LVIV.COM

6 нестандартних способів покращити розмовну англійську

6 нестандартних способів покращити розмовну англійську
Наталя Мойсеєнко

Можна закінчувати безліч курсів, дивитись щодня серіали та читати англомовні книги перед сном, але розмовна мова буде лишатись на тому ж рівні. Бо, як і будь-який навик, вона теж потребує прокачки.


Проблема в тому, що не завжди ми маємо можливість (час, бажання, ресурси) спілкуватись з носієм мови. Щоб регулярно відвідувати спікінг-клаби теж треба викроїти час у своєму насиченому графіку. А друзі, чи родичі можуть не знати мови, чи соромитись з тобою нею говорити.

Доводиться викручуватись. І зарам ми тобі розкажемо як.

1. Думай англійською
Спробуй хоч раз в день заставляти себе думати англійською. Нехай це будуть буденні речі: список продуктів, плани на вихідні, чи якісь робочі моменти. Ознака хорошої розмовної мови — коли немає потреби перекладати на іноземну, а ти просто “думаєш” англійською.

2. Читай вголос
Візьми будь-яку англомовну книгу і просто почни її читати вголос. Будь готовий, що перші дні і навіть тижні язик буде не слухатись, а м’язи щелепи боліти — це нормально і перший крок до покращення твоєї вимови.

3. Розмовляй із собою
Просто коментуй все, що ти робиш (і поки це ніхто не бачить, звісно). Або ж транслюй свої думки та плани. Для покращення вимови не обов’язкомо ж мати співрозмовника.

4. Користуйся диктофоном
Це найкращий спосіб перевірити свої успіхи. Просто записуй на диктофон усе, що говориш і потім прослуховуй. Так ти зрозумієш, на які моменти треба звернути увагу.

6 нестандартних способів покращити розмовну англійську

5. Слухай і співай пісні вголос
Ще один чудовий спосіб розвинути розмовну іноземну мову. Прослуховування пісень дозволяє краще розуміти мову та її сленги. А повторювання пропрацьовує м’язи щелепи, що від народження звикли до дещо інших навантажень від рідної мови.

6. Бався у Tongue twisters
Той же твістер, але для язика. Під твістер підпадають різні скоромовки та слова, що важко вимовляються. Є навіть ресурси, на кшталт ЦЬОГО сайту, де є підбірка для мовного твістеру. Або ж можна знайти відповідні відео на Ютубі і просто повторювати за людьми.

Наталя Мойсеєнко LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають