LVIV.COM

Чому ти репостиш матеріали до себе на сторінку? Розповів маркетолог Lviv.com

Чому ти репостиш матеріали до себе на сторінку? Розповів маркетолог Lviv.com

Про причини вірусності матеріалів для своїх бро по професії та студентів УКУ поділився Андрій Фединишин в себе на лекціях. А зараз ми розкажемо тобі короткі інсайти.


Чому ти репостиш матеріали до себе на сторінку? Розповів маркетолог Lviv.com

Чому ти репостиш матеріали до себе на сторінку? Розповів маркетолог Lviv.comВ 1996 році Білл Гейтс написав есе Content is king, в якому коротко пояснив про важливість контенту. 11 років потому ми можемо переконатись, наскільки цей чувак був правий.

Кожен маркетолог знайомий з поняттям customer journey – шляхом, який проходить потенційний клієнт від просто чуток про бренд і перших дотиків до нього до фанатичної лояльності.

Чому ти репостиш матеріали до себе на сторінку? Розповів маркетолог Lviv.com

Всі маркетологи і підприємці мріють щоб ти, бро, пройшов по цьому шляху до кінця. А реалізувати це у перших двох пунктах (усвідомлення та знайомство) допомагає вірусний контент.

Так чому контент стає вірусним? Це добре пояснив у своїй книжці “Заразливий. Психологія вірусного маркетингу.” Йона Бергер. Знайомся! Концепція STEPPS.

Чому ти репостиш матеріали до себе на сторінку? Розповів маркетолог Lviv.com

А тепер коротко по кожному пункту. Подумай, чи не попадався/лась ти саме на ці гачки?

  • Соціальна валюта – люди говорять про те, що робить їх в очах інших розумними, крутими і дотепними. Наприклад, феномен усіляких цитатників великих людей, або такого ресурсу, як Adme.ru.

Пам’ятаєш,  як останній раз ти розповідав/ла комусь про якесь круте місце? Саме соціальна валюта і зіграла свою роль в цьому випадку!

  • Тригер – асоціація, яка спонукає тебе до корисної дії. Що в голові, те й на язиці. Про що ми думаємо, про те і говоримо.

Наприклад, наш кейс Розкішні вивіски з “Південного” – стиль по-багатому. Кожен раз, коли ти стикатимешся з “галицьким штилем рекламації”, ментально ти частково повертатимешся до цього матеріалу. І навіть розкажеш про нього своїм друзям. Важливо зазначити, що в цьому кейсі також бере участь такий чинник, як емоція.

  • Емоція – переймаємось, тож поділяємо. Фокусуємось на емоціях, що можуть викликати “збудження”. Люди діляться тим, що показує, які вони смішні та чуттєві.

Як приклад можна навести онлайн-тренажер Не пусти бабульку – гра для львівських водіїв маршрутки. Він викликає шалено позитивні емоції, які ти хочеш шерити зі своїми друзями. Ну і не забуваймо за тригер – кожного разу виживаючи у львівських маршрутках ти можеш згадати за цю гру і розповісти про неї.

Працює не лише гумор: чуттєвість також грає свою роль. Прикладом може слугувати наша співпраця з ЛКП Лев.

  • Суспільство – створене показати, створене зростати. Потрібно змушувати ідею промоутити саму себе.

У приклад найпростіше привести акцію #моякокакола  з іменними пляшками, що є геніальним рішенням і чудово діє на поширення інформації про бренд.

  • Практична цінність – новини, які можна використати. Корисні речі поширюються.

Всі ми любимо різного роду лайфхаки та корисну інформацію. Саме тому, партнерська стаття разом з брендом Gorgany Як затягнути дівчину в гори: гайд по чітерських маршутах мала віральний характер і принесла багато корисної інформації та позитивних емоцій її читачам.

  • Історія – інформація поширюється з цікавими плітками. Потрібно лише запакувати свої ідеї/продукти у троянського коня і розказати у вигляді історії.

Яскравим прикладом є рубрика #чий_офіс_кращий, де і відбувається магія візуальної та текстової історії.  Розповідаючи комусь з друзів ти ніяк не оминеш бренд компанії, про яку читав/ла матеріал.

Крім цього, Андрій розповідав про лайфхаки та специфічні методи, які також впливають на вірусний ефект і методи розповсюдження контенту, які використовує Твій медіа Бро.

Не варто приступати до створення контенту, якщо ти не маєш чіткої відповіді на ці три питання:

Чому ти репостиш матеріали до себе на сторінку? Розповів маркетолог Lviv.com

Чому зараз так важливо звертатись то медіа та блогерів?

Щоб отримати максимальне охоплення потрібної цільової аудиторії, а також довіру, яку вибудували медіа та блогери зі своїми людьми.

P.S. Пссс! Маєш цікавий бізнес і хочеш про нього розповісти? Пиши на [email protected] або Андрію.

Давай замутим!

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають