Львівські архітекторки перемогли на конкурсі проектів Меморіалу Героїв Небесної Сотні

Найкращий проект майбутнього Меморіалу Героїв Небесної Сотні для Києва розробило у Львові архітектурне бюро МІstudio. Над проектом працювали архітекторки Ірина Волинець і Марія Процик, пише “Інтерфакс-Україна”.


Голова конкурсної комісії Матіас Зауербрух зазначив, що символічний підхід і основна ідея проекту-переможця є більш спокійною і врівноваженою порівняно з іншими двома проектами-лауреатами.

“Частиною проекту є ніша, в якій розміщені 107 пілястр, присвячених кожному із героїв Небесної сотні. Таким чином цей проект має інтелігентний, врівноважений підхід, що, відвідуючи Меморіал, людина може бути і з групою, а може побути на самоті, подумати про кожного із загиблих, перебуваючи в цій ніші”, – зазначив Хоссбах.

Він також розповів, що другу і третю премії конкурсу присуджено учасникам з Німеччини – це архітектурне бюро blauraum, Гамбург (друга премія), та архітектурне бюро Atelier Schmelzer, Weber, Дрезден (третя премія).

Проект передбачає поділ Алеї Героїв Небесної Сотні на кілька частин. На самій алеї, на пагорбах і в парках будуть розташовані символічні монументи. З 22 лютого оригінали конкурсних проектів представлять у Будинку архітекторів. Виставка триватиме до 22 березня.

До підбиття підсумків конкурсу проекти презентували анонімно, згідно з міжнародними правилами проведення архітектурних конкурсів. Кожен проект включав два планшети з кресленнями і візуалізацією, фотографії архітектурного макета або скульптурної моделі, фотографії колажу матеріалів, пропонованих для використання, і пояснювальну записку.

➤ Чи є життя після коду або що роблять колишні деви у TechMagic?