LVIV.COM

Безвіз для України — як це працюватиме

Безвіз для України — як це працюватиме

Європейський парламент ухвалив рішення про безвізовий режим для України. Тепер питання безвізу для України мають розглянути Комітет постійних представників (COREPER) і Рада міністрів ЄС.

Тут на основі матеріалу Європейської правди розказуємо про те, як і коли почне працювати те, що значно спростить поїздку в країни Шенгенської зони.


Коли запрацює безвіз?

Якщо безвіз для України підтримають Комітет постійних представників (COREPER) і Рада міністрів ЄС, то залишиться формальність — опублікувати відповідний документ в офіційному журналі Євросоюзу. BBC Україна називає орієнтовну дату 11 червня. Європейська правда прогнозує впровадження безвізу в кінці червня.

Що буде потрібно для перетину кордону?

 • Біометричний паспорт. Щоб скористатись можливістю безвізового перетину кордону, необхідно мати паспорт з чіпом, на якому записані ваші фото, підпис на відбитки пальців. Ця вимога діє для усіх країн, які отримали візову лібералізацію за останнє десятиріччя. До того ж, в ЄС давно видають виключно біометричні паспорти.

Але, якщо ви з якихось причин не хочете виробляти біометричний паспорт, є можливість оформлення візи у посольствах чи візових центрах.

 • Обґрунтування мети та умови свого перебування в ЄС. Тут є два варіанти: бізнес-поїздка або туристична (безвіз не дає права на роботу в ЄС).

Для бізнес-поїздки потрібно показати один з трьох документів:

 1. запрошення на зустріч;
 2. інший документ, який підтверджує торговельні чи ділові відносини (прим: це пряма цитата, тобто ви самі обираєте зручний та можливий документ);
 3. квиток на виставку чи зібрання, якщо метою поїздки є їх відвідування.

Для бізнес-поїздки не є обов’язковою вимогою зворотній квиток.

Для туристичної поїздки необхідно мати:

 1. бронювання проживання або запрошення (не офіційне “візове”, а довільне!), якщо ви збираєтеся зупинитися у друзів;
 2. зворотний квиток (якщо ви подорожуєте автомобілем, це не є вимогою);
 3. маршрут чи план вашої поїздки.
 • Достатні фінансові засоби як для перебування в ЄС, так і для повернення в Україну, або ж здатність отримати їх законним чином.

Можна підтвердити свою фінансову спроможність такими способами:

 1. готівкові кошти (але майже ніхто в ЄС не возить значні суми готівкою);
 2. тревел-чеки (застарілий та неактуальний варіант);
 3. сплачене проживання та квитки;
 4. фінансові гарантії сторони, яка запрошує;
 5. кредитні картки;

Власне, останнім пунктом можна обмежитися. На кордоні можуть попросити зателефонувати на гарячу лінію банку, щоб перевірити баланс. Проте, це необов’язково.

 • Не перебувати у переліку осіб, яким заборонений в’їзд до ЄС. Йдеться, зокрема, про тих українців, хто був депортований з держав-членів ЄС із забороною в’їзду на певний термін (наприклад, на рік або на п’ять років). Але передусім, мова про порушників візового режиму – тих, хто нелегально працював в ЄС, хто лишився в ЄС на довший термін, ніж передбачено візою, а також про злочинців, засуджених в державах-членах ЄС і висланих на Батьківщину. І якщо термін заборони в’їзду для конкретної людини ще не вийшов, можна бути впевненим: її точно “завернуть” на кордоні.
 • Не становити загрозу для громадського порядку, безпеки, громадського здоров’я та міжнародних відносин. Йдеться про тих, хто є у базах Інтерполу або Європолу; ще один приклад – ті, хто останнім часом подорожували до Сирії чи Ірану.
Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають