LVIV.COM

Через швидкісний інтернет ми стали на 70 хвилин менше спати

Через швидкісний інтернет ми стали на 70 хвилин менше спати

Як виявилось, на якість і кількість сну впливає не тільки наявність інтернету, а і його швидкість, пише Platforma. 


Проблема залипання в мережі замість того, щоб іти спати, відома давно. Але дослідники з Університету Бокконі в Італії під керівництвом Франческо Білларі знайшли зв’язок якості сну і швидкості інтернету.

Вони проаналізували дані двох об’ємних опитувань. Перше, German Time Use Survey, яке проводилося Федеральним офісом статистики Німеччини в 2012-2013 році — у вибірку увійшло близько 11 тис. записів від 5,5 тис. респондентів. Добровольці в ході експерименту протягом трьох днів вели щоденник, куди записували всі свої заняття з інтервалом в 10 хвилин.

Друге опитування, яке ретельно проаналізували вчені — SOEP, широкомасштабне німецьке соціально-економічне дослідження. У ньому була інформація не тільки про кількість сну, але і про доступ до інтернету та використання комп’ютера користувачем.

Як виявилось, вечірні посиденьки перед екраном загалом скорочують наш сон на 25 хвилин. Також вони змушують спати менше ніж 6 годин.

А в категорії людей від 18 до 30 років показники ще цікавіші: всі, хто мав доступ до високошвидкісного інтернету, спали на 70 хвилин менше тих, хто їм не користувався.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають