LVIV.COM

10 порад як швидко і ненапряжно вивчити англійську

10 порад як швидко і ненапряжно вивчити англійську

Якщо давно хотів нормально освоїти англійську (чи будь-яку іншу іноземну мову), то ось тобі кілька порад і сервісів, щоб процес навчання ішов простіше і швидше.


  1. Вивчи слова активного вжитку. В рідній мові є слова, якими користуєшся щодня, а є такі, по які лізеш у словник. Бо рідко використовуєш. Так і з іноземною: в англійській мові 65% написаного матеріалу включає в себе всього 300 слів. Решта – потрібні, але не так часто. Тому спочатку можна обійтись необхідним мінімумом.
  2. Шукай споріднені слова.  В мовах одної групи, наприклад романської, є багато слів, які споріднені з англійськими: аction, nation, precipitation, solution, frustration, tradition… Також часто трапляються спільнокореневі слова. Вони допоможуть не загубитись у значеннях і швидше адаптуватись при вивченні мови. Тим паче, починати навчання простіше із вже знайомих слів.
  3. Вчитись можна і вдома на дивані. Щоб добре засвоїти нову мову, не обов’язково їхати в країну, в якій люди нею розмовляють. Один із найпоширеніших методів – це дивитись фільми та серіали мовою оригіналу. Також допомагає радіо – на ресурсі Tunein.com зібрано понад 100 000 іноземних радіостанцій. Корисні також ролики на YouTube Trends Dashboard.
  4. Спілкуватись – і побільше! Якщо на вулиці\роботі\вдома нема на кому тренуватись – сайт Italki.com допоможе знайти як професійних викладачів, так і просто співрозмовників.
  5. Все найкраще – безкоштовно. Не переймайся – вивчити будь-яку мову можна безкоштовно. В мережі багато вільних курсів для вивчення мов та людей, які радо тобі в цьому допоможуть. На Duolingo – цілісні курси,  BBC languages допоможе з основними фразами, Interpals знайде людину для переписки, а через  My Language Exchange можна почати спілкуватись з людьми, які вивчають ту саму мову, що і ти.
  6. Мемчики в допомогу. Якщо просто запам’ятовувати слова важко і нудно, раджу придумувати для кожного якусь невелику кумедну історію, або уявляти картинку. Завдяки асоціативному ряду слово швидше і краще запам’ятається, а вчити нові буде ще цікавіше. Тут допоможе ресурс memrise.com.
  7. Помилки нікого не вбили (якщо ти не сапер). Носії мови, які допоможуть тобі в навчанні, спокійно і з розумінням поставляться до твоїх помилок. Не бійся помилятись, більше тренуйся із реальними співрозмовниками, а не збірником правил. Знати граматику – добре, але самі правила без практики нічого не вирішують.
  8. Постав конкретну ціль. Подумай, наскільки добре ти хочеш вивчити нову мову. В цьому допоможе європейська класифікація за рівнем володіння мовою. А – початківець (beginner), B – середній (intermediate) та C – просунутий (advanced). Кожен з рівнів має два підрівні: слабший (1 lower) і підвищений (2 upper).
  9. Геть акцент (якщо, звісно, він не британський)! Ти можеш досконало володіти мовою, та все ж native speakers зможуть легко вгадати, звідки ти. Тому не забувай про правильну вимову, коли вчиш слова – потім “переставити” її буде набагато важче.
  10. Мало одної? Якщо хочеш бути поліглотом, то все ж варто починати з одної мови, на яку потім буде простіше “нашарувати” інші. Далі все залежить від бажання терпіння – для кожної мови потрібно багато годин практики. Та з кожним разом вивчення даватиметься легше.
Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають