LVIV.COM

Бабуся зі Львова пожертвувала $1000 на громадський ресторан у Києві

Бабуся зі Львова пожертвувала $1000 на громадський ресторан у Києві

Жителька Рясного Теодозія Козій вирішила вкласти кошти, які відкладала з пенсії на свій похорон, в громадський ресторан Urban Space 500. Про внесок у $1000 повідомила команда проекту на своїй сторінці  у Facebook.


Хто ця бабуся?

Бабця Дозя – пенсіонерка, їй 89 років. Займається садівництвом на присадибній ділянці. Вирощує помідори, картоплю, кукурудзу. Стати співзасновницею ресторану їй порадили онуки.

Бабуся зі Львова пожертвувала $1000 на громадський ресторан у Києві

“Щоб фінансово не навантажувати своїх дітей і внуків, я довгий час відкладала пенсію, щоб самостійно організувати ритуал свого похорону. Могила, хрест, місце на цвинтарі ну і всякі похідні речі. Та повезло, що виховала прогресивних внуків, які сказали, що ті ритуали тепер не в тренді, і що взагалі можна кремуватися за невеликі гроші. То я вирішила вкласти свій капітал в щось, що триває і має сенс. І в тому сенсі найкращими порадниками виявилися мої ж внуки. Я подивилася декілька відео про ресторан Urban Space 100, про плоди його праці в Івано-Франківську, пильно вивчила історію Інша Освіта / Insha Osvita і вирішила, що це гідні люди і їм можна довірити свої заощадження. Взагалі, я вірю в проекти, які творять спільноти. Тому ми з двома внуками вирішили вкласти й свою лепту в справу, яка безперечно змінює Україну на краще”, – сказала Бабця Дозя.

Що за проект?

Urban Space 500 – це громадський ресторан, прибуток від якого буде спрямований на неприбуткові громадські проекти. Перший такий ресторан відкрили у 2015 році в Івано-Франківську. За час існування  ресторан підтримав 60 громадських проектів. У вересні цього року Urban Space 500 запрацює у Києві. Для цього потрібно, аби 500 засновників внесли по 1000 доларів кожен. Згодом ця команда фундаторів й розподілятиме майбутній прибуток ресторану на громадські проекти

Зараз до проекту долучилось 434 учасники з необхідних 500. Серед фундаторів проекту – підприємці, громадські діячі, дослідники, журналісти, митці тощо. Urban Space 500 має відкритись у Києві 1 вересня 2018 року. Ресторан буде розташований на вулиці Бориса Грінченка, 9.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають