LVIV.COM

Навчись писати так, щоб чіпляло – 5 книг з основ письменницької майстерності 🖋

Навчись писати так, щоб чіпляло - 5 книг з основ письменницької майстерності 🖋

Звідки брати натхнення, з чого почати книгу і як не покинути цю справу на півдорозі, як обрати свою тему і донести читачеві саме те, що хотів – все це найкраще можуть розказати лише досвідчені письменники. Для тих, хто мріє стати видатним письменником або просто навчитися цікаво писати ми відібрали 5 книг з основ письменницької майстерності від іменитих українських та всесвітньовідомих літераторів.


«Пиши сильно», упорядник Litosvita

Пиши сильно

Це універсальна книга-воркбук з порадами, як написати книгу. В кожному наступному розділі розповідається, як обрати тему, визначитися з жанром, виробити особистий стиль, продумати композицію, вималювати персонажів. Після теоретичного матеріалу з кожної теми йдуть практичні завдання, які допоможуть потренувати ваші письменницькі навички.

Стівен Кінг «Про письменство»

Стівен Кінг "Про письменство"

Це книга, в якій всесвітньовідомий король горору розповідає про свій творчий шлях, свої перші літературні потуги та відмови, про свій успіх та світову славу. Книга умовно поділена на дві частини. У першій частині автор ділиться своїми спогадами з дитинства, описує свої літературні починання, згадує про страшну аварію, в яку він потрапив 1999 року, і те, як вона вплинула на його подальше життя. Друга частина книги є практичним посібником з письменницької майстерності. Усі поради проілюстровані власним досвідом письменника, включно з ранньою чернеткою оповідки Кінга, з авторськими рукописними примітками.

Анджей Стасюк «Як я став письменником»

Анджей Стасюк "Як я став письменником"

Ця книга – інтелектуальна автобіографія автора, в якій він ділиться спогадами про молодість. Надзвичайно жива, смілива та цікава розповідь про те, як насправді стають письменниками – без нудних повчань, але з веселими мандрівками, рок-н-ролом, дружнім спілкуванням та божевільними витівками. «Як я став письменником» і про дух епохи, і про секрет вічної молодості, і про секрет хороших текстів.

Сергій Синюк «Літературна кухня, або порадник прозаїка-початківця»

Сергій Синюк "Літературна кухня або поради прозаїка-початківця"

Це короткий путівник з підготовки до писання, самого процесу написання, а також періоду редагування, видання та промоції книги. Автор дає практичні поради про те, як стати письменником та вижити у світі сучасної літератури. Книга буде корисна усім, хто хоче написати та видати власну книжку.

Тетяна Стус «Письмонавтика»

Таня Стус "Письмонавтика"

Всім відомо, що вчитися будь-чому краще змалечку. «Письмнавтика» – це книга-воркбук, в якій зібрана теорія та практичні завдання з креативного письма для дітей молодшого та середнього шкільного віку. До кожної теми додані поради від відомих українських дитячих письменників: Івана Андрусяка, Лесі Ворониної, Ірен Роздобудько, Галини Ткачук, Володимира Рутківського та інших. Також книга вміщує словник літературознавчих термінів, адаптований для дітей.

Та не книгами єдиними. Якщо ви хочете на цілих шість днів поринути в атмосферу творчості, відвідати лекції відомих українських письменників та поспілкуватися з ними в неформальних обставинах, поділитися своїми творами на літературних читаннях, набратися натхнення та нових ідей, радимо відвідати Зимову літературну школу в Карпатах від Litosvita.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають