Спецпроекти

10 книг, які зроблять тебе кращим

Як писав філософ і соціолог Зігмунд Бауман, стабільність – найстійкіше положення. Коли ми йдемо вперед, то ми деградуємо. Для того, щоб залишатися на місці потрібно бігти. Ця підбірка книг спеціально для того, щоб ти міг бігти вперед і залишалися стабільним.


Республіка / Платон

Справедливість, благо, щастя – бесіди давньогрецького філософа про ідеал держави та кожного громадянина у ній залишаються актуальними і за дві тисячі років. Перше зі збережених ґрунтовне вчення про знання та пізнання світу дає зрозуміти, на чому базуються усі сучасні філософські течії та суспільство загалом.

Утопія / Томас Мор

Роман, що почерпнув свої ідеї від Платона. У-топос – місце, якого немає, ідеальне суспільство, у котре потравляють звичайні за нашою мораллю герої, з відмінним баченням справедливості. У ХХІ столітті ми знову постаємо перед тими ж етичними викликами суспільного загального блага, приватності, вірності в умовах все більшої прозорості.

Егоїстичний ген / Річард Докінз

На противагу величним постатям зі шкільної програми, біолог та популяризатор науки дозволяє зазирнути на нижчий рівень розвитку. Особисті цілі найменшої частинки інформації наших клітин протиставляються ідеям про загальне вище благо. А ще це книга, де вперше було використано слово «мем», а отже щонайменше розширить ерудицію.

Легенда про Нараяму / Шічіро Фукадзава

Книга під новим ракурсом зобразить проблему батьків та дітей через призму зубожілого високогірного поселення у Японії. Після традиціоналістичного релігійного світу, де суспільство виживає у надзвичайних спартанських умовах, комунікація із батьками вже не буде здаватися такою вже і складною. У 1983 році по мотивам книги був знятий одноіменний фільм, який був удостоєний Золотої пальмової гілки на Каннському кінофестивалі.

Поліанна / Елінор Портер

Роман, що повертає таке дитяче уміння бачити лише добре навіть у складних ситуаціях та бути добрим до оточуючих. Протиставлення дитячого, не зашореного погляду та дорослого, сповненого турбот та переконання «доброго багато не буває». Цей роман може надихнути долати життєві перешкоди не гірше за книги тренерів по психології.

Мистецтво любові / Еріх Фромм

Видатний німецький філософ і психоаналітик шукає рішення найактуальніших проблем – природи людини, її любові та відповідальності за своє життя. Книга про піднесення та трагедію людського духу, та про найскладніші питання почуттів, що турбують кожного.

Про фотографію / Сьюзен Сонтаг

Кадр – спосіб пізнання та засвоєння світу. Спосіб його колекціонувати, не маючи змоги змінити. У час засилля візуальної культури, сотен тисяч фотографій Інстаграму, збірка есе про фотографію розширить свідомість питаннями етики, філософії, актуалізації подій, що на знімку а також людей, що їх відтворюють. Компанія HBO, творці Гри престолів, навіть випустили про Сьюзен Зонтаг документальний фільм.

Шлях істинного лідера / Далай-Лама

Книга про те, що справжній лідер усвідомлює неминучість змін, передчуває потребу у відповідальності і розуміє важливість привнесення моральних цінностей у економічну систему.

Промови, що змінили світ / Саймон Себаг

Книга поєднює понад 50 публічних виступів найрізноманітніших історичних діячів і політиків – від біблійного пророка Мойсея до президента Джорджа Буша. У поясненнях британський історик Саймон Себаг Монтефіоре виділяє ключові моменти історії людства і розкриває їх значення через заклики лідерів.

Блакитні зони. 9 правил довголіття від людей, що живуть найдовше / Ден Бюттнер

Книга від National Geographic. Пошуки філософського каменю перетворилися на загальну одержимість молодістю у суспільстві. Дослідник відвідав регіони, у котрих відомо найбільше довгожителів планети, аби дізнатися секрети гарного самопочуття та бадьорості, поради щодо харчування та життєвих налаштувань.

➤ Архітектура для людей, або як столітні традиції працюють в сучасних житлових просторах