Про причини вірусності матеріалів для своїх бро по професії та студентів УКУ поділився Андрій Фединишин в себе на лекціях. А зараз ми розкажемо тобі короткі інсайти.
В 1996 році Білл Гейтс написав есе Content is king, в якому коротко пояснив про важливість контенту. 11 років потому ми можемо переконатись, наскільки цей чувак був правий.
Кожен маркетолог знайомий з поняттям customer journey – шляхом, який проходить потенційний клієнт від просто чуток про бренд і перших дотиків до нього до фанатичної лояльності.
Всі маркетологи і підприємці мріють щоб ти, бро, пройшов по цьому шляху до кінця. А реалізувати це у перших двох пунктах (усвідомлення та знайомство) допомагає вірусний контент.
Так чому контент стає вірусним? Це добре пояснив у своїй книжці “Заразливий. Психологія вірусного маркетингу.” Йона Бергер. Знайомся! Концепція STEPPS.
А тепер коротко по кожному пункту. Подумай, чи не попадався/лась ти саме на ці гачки?
- Соціальна валюта – люди говорять про те, що робить їх в очах інших розумними, крутими і дотепними. Наприклад, феномен усіляких цитатників великих людей, або такого ресурсу, як Adme.ru.
Пам’ятаєш, як останній раз ти розповідав/ла комусь про якесь круте місце? Саме соціальна валюта і зіграла свою роль в цьому випадку!
- Тригер – асоціація, яка спонукає тебе до корисної дії. Що в голові, те й на язиці. Про що ми думаємо, про те і говоримо.
Наприклад, наш кейс Розкішні вивіски з “Південного” – стиль по-багатому. Кожен раз, коли ти стикатимешся з “галицьким штилем рекламації”, ментально ти частково повертатимешся до цього матеріалу. І навіть розкажеш про нього своїм друзям. Важливо зазначити, що в цьому кейсі також бере участь такий чинник, як емоція.
- Емоція – переймаємось, тож поділяємо. Фокусуємось на емоціях, що можуть викликати “збудження”. Люди діляться тим, що показує, які вони смішні та чуттєві.
Як приклад можна навести онлайн-тренажер Не пусти бабульку – гра для львівських водіїв маршрутки. Він викликає шалено позитивні емоції, які ти хочеш шерити зі своїми друзями. Ну і не забуваймо за тригер – кожного разу виживаючи у львівських маршрутках ти можеш згадати за цю гру і розповісти про неї.
Працює не лише гумор: чуттєвість також грає свою роль. Прикладом може слугувати наша співпраця з ЛКП Лев.
- Суспільство – створене показати, створене зростати. Потрібно змушувати ідею промоутити саму себе.
У приклад найпростіше привести акцію #моякокакола з іменними пляшками, що є геніальним рішенням і чудово діє на поширення інформації про бренд.
- Практична цінність – новини, які можна використати. Корисні речі поширюються.
Всі ми любимо різного роду лайфхаки та корисну інформацію. Саме тому, партнерська стаття разом з брендом Gorgany Як затягнути дівчину в гори: гайд по чітерських маршутах мала віральний характер і принесла багато корисної інформації та позитивних емоцій її читачам.
- Історія – інформація поширюється з цікавими плітками. Потрібно лише запакувати свої ідеї/продукти у троянського коня і розказати у вигляді історії.
Яскравим прикладом є рубрика #чий_офіс_кращий, де і відбувається магія візуальної та текстової історії. Розповідаючи комусь з друзів ти ніяк не оминеш бренд компанії, про яку читав/ла матеріал.
Крім цього, Андрій розповідав про лайфхаки та специфічні методи, які також впливають на вірусний ефект і методи розповсюдження контенту, які використовує Твій медіа Бро.
Не варто приступати до створення контенту, якщо ти не маєш чіткої відповіді на ці три питання:
Чому зараз так важливо звертатись то медіа та блогерів?
Щоб отримати максимальне охоплення потрібної цільової аудиторії, а також довіру, яку вибудували медіа та блогери зі своїми людьми.
P.S. Пссс! Маєш цікавий бізнес і хочеш про нього розповісти? Пиши на [email protected] або Андрію.
Давай замутим!