Спецпроекти

10 книг, які варто прочитати для саморозвитку  

Якщо для того, щоб почати діяти тобі потрібен магічний пендель – то ця підбірка книг спеціально для тебе. Історії успіху, професійного розвитку та творчих злетів – все, що може тебе надихнути зібрано тут. Читай та ставай кращим, бро.


Есенціалізм / Грег МакКеон

У перенасиченому інформацією, щоденними обов’язками та професійними мотиваціями світі необхідно вчитися вчасно гальмувати цей потік. Дати раду з перевтомою, вміти розставляти пріотітети та змінити ставлення до життя – це необхідні навички людини ХХІ століття.

Як спілкуватися з ким завгодно / Марк Роудз

Щодня ми стикаємося з найрізноманітнішими людьми. Щораз це пригода або ж складне випробовування. Книга порадить, як перемогти власну невпевненість та страхи та перетворити спілкування у захоплюючий та приємний процес.

Кінець історії та остання людина / Френсіс Фукуяма

Бестселер за версією New York Times. У своїй книзі автор ставить питанням, чи виправданий наш песимізм, і простежує глибокої кризи авторитаризму, характерний для останніх десятиліть, та все більш впевнену ходу ліберальної демократії.

Тут можна подивитися інтерв'ю із Френсісом Фукуямою:

 Стів Джобс / Уолтер Айзексон

Біографії людей, що змінили світ, є чудовим джерелом досвіду. Вони дають можливість вчитися на чужих помилках, вивчати причинно-наслідкові зв’язки, а також досліджувати унікальні ситуації. Щоб стати гросмейстером, необхідно вивчити сотні партій, щоб стати кращим, усе багатство досвіду Джобса є на сторінках біографічного роману.


Не нашкодь. Історії про життя, смерті і нейрохірургії / Генрі Марш

Захоплива та відверта сповідь від всесвітньо відомого нейрохірурга про помилки та їх вагу. Від дій нейрохірурга залежить не лише життя пацієнта, але й його здатність мислити, відчувати, бути особистістю, і кожна операція – великий ризик. Генрі Марш навіть приїжджав до Львова на Книжковий форум, щоб презентувати свою книгу.

Емоційний інтелект. Чому він може означати більше, ніж IQ / Деніел Гоулман

Розвінчання міфу про те, що емоції можуть зашкодити у професійному зростанні та особистих стосунках. Уміння вирішувати конфлікти та керувати негативними емоціями – якості, що допомагають знайти вихід з найскладніших ситуацій.

 

Deadline / Том Демарко

Натхнення почати та завершити проект, палати ідеєю та не шкодувати своїх сил у її реалізацію. Цитати з цієї книги можна вставляти в підручники, писати їх на постерах і футболках, використовувати як драйвери і мотиватори.

 

Рисовий штурм та ще 21 спосіб мислити нестандартно / Майкл Мікалко

«Рисовий штурм» - повна добірка технік креативного мислення. Вона допоможе тим, хто сам винаходить відмінні ідеї з нуля. Автор зібрав і систематизував стратегії творчого мислення, унікальні техніки та вправи, що розвивають розумові здібності.

 

Знайти себе. Як вийти за рамки стереотипів і знайти свій шлях / Боб Дойч, Лу Ароніка

Допитливість, чуттєвість, парадоксальність – ключі до використання свого потенціалу на максимум. Автор книги - нейробіолог і антрополог – присвятив життя вивченню людей та їх поведінки. Люди часто самі занижують планку та поступаються амбіціями, забороняючи собі досягати успіху у особистій та професійній сфері. 

 

Сила волі. Як розвинути і зміцнити / Келлі Макгонігал

Від сили волі залежать здоров'я, фінансове становище, відносини з оточуючими та професійний успіх. Впевнена людина володіє своїми почуттями, не відкладає справи на остеннє, вміє зосередитись та керувати стресом. Книга допоможе розвинути ці навички для застосування як на роботі так і вдома.

Тут можна подивитися TED промову авторки про те, як перетворити стрес на друга:

➤ Архітектура для людей, або як столітні традиції працюють в сучасних житлових просторах