LVIV.COM

17-річна школярка зі Львова виборола бронзу на Олімпіаді геніїв у США

17-річна школярка зі Львова виборола бронзу на Олімпіаді геніїв у США

Софія Петришин створила пристрій, який перетворює цифровий текст на шрифт Брайля для незрячих. Конкурс відбувавася протягом 11-16 червня у місті Освего (штат Нью-Йорк), повідомляє zaxid.net.


Львів’янка посіла третє місце на Міжнародному конкурсі наукових та мистецьких проектів GENIUS Olympiad 2018 у категорії «Наука». Цьогоріч в олімпіаді взяло участь 1300 учасників, змагалися у таких категоріях: наука, робототехніка, мистецтво, короткометражки, музика, написання креативних проектів, бізнес. Genius Olympiad – це щорічна міжнародна університетська олімпіада, заснована Oswego State University of New York (SUNY) для випускників шкіл за сприянням The Terra Science and Education Foundation.  До участі в міжнародному конкурсі Софія перемогла у всеукраїнському конкурсі Intel-Техно Україна.

17-річна школярка зі Львова виборола бронзу на Олімпіаді геніїв у США

Українська команда на Олімпіаді загалом виборола декілька призових місць. Валентин Фречка, одинадцятикласник із Закарпаття, у категорії «Наука» виборов золоту медаль за свій винахід, що дає можливість виготовляти папір з опалого листя. Також золото отримали Степан Нетудихатко та Микита Фурман у дисципліні «Короткометражка» і Катерина Малкіна у дисципліні «Наука». Ще один українець виборов бронзу, двоє – почесні відзнаки.  17-річна школярка зі Львова виборола бронзу на Олімпіаді геніїв у США

Зараз львів’янка Софія Петришин займається новим проектом – розробляє додаток на Android, за допомогою якого можна вивчити шрифт Брайля через Bluetooth-модуль.

Юлія Прокопчук LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають