LVIV.COM

Скільки заробляє івент-менеджер, з чим працює та як ним стати — моя професія

Ділися або не палися

Скільки заробляє івент-менеджер, з чим працює та як ним стати — моя професія
Павліченко Тетяна

Кожен івент починається з листочка і уяви. Та скільки всього відбувається після цього моменту і що треба вивчити, щоб організувати захід і не запороти – розповідає Роман Цудний, керівник відділу з питань молодіжної роботи у комунальній установі “Львівський міський молодіжний центр “МолодвіжЦентр.Львів” і випускник курсів івент-менеджерів Lviv HR Solutions.


Партнерська публікація спільно з Lviv HR Solutions

З чого все почалось

З 15 років я почав волонтерити на різних подіях і фестивалях. Під час навчання в університеті активно займався громадською роботою, був студентським віцемером Львова. Організовував події різного масштабу, серед них — два фестивалі “Молодвіж”.

IMG_3923

Через активну громадську роботу мені запропонували працювати в новому молодіжному центрі, який тоді був тільки проєктом. Зараз я керівник відділу з питань молодіжної роботи у комунальній установі “Львівський міський молодіжний центр “МолодвіжЦентр.Львів”. Центр відкрили недавно 25 січня 2020 року. Це місце, де можна безкоштовно проводити  публічні заходи, є коворкінг-зона. 

Скільки заробляє івент-менеджер, з чим працює та як ним стати — моя професія

Мені подобається динамічна робота, тому організація подій — саме те, що треба. Проєкти нетривалі, дуже різні, робота над ними не встигає набриднути чи стати рутинною. Цей рух мене захоплює.

Я організовував як дрібні заходи, так і масові. Наприклад, “Молодвіж” це молодіжний форум на 2500 осіб. Під час роботи над цією подією я зрозумів, що багато потрібних послуг чи товарів можна закривати бартером. Також працював над “Практикум HR Junior 2019” ця подія навчила мене планувати бюджет. А коли організовував Студентський конгрес "Університет майбутнього", то натренувався працювати з бюрократією. Подія була в університеті й потрібно було дуже багато дозволів.

Хто такий івент-менеджер?

Це людина, яка вміє продумати подію до найменших дрібниць і зібрати команду, яка втілить івент в життя. Мусить бути стресостійким, вміти планувати час та бути уважним до дрібниць. Івент-менеджер бачить подію комплексно від добору спікерів до дизайну приміщення. На ньому лежить відповідальність не просто за проведення заходу, а за його успіх у публіки. Важливо вміти працювати в команді, бо без неї нічого не відбудеться. Треба вміти знаходити особистий підхід до кожного члена десь допомогти, десь промовчати, десь поправити чи разом подумати.

Особливості роботи

Насамперед це побудова стратегії. Кожен івент починається з листочка паперу й уяви. Потрібно прописати технічне завдання і вказати там все від локації до кількості запасних ручок. Основне щоб людям було комфортно. Комфорт складається з великої кількості дрібниць, про які слід подбати заздалегідь. 

Встигнути все це велика проблема більшості івент-менеджерів. Організація події завжди потребує виконання великої кількості завдань. І не завжди бюджет дозволяє набрати в команду достатню кількість професіоналів, тому часто доводиться вирішувати це питання самостійно. Це потребує енергії та часу. Важко фокусуватись на загальному концепті й не розпорошуватись на дрібниці, які забирають сили.

Останні дні перед івентом завжди дуже виснажливі — можна не спати ночами, виникає бажання все покинути. Проходить сама подія дуже швидко фактично, пролітає повз. Та потім ти дивишся, що всі щасливі й задоволені, тобі дякують і це дає наснагу працювати далі. Особисто мене це приваблює щирі очі і подяка людей.

Основні проблеми під час роботи:

  • часто підставляють підрядники. Це може бути як запізнення друку поліграфії, так і відмова виступу спікера. Завжди треба мати “план Б”, а ще краще — і “план В”. Це дозволяє суттєво економити час;
  • якщо івент великий — на локацію треба потрапити за два дні до проведення, щоб переконатись, чи все на місці й в робочому стані; 
  • сон — важливий, особливо перед самою подією. Можна не спати кілька ночей під час підготовки, але перед івентом треба обов’язково виспатися; 
  • під час заходу зберігати спокій, усміхатись. Якщо є проблеми — вирішувати їх тихо і непомітно.
IMG_3921

Робочий день

День починається з перевірки вчорашніх тасків. Якщо є щось незакінчене доробляю і планую цей день. Також проводжу сам для себе мінімальний аудит всього заходу: що готове, чи нічого не забув. Часто треба порадитися з іншими, щоб вони подивилися свіжими очима.

Як стати івент-менеджером?

Я б рекомендував починати з волонтерства це популярно і дуже круто. Туди часто набирають молодих людей, які себе шукають, їм дають різні завдання від чергування на рецепції до різної організаційної роботи. І тут людина пробує, добре їй в цій діяльності чи ні. 

Я сам починав з волонтерства, мені все було дуже цікаво. Та постійно відчував, що попри практичні навички, мені бракує бази, теорії. Так і прийшов на курси по івент-менеджменту до Lviv HR Solutions.

Про курси я дізнався дуже випадково. Під час навчання у Львівській Політехніці потрапив на мотиваційну лекцію Оксани Щур-Шахової про те, як досягти успіху. В кінці лекторка розповіла про навчання на курсах івент-менеджменту. Це мене зацікавило, бо до того я вже пробував організовувати і проводити студентські заходи і вечірки. 

Що дало навчання:

  • розуміння структури події. До того я все робив хаотично, розв’язував проблеми по мірі того, як вони з’являлись. Це неправильно, і дівчата на перших лекціях розписали і показали, як все має виглядати від планування до проведення.
  • робота з командою. Якісний управлінець має бути добрим психологом. 
  • тайм-менеджмент для мене це була одна з найцікавіших лекцій, бо завжди мав з цим проблеми. 
  • робота з підрядниками коли організовував фестивалі “Молодвіж”, то у нас були  музиканти, спікери з Києва. І з усіма потрібно порозумітись.
  • робота в соцмережах. Для мене це було одним із найважливіших кейсів. Якщо твого івенту немає в інтернеті, то його немає взагалі. 

Скільки заробляє івент-менеджер, з чим працює та як ним стати — моя професія

Про галузь роботи та перспективи

Коли я проходив курси (а це було у 2017-2018 роках), то відстежував посади івент-менеджерів. На той час у Львові я знайшов дві вакансії в ІТ-компаніях.

Зараз попит на таких спеціалістів набагато вищий більшість компаній зрозуміли, що для організації подій потрібна окрема людина і посада івент-менеджера є важливою. Адже це відразу і людина, яка представляє бренд компанії.

Якщо говорити про освіту, то я не знаю, чи існують окремі освітні програми. Поки є лиш курси. Також у Львові в лютому проводять Event Industry Forum це така подія, куди приїжджають івент-менеджери з усієї України і з-за кордону. Дізнаються нове, обмінюються контактами. 

Скільки заробляє івент-менеджер, з чим працює та як ним стати — моя професія

Скільки заробляє івент-менеджер

Точну цифру зараз важко сказати моя робота змістилась в бік управління. Та зазвичай є 2 шляхи це ставка або відсоток від івенту. Коли я вивчав цей ринок, то середня ставка в ІТ-компаніях була приблизно $300, зараз, думаю, зарплати вищі. Якщо говорити про відсотки, то в середньому менеджер заробляє 10% від прибутку події.

Скільки заробляє івент-менеджер, з чим працює та як ним стати — моя професіяВалерія Самойлова-Ковалець, СЕО Lviv HR Solutions

Ринок івент-індустрії зараз стрімко розвивається у Львові. Є агенції, які відкривають корпоративні та бізнес-напрямки у своїй діяльності. Ця сфера — не лише весілля та корпоративи, а й презентації продуктів чи послуг, тренінги, конференції. В ІТ-компаніях івент-менеджмент може бути частиною команди PR та маркетингу. 

Зараз ринок заробітної плати не є стабільним. Тому коливання можуть бути від 10 000-15 000 гривень до $700-$1500.

 

 

Якщо тобі цікава професія івент-менеджера і ти бажаєш отримати освіту в цьому напрямку тисни сюди

 

Фото Юля Лоу

Зараз читають