LVIV.COM

В парку Знесіння з’являться дивні об’єкти

В парку Знесіння з’являться дивні об’єкти

Десять митців творитимуть на території де колись були капища язичницьких богів та древній океан Тетіс. Результати їхньої роботи можна буде побачити вже з 24 по 27 серпня в рамках фестивалю ленд-арт скульптур “Баба Род”. Програма фестивалю матиме кілька напрямків; ленд-арт, музика, фуд-корти, дитячі зони. Вхід та проїзд на фестиваль вільний.


Зокрема у парку відкриють стежку з ленд-арт об’єктами, зараз 10 митців з України та США працюють над тим, щоб розповісти львів’янам та гостям міста історію Знесіння і Львова. Серед об’єктів, які підкреслюють твори художників – древня та плита з молюсками, яку колись приховував океан Тетіс; пагорби, на яких за даними багатьох істориків починав творити Львів король Данило Галицький; капища язичницьких богів.

Назва фестиваю «Баба Род» походить від назви плоского пагорбу на території парку Знесіння, який ще називають Бабиною Горою. В древні часи це місце мало величезне ритуальне значення для наших пращурів.

В парку Знесіння з’являться дивні об’єкти

Окрім ленд-арт скульптур та інсталяцій в рамках фестивалю “Баба Род” також експонуватимуть декілька скульптур Михайла Дзиндри. Їх вперше привезуть на Знесіння музею Дзиндри в Брюховичах.

Одна з цілей фестивалю – це підтримка парку Знесіння. Мар’яна Задорожна, директор парку додає: “Парк долучається до ініціативи фестивалю ленд-арту “Баба Род”, оскільки це дасть можливість започаткувати хорошу традицію організації таких фестивалів на постійній основі. Це перспективно для розвитку парку та активного залучення відвідувачів. Фестиваль допоможе гостям та мешканцям Львова більше дізнатись про історію парку, про його автентичні та сакральні місця”.

Деякі роботи скульпторів розкриватимуть тему нелегальної забудови в Знесінні і відсутність діалогу між заповідною зоною, громадою і забудовниками. Автори скульптур впорядкують барикади, які встановили мешканці що протестують проти нелегальної забудови парку. По закінчені фестивалю одну зі скульптур подарують захисникам парку, аби вони встановили її у себе не барикадах.

Автори скульптур з Харкова, Києва, Ужгорода, які працюють над втіленням проекту:

  • Наталія Лісова,
  • Сергій Якунін,
  • Олексій Коношенко,
  • Антон Саєнко,
  • Віталій Кохан,
  • Влодко Кауфман,
  • Юрий Вишняков,
  • Ковач Павло,
  • Ковач Данило.

Під час фестивалю свої скульптури з дерева створюватиме також американець Leland Beaty (Ліланд Беті).

Уже традиційно на фестивалі діятимуть принципи Zero Waste, на території можна буде придбати скляні бокали для напоїв, також ви можете принести свою улюблену чашку чи бокал з дому. Вхід на фестиваль вільний, безкоштовний автобус щогодини курсуватиме від Арсеналу.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають