LVIV.COM

Центр міста vs. його околиці: обираємо найкомфортніше місце для життя

Ділися або не палися

Центр міста vs. його околиці: обираємо найкомфортніше місце для життя
Anya Dzina

“Австрійський люкс, радянський стан, але ближній центр, тому 8к на місяць”. Чому так часто доводиться надавати перевагу розташуванню житла та жертвувати його комфортом? І чи дійсно таким важливим є район, у якому живеш?


Львів — місто студентів і доїжджєючих айтішників. І перед кожним з них рано чи пізно постає питання оренди житла. На фінальний вибір впливає купа факторів: від розміру комуналки до адекватності власників, але ми зупинимося лише на одному — розташуванні.

Іноді здається, що у Львові існує лише два райони — Ближній Центр та У-Чорта-на-Рогах. І там, і там є свої плюси і мінуси, не вір, що нормальні пацики живуть тільки у центрі. Нормальні пацики живуть там, звідки зручно добиратися на роботу, але теми це не стосується.

Ближній Центр

 • Якщо ти живеш у віддаленні 15-30 хвилин пішої ходи від центру, то можеш вважати себе важливою шишкою і справжнім львів’янином (тільки нікому не кажи про прописку в Мостиськах). Історичний центр міста занесено у список спадщини ЮНЕСКО, і мало що можна назвати більш львівським, ніж вид з вікна на Ратушу чи затишний внутрішній дворик старого австрійського будинку. Чудова архітектура, бруківка на вулиці, яка називається на честь якогось сумнівного поляка, не дозволять забути, що ти все ж живеш у культурній столиці України.

 • Ти, який вже не перший рік живеш у Львові, прекрасно знаєш про “організовану” транспортну систему цього центру української культури. Скільки годин було проведено у заторах, які з’являлися через якогось гівнюка, який не знайшов стоянки й зупинився на трамвайній колії. Скільки разів ти був змушений пішки йти додому, бо маршрутки їздять у найкращому випадку до десятої вечора. Житло недалеко від центру вирішує ці проблеми, хіба якщо твоя робота не на вулиці Папоротній. Більшість транспортних маршрутів проходить через центр. А у разі їхньої відсутності чи несправності завжди можна дотопати освітленими вулицями на своїх двох і не боятися, що легенди Рясного захочуть дізнатися, яка зараз година ночі.

 • Уяви ситуацію: друга година ночі, ви з братішками на хаті розслабляєтеся і тут розумієте, що усі екстрені продовольчі запаси скінчилися, і в холодильнику є тільки лід на перекус. Але ж ти живеш майже в центрі, тут є розвинена інфраструктура закладів харчування на будь-який смак і сміливість: від сумнівних МАФів з хотдогами до цілком безпечних кафе та ресторанів. Ба більше, можна бути впевненим, що більшість закладів, які пропонують доставку, пропонують її і у твій район. Центр, без сумнівів, пропонує зручну інфраструктуру магазинів різного напрямку, розважальних та культурних закладів, місць для попоїсти та не тільки. І все це максимум за 20 хвилин від дому. Дивись не поправся через нестачу руху!
центр

Звучить чудово, але все не може бути ідеальним. Треба згадати й темну сторону проживання у серці міста:

 • Якщо ти любиш тишу, то будинок в історичній зоні міста, де цілий рік шниряють туристи, може з часом перетворити тебе на ще більшого соціофоба, ніж ти вже є. Свята і фестивалі у центрі це весело, якщо їх відвідувати за власним бажанням, а не пробиваєшся через натовпи, бо ти вимушений йти на роботу чи навчання. А у Львові що не вихідні, то фестиваль чи флешмоб.

 • Сам будинок може бути як плюсом з огляду на його зовнішній вигляд, так і мінусом через свій вік. Сто років тому не думали про те, що проводка може не витримати з десяток ґаджетів на одну розетку, а каналізація — навантаження. Провести інтернет у старий будинок? Приготуйся викласти пристойну суму, бо, очевидно, колишні жильці цього будинку необачно не передбачили майбутнє і появу мережі.

 • Вузькі вулички можуть видаватися романтичними, але якщо ти на своє власне горе виявився власником автомобіля, то готуйся переживати за його долю кожної ночі, бо у часи планування міста ніхто не думав про паркування та місце для розвороту.

 • Бонусний мінус для орендарів: старий будинок у старій частині міста у десять разів (цифри не підтверджені Укрстатом) підвищує ймовірність натрапити на безумних сусідів чи неадекватних пристаркуватих власників житла. Тут або прикидатися, що тебе не існує, або вставати у пряму конфронтацію. Вибір залежить тільки від твого характеру.
радянщина3

Настав час перелічити плюси та мінуси районів під кодовою назвою “це де взагалі?” 

 • Очевидним мінусом є віддаленість від центру. Більшість таких районів існують як замкнені комуни з власною інфраструктурою та навіть менталітетом. Місцеві є в першу чергу сихівчанами, а вже потім львів’янами. Не для всіх така відірваність від міста буде мінусом, але ж ми говоримо про життя у Львові, а не районному центрі на 20 тисяч людей.

 • Транспортна система такого району частково або цілком спрямована на центр. Відповідно, жителі віддалених куточків змушені пішки добиратися до потрібних зупинок, а пересування між різними точками власне району є не надто зручним. Якщо ж ти живеш за офіційними межами міста, то приготуйся до маршруток за розкладом і фрази “пацантре, я не можу так пізно зустрітися, до мене в цей час ніц не їде”.

 • Віддалені райони міста переважно розбудовувалися за радянських часів. Якщо раптового туриста маршрутка занесе на вулицю Липинського, то він може подумати, що телепортувався в Житомир. Якщо для тебе важлива естетична сторона житла, то ці райони навряд чи зможуть задовольнити цю потребу.

 • Якщо з продуктовими та господарськими магазинами проблем виникати не має, то знайти місце для відпочинку, яке б сподобалося твоїй прогресивній душі, буде важко. Хіба ти отримуєш дивне задоволення від закладів з назвою “У пані Наталі”.
зупинка

Одначе не все так погано, тобі сподобається жити далі від центру, якщо тебе хвилює:

 • Ціна на житло. Чим далі в хащі, тим більша ймовірність знайти затишну квартирку за адекватну суму. Чи є різниця, звідки працювати віддалено?
 • Спокій. Сонні спальні райони ідеально підходять, якщо не любиш співи кришнаїтів під вікном, а з сусідами готовий бачитися тільки в ліфті. І то вітаєшся лише кивком голови.

 • Нетуристичний Львів. Якщо в центрі вся інфраструктура заточена під туристів, а місцеві змушені з закоченими очима вистоювати черги за кебабом після туристичної групи з Білорусі, то віддалені райони не мають такої проблеми. Так, мережеві ресторани, можливо, і не добралися до вулиці Джорджа Вашингтона, але локальні заклади точно сподобаються твоєму маленькому внутрішньому націоналісту. І не тільки цінами здорової людини.

 • На відміну від центру, тут автомобілістам простіше знайти місце для маневрів на широких і просторих вулицях. Та й менший потік машин у загальному легше впливає на нервову систему.

 • Велика кількість новобудов дає широкий вибір дійсно сучасного і зручного житла з якісною теплоізоляцією та опаленням не від п’єца. Жити ві Львові та не платити надмірну комуналку взимку? Це можливо.  

Центр міста vs. його околиці: обираємо найкомфортніше місце для життя

Все ж кожен фактор, спричинений розташуванням, залежить від твоїх особистих потреб і смаків. Маєш багато пересуватися і любиш красиві архітектурні фотографії в інсті? Обирай центр. Надаєш перевагу комфорту у самій квартирі та спокою поза її межами? Тікай подалі від нього. Вибір за тобою.

Зараз читають