LVIV.COM

Вчені виявили, що серед котів бувають лівші і правші

Вчені виявили, що серед котів бувають лівші і правші

Вчені стверджують, що 70% котів мають “ведучу” лапу, якою виконують більшість дій. Вибір переважно залежить від статі тварини: коти частіше виявляються “лівшами”, тоді як кицькам зручніше користуватись правою лапою. Результати досліджень науковці опублікували в журналі Animal Behaviour, пише Дзеркало Тижня.


Під час дослідження науковці попросили господарів тварин спостерігати за улюбленцями протягом трьох місяців. Власники котів щодня записували, на якому боці тварині зручніше спати, з якої лапи починає підніматись та спускатись сходами. Також всі тварини проходили тестування: їм потрібно було дістати їжу з отвору контейнера, в який пролазила тільки одна лапа.

Вчені виявили, що “ведучу” лапу має більшість тварин. Одна із дослідників, Дебора Велс, так прокоментувала цей факт: “Тварини-“лівші”, які частіше використовують праву півкулю мозку при обробці інформації, як правило, демонструють більш помітну реакцію на джерела страху, і частіші спалахи агресії. Їм складніше справлятись із стресовими ситуаціями, аніж тваринам-“правшам” – останні частіше використовують ліву півкулю мозку”.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають