LVIV.COM

Шведські традиції з українською душею у Sigma Software – чий офіс кращий

Ділися або не палися

Шведські традиції з українською душею у Sigma Software - чий офіс кращий
Марина Романцова

Широкі простори, великі гойдалки, мох та жодних опенспейсів. Тут цінують якісну роботу та не проти зібратись усією компанією на чашечку кави. А ще, тут живе лось Зеник, чия бабця була шведкою! То як поєднати традиції Швеції з українськими реаліями? Про це у рубриці #чий_офіс_кращий розповість Sigma Software.


 

2

Хто це?

Sigma Software - шведська компанія з українським корінням, що надає послуги з розробки та ІТ-консалтингу вже майже 17 років.

Слоган Sigma Software: Nordic traditions, Ukrainian spirit, Superior software - шведські традиції та українська душа, щоб робити якісний софт. Тут впроваджують все найкраще, що притаманне шведам та українцям, враховуючи особливості менталітету.

Сігма (10)
Сігма (17)

Історія компанії почалась в Харкові у 2002 році, коли декілька друзів-однодумців вирішили почати свою справу. Так з'явилась компанія Eclipse SP.

У 2005 році вони познайомились з менеджментом Sigma Group і вже за рік Eclipse SP стала частиною шведської групи компаній Sigma. З 2011 року Eclipse SP змінила назву на Sigma Ukraine, однак невдовзі компанія відкрила офіси в Польщі та США, ставши міжнародною. Так у 2014 році Sigma Ukraine отримала назву Sigma Software.

Сьогодні офіси компанії розташовані в Україні, Польщі, Швеції, США та Австралії. Українська команда налічує понад 950 спеціалістів у Львові, Харкові, Одесі, Києві, Вінниці, Дніпрі, Сумах тощо.

Сігма (13)
Сігма (11)

Компанія працює за принципом cross-department: кілька департаментів зі своєю спеціалізацією співпрацюють одне з одним. У роботі застосовують шведський підхід в управлінні: мінімум ієрархії, незалежність окремих департаментів та команд, свобода у прийнятті рішень та можливість бути почутим, ким би ти не був — інтерном або архітектором.

У 2018 році Sigma Software увійшла до трійки найкращих роботодавців України за рейтингом DOU. Крім цього, компанія входить до ТОП-100 найкращих аутсорсингових компаній світу за версією міжнародної асоціації професіоналів аутсорсингу.

Сігма (29)

Чим займається Sigma Software

Компанія займається ІТ-консалтингом та розробкою складних технологічних рішень і програмного забезпечення — від ідеї та розробки продукту, до виведення його на ринок.

Sigma Software співпрацює із різними видами бізнесу: великими enterprise компаніями (Volvo, Scandinavian Airlines тощо), компаніями середнього бізнесу, стартапами. Працюють із країнами Європи, США, Ізраїлем, Великобританією та Австралією.

Індустрії різноманітні: Automotive, Aviation, Gaming, Healthcare, Media, Energy тощо.

Спеціалізація компанії — розробка ПЗ та послуги ІТ-консалтингу. Компанія не лише виступає виконавцем поставлених задач, а й допомагає замовнику обрати найкраще рішення для його бізнесу.

Сігма (31)

Для працівників завжди є багато можливостей для розвитку в рамках Sigma Software University. Університет — це власна платформа для обміну досвідом та знаннями як для тих, хто лише починає кар'єру в ІТ, так і для зрілих спеціалістів.

Наприклад, є програма з індивідуального професійного зростання Continuous education та програма менторства. Також кожен охочий може стати спікером на конференціях.

Тут людину приймають саме в компанію, а не лише на проект. Тому багато хто працює у Sigma Software 5 і більше років.

Про офіс

Львівський офіс Sigma Software розташований у бізнес-центрі "Оптіма Плаза" на вул. Науковій. Це один із двох офісів компанії в Україні, побудований з урахуванням зелених технологій.

IMG_2744

Інтер'єр львівського офісу оформлений за шведським принципом "лагом": всього достатньо, не забагато і не замало. Навколо лише гарні та функціональні речі. Офіс оформлений у типових кольорах компанії — чорному та червоному із додаванням натуральних та екологічних матеріалів.

Сігма (9)
Сігма (21)
Сігма (12)
Сігма (22)
Сігма (25)

Біля рецепції можна знайти модель традиційного жителя скандинавських країн — дерев'яного лося Зеника. Спочатку в нього було шведське ім'я, однак згодом його перейменували по-львівськи. Так народилась легенда, ніби-то бабуся лося була родом зі Швеції, однак сам Зеник мігрував сюди та став справжнім українцем.

Сігма (23)

У Sigma Software дбають про навколишнє середовище — намагаються мінімізувати використання пластику, працюють над сортуванням сміття. Сам офіс побудований за принципом енергозбереження, аби не доводилось використовувати надто багато тепла для обігріву.

Сігма (20)

В компанії немає опенспесів — тут працюють за кабінетною системою, аби спеціалістам було комфортно. Максимальна кількість людей в одному кабінеті - 10. Тут слідкують за тим, аби людям не бракувало простору і рослин. Всюди мох, різноманітні вазони.

Після робочого дня кабінети кварцують за допомогою спеціальних ламп, аби вбити бактерії та запобігти сезонним хворобам.

Сігма (4)
Сігма (5)
Сігма (2)
Сігма (27)

Нещодавно в офісах Sigma Software обладнали R&D лабораторії, одна з них є у Львові. Останній виклик, з яким розбиралася команда — чи можна завдяки лише відеокамері та навченим нейронним мережам зчитувати написи нанесені різними типами тисненням з однорідної поверхні. Такі нетривіальні задачі в компанії допомагають розвивати та накопичувати експертизу по різних напрямках.

Також в лабораторіях є необхідне обладнання для роботи з hardware.

Сігма (6)
Сігма (7)
Сігма (8)

Про роботу в компанії

Графік роботи — з 10 до 19. Однак, ніхто нікого не контролює — головне, бути відповідальним/ою та вчасно виконувати свою роботу. Якщо тобі краще працювати зранку, ти приходиш раніше і навпаки.

Можна працювати з дому або домовитись про гнучкий графік — про це потрібно говорити з менеджером. Також є можливість працювати з різних офісів — наприклад, влітку поїхати до моря в Одесу, а навесні до Києва — подивитись на цвіт каштанів.

Характерна особливість, яку у Sigma Software перейняли від шведів — контроль якості роботи. Тут дуже цінують професіоналізм тих, з ким співпрацюють. Шведи завжди намагаються робити свою роботу максимально добре, тому саме за цим принципом у компанії побудували робочі процеси. Для цього навіть розробили власний "кодекс якості".

Сігма (19)

Також від шведів компанія перейняла та адаптувала традицію фіка: робити перерву на каву із запашною випічкою. Фіка в Sigma Software - гарна можливість відволіктися від роботи та в неформальному колі випити кави з менеджментом та засновниками компанії: дізнатися свіжі новини, поставити запитання, поділитися думками тощо.

Сігма (16)

Приємнощі

Здоров'я

У Sigma Software піклуються про здоров'я своїх колег. У кожному офісі є свій масажний кабінет. Раз на півроку можна пройти курс масажу коштом компанії, аби попередити проблеми зі спиною.

Тут є власна корпоративна програма здоров'я. Є клініки-партнери, з якими компанія співпрацює. Також оплачують лікарняні та компенсують ряд медичних послуг — потрібно лише принести чек.

Побут

У компанії є внутрішня програма лояльності Sigma Card. Власники цієї карти отримують знижку у магазинах, ресторанах та сервісах партнерів.

Також є IT Assistant, за допомогою якого можна отримати побутову (наприклад, знайти сантехніка чи замовити квіти) чи юридичну підтримку.

Сігма (33)
Сігма (32)

Корпоративна соціальна відповідальність: спорт та розвиток ком’юніті

У навчальному просторі Sigma Club можна пограти в теніс чи аерохокей. Компанія завжди відкрита для пропозицій спеціалістів — наприклад, якщо зберуться 10 людей, що захочуть йогу, танці чи фітнес, компанія може це організувати.

Часто спеціалісти беруть участь у марафонах та велоднях. Є ентузіасти, які беруть участь у велосипедних перегонах — компанія їх в цьому підтримує. Також всередині компанії проводять турніри з тенісу.

Сігма (18)
Сігма (3)

Соціально значущі проекти

Чотири рази у рік компанія проводить Open Tech Week. Це благочинний освітній проект, що триває тиждень. Кожен вечір протягом проекту проводяться мітапи, що присвячені темам та технологіям, які зараз є трендовими та цікавими: VR, .Net, JS, дизайн, тестування, аналітика тощо. На кожному тижні теми змінюють.

Зазвичай, зустрічі відбуваються в форматі доповідей. Однак, практикують і нові інтерактивні методи. Після роботи ти приходиш і слухаєш спікера, який розповідає цікаві речі. Вартість участі - 150 гривень, а всі кошти, зібрані протягом проекту, передають на благочинність.

Якщо є бажання, можна долучитися у якості спікера. На Open Tech Week стараються залучати як своїх спеціалістів, так і зовнішніх спікерів.

Сігма (28)
Сігма (26)

Освіта

У Sigma Software є власна інтернатура на базі Sigma Software University. Якщо ти маєш базове знання мов програмування, можна взяти участь у відборі та потрапити в інтернатуру. Так ти зможеш спробувати себе у реальних проектах, а згодом — матимеш змогу влаштуватися у компанію на позицію Junior.

"Дорослі" спеціалісти можуть долучитись у якості ментора. Для цього у Sigma Software University є власна Mentorship Program.

А для тих, хто вже має певний рівень, але хоче розвиватися далі, є спеціальна програма Continuous Education.

Що говорять про компанію

Шведські традиції з українською душею у Sigma Software - чий офіс кращийОлександр Плиска, Senior Project Manager

"Я працюю в ІТ-індустрії вже близько 8 років. У Sigma Software найбільше подобається те, що робочі процеси побудовані таким чином, що є можливість досягнути як професійних, так і особистих цілей. Тут ведуть бізнес у скандинавському стилі: немає бюрократії, горизонтальна структура ієрархії. Немає такого, щоб на певному рівні рішення "застрягали", все вирішується досить швидко.

Мені подобається гнучкість у компанії: у роботі, у прийнятті рішень. Є можливість експериментувати з новими технологіями: наприклад, є лабораторії з Embedded-розробки. Тут підтримують ідеї працівників, допомагають рости у професійному рівні та відкривають багато можливостей для розвитку".

 

Шведські традиції з українською душею у Sigma Software - чий офіс кращийЯрина Кімак, Python developer

"Я працюю в ІТ 2,5 роки. У Sigma Software мені подобається класний сучасний офіс та хороший колектив. Всередині компанії проводяться багато івентів: наприклад, раз на тиждень є спільний сніданок, на якому можна побачитись та познайомитись з тими, з ким у робочий час не перетинаєшся.

Також подобається відкритість, прозорість та те, що ти не відчуваєш жорсткої ієрархії між тобою і керівництвом. Люблю традицію фіка: коли зі смаколиками та кавою ми збираємось та обговорюємо різні робочі моменти.
В роботі подобається те, що є багато складних та цікавих завдань. Щоразу, спілкуючись з клієнтами, ти дізнаєшся чогось нового. Це допомагає не стояти на місці та стимулює розвиватись у професії".

Шведські традиції з українською душею у Sigma Software - чий офіс кращийАндрій Мудрий, Project Manager

"Простір, в якому ти працюєш, вирішально впливає на простір твого мислення. У нашому офісі світло і широко, все на своїх місцях. Це наче звільняє політ фантазії та допомагає знайти незвичні підходи до вирішення давно відомих задач.

Мабуть, саме це робить Sigma Software особливим партнером для наших клієнтів. Адже наша команда — це порядок, організація і водночас креативність у рішеннях. Крім цього, тут найкраща кава, яку я коли-небудь куштував за офісних умов будь-де у Львові. А для мене, як для львів'янина, це важливо.

До того ж, в офісі відчувається свіжість та «зелений» колір в екологічному значенні цього слова".

Шукаєш роботу?

У Sigma Software відкриті вакансії! Деталі за посиланням.

Фото: Юлія Лоу

Зараз читають