Древня приказка каже - справжній чоловік в своєму житті повинен зробити 3 речі: виростити сина, посадити дерево і збудувати будинок. Але в сучасній Україні вона дещо змінилася - до атрибутів справжнього мужика додалася наявність більшого, ніж в сусіда, БАЛКОНА.
Тому, якщо ти мешканець бетонних джунглів і хочеш показати оточуючим наскільки ти крутий, а великого балкона в тебе досі немає, тоді нижченаведена інформація стане тобі в нагоді.
Перш за все варто сказати, що існує 2 типи зміни твого об’єкта:
ТИП 1 – візуальний
Це такий тип збільшення, з а якого ефект розширення простору досягається шляхом «висування» вікон, а не збільшення реальної площі. Спосіб безпечний і практично не викликає паперової тяганини, адже, відповідно до законодавства, власник квартири може на власний розсуд здійснювати ремонт і зміни у квартирі за умови, якщо вони не призведуть до порушень (детальніше ч.3 ст.383 ЦКУ ). Таким чином закон навряд чи порушиш, а відповідно і сусідів не здивуєш (це ж як вату в ліфчик понапихати – візуально зміни є, а толку мало) тому відкладаємо такий метод, і приступаємо до реальних збільшень.
ТИП 2. Збільшення площі квартири за рахунок збільшення площі підлоги – реальна добудова.
Це те що нам потрібно, бо тільки так ти зможеш показати сусідам, і навіть всім перехожим, в кого більший, хто в цьому домі хазяїн. Якщо ти визначився, з тим як збільшуватимеш, то далі відповідно до чинного законодавства слід приступати до вироблення відповідної дозвільної документації, отримання дозволів від сусідів. Дозволи, дозволи, скрізь треба питатись дозволу, але ж ти не такий, правда? Ти чудово розумієш, що отримати реальний та законний дозвіл на прибудову таких розмірів і форм, як ти хочеш, важко, а можливі законні варіанти тебе не задовольняють. Не впадай у відчай, вихід і тут є – СПЕРШУ БУДУЙ!
Дозволь фантазії піти у вільний політ і уяви свій ідеальний балкон. Ось декілька варіантів:
Варіант 1: Добудова «Недосяжний» - будь як Рапунцель високо у вежі
Варіант 2: Добудова «Дует» - Якщо з сусідами ну дуууже тісні стосунки.
Варіант 3: Добудова «Групова» - якщо вас багато і ви не проти екпериментів (можна навіть зробити свій ліфт)
Варіант 4: Добудова «Замок» - нехай «легітимний» зі своїм Межигір’ям мовчки заздрить з-за поребрика.
Варіант 5: Добудова «Дача» - якщо мрієш про дерев’яний будиночок
Варіант 6: Добудова «Дачна ділянка» – якщо любиш і в місті жити і картопельку садити.
Варіант 7: Добудова «Храм» – якщо в неділю зранку до церкви хочеться, а йти далеко – не дуже.
І нехай тремтячі, не тільки від хвилювання, руки знайомого «який шарить в ремонтах» цеглинка за цеглинкою викладуть для тебе фортецю твоєї мрії. І весь світ зачекає, документи і решта дозволів теж переб’ються якось, не хвилюйся.
По завершенню робіт гордо виходь на свій балкон-прибудову (палац/замок/віллу/хмарочос/бункер – можна замінити потрібним в залежності від того, що твоя уява зуміла наплодити), і всім своїм виглядом демонструй домінантне становище в будинку.
І пам’ятай, усі докори сусідів, щодо несмаку і псування естетики фасаду, усі докори влади міста щодо загрози пошкодження несучих конструкцій будинку ніщо в порівнянні з твоїми додатковими 5-10 м2.