LVIV.COM

Світ у навушниках: круті подкасти, щоб провести час з користю

Світ у навушниках: круті подкасти, щоб провести час з користю
Наталя Мойсеєнко

Часу завжди мало. Що б ми не почали робити, завжди знайдеться справа, на яку у нас не буде часу. Але сучасні техналогії дозволяють нам поєднувати багато захоплень між собою. Наприклад, під час ранкової пробіжки можна вивчати англійську. Або ранкову каву об’єднати з пізнанням сучасної культури.


Як? Подкасти! Це один з найкращих винаходів людства. Їм і присвячена ця стаття.

Подкасти з літератури та філософії

Акустика тіней

Авторський проект Іванки Шкромиди про відомих людей літератури. Проект існує вже два роки і встиг торкнутись тринадцятьох постатей. Серед них Трумен Капоте, Чарльз Буковскі, Рей Бредберрі, Франц Кафка та інші. Це ідеальні подкасти для справжнів фанатів літератури.

5books

Подкасти — це записи культурних подій Львова та Вінниці: студійні розмови і авторські програми Олександра Мельника. Вони вже якийсь час не оновлювались, проте можна почерпнути для себе багато цікавих та авторитетних думок у сфері літератури та книжкового бізнесу. Тривалість подкастів — від 15 хвилин до години.

Філософський баран

Подкасти від журналіста і письменника Олега Шинкаренко, які лежать у вільнтму доступі. Це спроба автора показати, що філософія — це не нудно і не так, як нас вчили в універі. У кожній програмі Олег Шинкаренко обговорює із запрошеним гостем ту, чи іншу видатну постать у сфері філософії і мріють, що б було, якби ці люди жили зараз.

Гонзо-ефір

Програма “Гонзо-ефір” виходить на онлайн-радіо Old Fashioned. Всі програми можна також послухати онлайн. В кожному випуску відомий літературний критик Євгеній Стасіневич обговорює культурні новинки тижня.

Радіо Аристократи

Ціла підбірка крутих подкастів можна знайти на радіо Аристократи. Тут є і музика, і література, і казки народів світу і багато-багато інших цікавинок.

Брендятина

Серія російськомовних подкасітв про історію та успіх найвідоміших брендів світу.

Подкасти для вивчення англійської

Уроки англійської на BBC Україна

Подкасти, на жаль, давно не оновлюються, проте вони не втратили своєї актуальності. Всього є 66 подкастів, які знаходяться у вільному доступі і їх иожна безкоштовно завантажити. Вони тривають по 15 хвилин і діляться на три епізоди: Tell me a story (британські казки), The Market (радіовистава) та уроки англійської від професора Грамотного. Подкасти записані англійською та українською мовами, тому підійдуть для різного рівня знання мови.

American English Pronunciation

Подкасти по 5-10 хвилин допомагають покращити свою вимову. Автор наводить багато прикладів, де чути особливість вживання тих, чи інших звуків.

English Funсast

Вивчення мови на основі жартів. В кожному випуску, тривалістю до семи хвилин, автор розповідає два анекдоти та пояснює окремі фрази та ідіоми. Але треба бути готовим, що гумор тут досить специфічний.

Enpodcast

Тут ви знайдете короткотривалі подкасти про все на світі. Є багато корисної інформації, а є просто фан та розваги. Крім того, це ще й проект школи Green Forest.

Grammar Girl

На сайті можна знайти як подкасти, так і цікаві англомовні статті. Grammar Girl чудово володіє нюансами складної англійської граматики і допоможе у ній розібратись на фоні цікавих історій. Наприклад, як виникла пісня про англійський алфавіт. Подкасти мають складну лексику, тому підійдуть для більш продвинутих рівнів.

BBC. English at work

Аудіо-серіал про життя офісу Tip Top Trading. Кожна серія триває до семи хвилин і розповідає про робочі будні звичайних офісних працівників. Подкаст підійде тим, хто хоче покращити “робочу” лексику.

BBC. The English we speak

Короткі подкасти по 3 хвилини пояснюють різні англомовні фрази: ідіоми, сленг чи сталі вирази.

Круті подкасти англійською мовою

Presidential

The Washington Post створив 44 випуски про життя та правління американських президентів. Хто хотів більше зануритись в історію Америки, має можливість зробити це в навушниках.

Startalk

Відомий астрофізик Ніл Тайсон розповідає про наш Всесвіт та бере інтерв’ю у видатних людей науки.

Hardcore History

Серія подкастів, яка заставить вас подивитись на видатні історичні події під новою точкою зору.

The Naked Scientists

Серія наукових подкастів від працівників Кембріджського університету.

Content Warfare Podcast

Серія подкастів, присвячена контент-маркетингу, блогінгу та брендингу.

Social Pros Podcast

Підбірка інсайтів від світових медіа-стратегів.

Stuff You Should Know

З назви вже зрозуміло, що це підбірка подкастів, де пояснюють, як працюють ті, чи інші речі.

TED Radio Hour

Підбірка айкращих виступів, презентацій та розмов від TED.

Наталя Мойсеєнко LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають