LVIV.COM

12 кварталів навколо центру хочуть зробити пішохідними

12 кварталів навколо центру хочуть зробити пішохідними

Львівські урбаністи планують розширити пішохідні зони, розробивши концепцію пішохідних кварталів в центрі міста. Повністю центр перекривати не хочуть, натомість створять невеликі зони для прогулянок мешканців та туристів, пише Zaxid.net.


“Коли робили пішохідну вул. Курбаса, ми зрозуміли, що краще робити невеликі пішохідні квартали, навколо яких зберігається транспортний рух. Зараз невеликі вулиці запарковані і майже не мають транзитного руху, або односторонні. Тому можна укрупнити квартали і зробити пішохідний променад навколо центральної частини, щоби люди виходили зі звичної пішохідної зони, йшли по кільцю. Адже тут є об’єкти, не менш цікаві, ніж площа Ринок. Коли люди ходитимуть навколо центру, вони бачитимуть більш живе місто”, – пояснила начальниця відділу урбаністики ЛКП “Інститут просторового розвитку”.

Проект хочуть винести на громадські обговорення: “Після перетворення вулиць на пішохідні вони повинні лишитись житловими, а не стати виключно комерційними”.

Зараз територію навколо центру проаналізували та поділили на три типи:

 • пішохідні квартали (зелений колір);
 • квартали, що можуть стати пішохідними в недалекому майбутньому (оранжевий колір);
 • квартали, що можуть стати пішохідними у віддаленій перспективі (блакитний колір).

Загальна схема зондування

Та повністю закривати їх для автомобілів не планують. Деякі вулиці залишаться проїзними для автомобілів:

 • Коперника,
 • Гнатюка,
 • Чайковського,
 • Князя Романа,
 • Підвальна,
 • Винниченка,
 • Гонти,
 • просп. Шевченка та інші ключові транспортні вулиці (червоний колір).

Квартали відкриватимуть для пішоходів одночасно із запровадженням малого транспортного кільця навколо центру та з будівництвом підземних паркінгів, давши можливість водіям залишати автомобілі на під’їзді до центру.

Що можна зробити найближчим часом?

Навколо центру є багато малих вулиць, які можна зробити пішохідними найближчим часом: “Наприклад, можна почати з вул. Фурманської, на якій розташовані два готелі і вже було звернення щодо перетворення її на пішохідну. В принципі, пішохідна вулиця не означає, що вона буде повністю позбавлена руху. Тут можна залишити одну смугу для проїзду без можливості паркування. Це дозволить проїзд спецтранспорту та об’їзд Городоцької для автомобілів”.

Нові пішоходні зони

Є ідеї щодо вул. Михальчука, на яку можна потрапити або з вул. Гнатюка, або з просп. Свободи через арку “МакДональдса”: “Ця вулиця була задумана як пасаж. Якщо придивитися до входу з вул. Гнатюка, можна побачити, що там була брама і вона задумувалась як критий пасаж. Крім того, може з’явитись можливість її зв’язку з вул. Курбаса. Тут є котельня, побудована в радянський час. До того тут був прохід. Якщо технології опалення зміняться, прохід можна буде відновити. Можливо, не зараз, а через 20-30 років”.

Рух такими вуличками дозволить відпочити від шумних магістралей і відкриє багато нового для туристів.

Якщо сполучити пл. Маланюка із заднім двором палацу Потоцьких. Тоді він може стати міським парком: “Транспортний рух на площі Маланюка є по двох сторонах, по двох інших його майже немає. Тобто дорога фактично не функціонує. Площу можна приєднати до житлової забудови, зробити в’їзд-виїзд і паркування, приєднане до житлової зони”.

Пішохідною хочуть робити вулицю біля готелю “Жорж”: “Вул. Руданського виключена з активного руху транспорту досить давно. Коли ми проводили громадські обговорення з мешканцями вулиці, виявилось, що мешканці пам’ятають, що раніше хідник з боку просп. Шевченка був неперервний і це була тупикова вулиця. Зараз проїзд є, але автомобілі там майже не їздять, тому вулиця може бути зовсім перекрита. Проте кілька паркомісць там вартувало би залишити”.

Вул. Нижанківського, де знаходиться музична академія та кілька дизайнерських магазинчиків, також хочуть закрити для транспорту. Вона і зараз не дуже зручна – надто вузька.

Від паркування хочуть звільнить “Ближнє Підзамче” (монастир бенедиктинок, пл. Звенигородська та пл. Старий Ринок) та частину вул. Сербськької навпроти комплексу Бернардинського монастиря: “Недавно тут була серйозна аварія, що говорить про те, що паркування біля скупчення людей до хорошого не призводить”.

А що можна зробити у далекій перспективі?

Далека перспектива

“Коли вирішиться питання з ринком “Добробут”, теоретично це може бути фантастично цікавий простір. На місці “Добробуту” можна розташувати важливий міський об’єкт – новий кіноконцертний комплекс або спортивний палац”, – каже директорка.

Також зазначає, що міська комісія з безпеки дорожнього руху вже вирішила зробити пішохідною частину вул. Дорошенка від просп. Свободи до Банківської. Можливо, зону від Банківської до Словацького зроблять пішохідною із проїздом по ній лише громадського транспорту, але це ще обговорюватимуть.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають