LVIV.COM

Що таке інтимна пластика і чи потрібна вона тобі?

Ділися або не палися

Що таке інтимна пластика і чи потрібна вона тобі?
Тетяна Павліченко

Вести здоровий спосіб життя, займатись спортом та правильно харчуватись - тепер це тренд. Та без консультацій лікарів та планових профілактичних оглядів бути впевненою, що ти здорова, важко. Особливо якщо це стосується такої складної штуки, як інтимне здоров’я.


Матеріал створено спільно з клінікою "Новодерм"

Час, коли похід до гінеколога був чимось, чого соромились, нікому не казали і робили це вкрай рідко, на щастя минув. І тепер мати “свого” гінеколога так само важливо, як і знайти доброго сімейного лікаря.

Та чи ти знаєш, з якими питаннями можеш звертатись до гінекологів? Як виявилось, ці лікарі можуть допомогти вирішити куди більший спектр проблем, аніж ми раніше думали.

Тому поки плануєш візит до свого лікаря (або якраз шукаєш, до кого можна звернутись), ознайомся, які ще послуги чи процедури можеш отримати.

Які процедури входять до пакету послуг гінеколога?

Профілактичний огляд у лікаря складається із:

 • мазка на флору (оцінюють вагінальні виділення, їх норму чи відхилення);
 • мазка на цитологію (мазок, який береться з шийки матки. В ідеалі його потрібно робити раз на рік, щоб виключити можливість захворювань, які пов'язані з патологією шийки матки, зокрема рак);
 • ультразвукова діагностика органів малого тазу;
 • огляд молочних залоз.

Якщо ти приходиш з конкретними скаргами, тоді лікарі працюють з індивідуальною проблемою. При цьому проводять цілий спектр досліджень: збір анамнезу (ти розповідаєш, як було раніше і що сталось тепер), призначають, якщо треба, гормональне дзеркало, УЗД-діагностику та інші види обстежень.

З якими скаргами приходять найчастіше?

Найпоширенішими проблемами є:

 • запальні процеси органів малого тазу. Це коли ти помітила, що виділення змінили свій колір і характер, турбує свербіж - загалом щось не так, боляче, дискомфортно;
 • проблеми із циклом. Менструації може або взагалі не бути - тут насамперед перевіряють, чи ти не вагітна, а вже потім проводять обстеження, щоб виявити захворювання.

Дякунчак Юлія, лікар клініки "Новодерм", акушер-гінеколог, естетист:

“Тішить те, що зараз жінки приходять не тільки із скаргами, але і на профілактичний огляд. Це дуже приємно. Можливо, спрацьовують матеріали в інтернеті - вони сприяють прагненням дбати про своє здоров'я.

Що таке інтимна пластика і чи потрібна вона тобі? Когось лякають рекламні застереження щодо того, що онкологія помолодшала. Когось - що захворювання, які передаються статевим шляхом, ведуть до неплідності. І всі ці речі стимулюють наших жінок приходити на профілактичні огляди і взагалі більше піклуватись про своє здоров’я."

Та ці моменти зазвичай відомі. А чи знаєш ти, що до гінеколога можна (і треба) звертатись, якщо:

 • у тебе проблеми в інтимному житті. Якщо ти ніколи не відчувала задоволення від сексу чи не отримувала оргазму, то це не нормально. І кваліфікований гінеколог розповість тобі про те, що сексуальну дисфункцію, аноргазмію (відсутність сексуального задоволення під час інтимного життя) та зниження сексуальної чутливості (це досить часто буває після пологів) можна вилікувати.
 • якщо тобі візуально не подобається, як виглядають твої статеві губи - не важливо, чи вони замалі, чи надто великі або взагалі різного розміру, надто темні. Замість того, щоб комплексувати і не носити бікіні, просто порадься з лікарем щодо лабіопластики (про це нижче);
 • маєш проблеми після родів - шрами, рубці, м’язи втратили еластичність.

Ці та ще кілька інших проблем вирішують процедури інтимної пластики.

Що таке інтимна пластика і чи потрібна вона тобі?

Що таке інтимна пластика?

Це досить новий вид послуг, особливо для Львова. Як зазначають самі спеціалісти, дуже мало пацієнток приходить із скаргами на дискомфорт у сексуальному житті, незадоволення певними анатомічними особливостями своїх статевих органів. Про ці послуги починають думати у процесі профілактичних оглядів чи під час збору анамнезу.

Хто користується такими процедурами?

Є три основні групи пацієнтів:

 • жінки після пологів, які пройшли природнім шляхом. У них може бути нетримання сечі, розширення входу в піхву, дискомфорт через рубці;
 • жінки, у яких менопауза вже настала або тільки має початись;
 • жінки, які не задоволені зовнішнім виглядом своїх статевих органів;
 • жінк із проблемами у сексуальному житті.

Які процедури входять до переліку інтимної пластики?

 • Волюмінізація точки G

Про точку G чули ? Так от, тепер прийнято називати не "точка" а "зона", бо це не одна конкретна "кнопка", а ціла ділянка. Анатомічно вона розташована дуже індивідуально, переважно її знаходять на передній стінці піхви. Та до кожної жінки підхід індивідуальний. Чутливість зони може бути знижена або її може взагалі не бути. Звісно, якщо жінка не відчуває оргазмів, то цю проблему потрібно вирішувати разом із сексологами та психологами. Адже організмічні відчуття у жінок набагато складніші, ніж у чоловіків, і вони зароджуються спочатку в голові. Та гінеколог може трошки функціонально допомогти.

Що робить процедура волюмінізації зони G, яка її дія?

Процедура вирішує проблему аноргазмії, допомагає загострити або покращити відчуття під час сексу. За допомогою препарату гіалуронової кислоти (філерів) спеціаліст збільшує зону G, робить її більш об’ємною і доступнішою для стимуляції. Це якраз і веде до покращення сексуальних відчуттів.

Що таке інтимна пластика і чи потрібна вона тобі?
 • Проблеми після пологів (нетримання сечі, післяпологові рубці, рубцеві зміни)

Коли жінка народжує дитину великих розмірів природнім шляхом, то це призводить до травмування промежини. І для того, щоб це зменшити, пацієнтці роблять епізіографію - це коли слизові нерви лінійно розрізають, щоб вони менше травмувались, а потім зашивають.

Після цього можуть утворюватись рубці, які спричиняють дискомфорт не тільки під час сексу, а і у повсякденному житті. Щоб їх забрати, є декілька методик. Спершу пропонують хірургічне висікання рубця, та на це мало хто погоджується. Ще може бути хірургічне шліфування рубця, його згладження.

Третій варіант - це якщо рубець викликає неприємні відчуття  під час сексу, то в ділянку навколо нього підколюють філери. Вони створюють таку-собі подушку, яка закриває шрам. Після цього немає тертя і болісних відчуттів як для жінки, так і для партнера.

 • Корекція малих статевих губ (лабіопластика)

Часто пацієнтки соромляться про це говорити, але коли їх запитують і скерувують в цей напрямок, тоді починають розповідати, що їх щось турбує. Адже часто це проблема не тільки естетичної медицини - збільшені малі статеві губи іноді призводять до того, що жінка не може кататись на велосипеді чи носити певний тип білизни.

Найкращий метод - це хірургічне втручання і така процедура називається лабіопластика. Але це міні-інвазивна процедура, реабілітаційний період нетривалий і має хороші результати.

Проходить так: лікар відрізає надлишок тканини, розріз зашиваєють косметичними швами. Після процедури нічого непомітно, все виглядає акуратно і гарно.

Якщо ж ділянка шкіри, яку потрібно видалити, надто маленька для хірургічного втручання, то у клініці “Новодерм” використовують Plexr. Це апарат, який дозволяє проводити естетичні процедури без хірургічного втручання. Його застосовують, якщо потрібно зменшити якусь незначну ділянку надлишку шкіри. Мікроголка апарату скоагульовує ділянку шкіри, вона наче склеюється, утворюється поверхневий опік. За рахунок цього частинки шкіри стягуються і стають меншими у розмірі.

 • Висвітлення статевих губ та загалом аногенітальної ділянки.

Дуже часто цю процедуру роблять після вагітності. Також пігментація та гіперпігментація є супутнім симптомом гормональних порушень. Тому коли жінка звертається з такою проблемою, то спершу спеціалісти просять зробити ряд обстежень. Бо за такою дрібною, на перший погляд, проблемою можуть ховатись досить серйозні захворювання. Найчастіше вони пов’язані із наднирниками.

Та якщо із здоров’ям все гаразд, то допоможе інтимний пілінг. Це абсолютно безболісна процедура, вона нагадує косметологічний пілінг. На ділянку шкіри наноситься речовина, яка її відбілює і вирівнює тон. Часто також висвітлюють і ділянки шкіри під пахвами - якщо готуватись до сезону купальників, то всюди!

 • Клітеропластика (волюмінізація капюшону клітора) - ця процедура спрямована на покращення сексуального життя та загострення відчуттів.
 • Біоревіталізація (плазмотерапія - PRP-Therapy)

Це покращує зволоження і регенерацію шкіри. Цю процедуру пропонують жінкам, у яких ідуть вікові зміни, настає менопауза. Поки в жінки продукується достатня кількість гормону "жіночності" естрогену, доти жінка почуває себе досить комфортно.

Та ближче до менопаузи (до 50 років і пізніше) кількість естрогену знижується, він продукується у меншій кількості і все це викликає сухість слизових оболонок піхви. Через сухість можуть утворюватись маленькі атрофічні ерозії на поверхні та загалом дискомфорт у ділянці статевих органів. Це тягне за собою сексуальну дисфункцію. Та проблеми сухості або недостатньої зволоженості піхви можуть турбувати не тільки старших жінок. І щоб постійно не купувати лубриканти в аптеці (багато в кого на них алергія), можна зробити біоревіталізацію.

Плазмотерапію (PRP-Therapy) роблять клітинам крові пацієнтки. Це процедура, яка дуже добре себе зарекомендувала у косметології. Вона допомагає покращити еластичність та пружність шкіри. PRP-терапія є абсолютно безпечна, немає жодних алергічних проявів.

Виглядає так: кров забирають з вени, потім її центрифугують і відділяють еритроцити від плазми з тромбоцитами. І цю плазму використовують для процедури. Біоревіталізацію треба проходити курсами - один вміщує в середньому 4-5 процедур.

Деякі проблеми можна вирішити кількома шляхами. Наприклад, приходить до лікаря жінка у старшому віці, у неї зменшений об’єм малих статевих губ. Що можна запропонувати? Перше - це волюмінізація філерами, які складаються з гіалуронової кислоти.

Друге - це ліпофілінг. У цьому випадку для заповнення губ використовують жирові клітини пацієнтки. Тут менший ризик алергічних реакцій.

До кожної пацієнтки підхід індивідуальний. Тому стверджувати, що якийсь із методів є універсальним, не можна. Та найкраще інтимну контурну пластику робити комплексно. Тобто якщо раніше зробили філери, то можна додати плазмотерапію. Такий підхід покаже найкращі результати.

Часто без хірургічного втручання обійтись не можна. Та якщо його вже провели, то подальший результат можна коректувати і підтримувати філерами.

4

Що таке філери? З чого вони зроблені?

Філери і наповнювачі для волюмінізації - це речовина, якою можуть заповнювати великі статеві губи, зону G та капюшон клітора, щоб надавати їм додаткового об’єму. Також їх можна застосовувати у неоперативній корекції, коли у жінки після пологів є зіяння статевої щілини.

Коли вхід у піхву досить широкий, це може створювати дискомфорт не тільки в інтимному житті та сексуальних відчуттях партнера, а ще і небезпеку прямого проникнення інфекції. Щоб цього не сталось, лікарі вводять філер у задню спайку, через це хід у піхву звужується. Альтернативою цій процедурі є повноцінне хірургічне втручання - кольпорафія.

Загалом філери тримаються до року. Та якщо ти активно займаєшся спортом, ведеш інтенсивне статеве життя, то повторити процедуру потрібно буде через півроку - вісім місяців.

Котоні Наталія, лікар клініки "Новодерм", ендокринолог, лікар ультразвукової діагностики, естетист

В яких випадках Ви самі радите зробити якусь із процедур?

"Коли я зовні бачу, що все естетично негарно виглядає. Я таке завжди дуже обережно говорю, кажу, що така процедура Що таке інтимна пластика і чи потрібна вона тобі?існує, і щоб не викликати комплекси в людини. Адже своїми словами можна зробити так, що людина до тебе більше ніколи не прийде, бо вважатиме, що її тут принизили. Тому делікатність у цій справі надважлива. Я показую і розповідаю, де і яка проблема існує. Тоді запитую, чи відчувала пацієнтка якийсь дискомфорт і даю жінці подумати, чи це їй потрібно."

Коли не можна вводити філери?

Протипокази:

 • вік жінки до 17 років;
 • автоімунні захворювання;
 • вагітність і лактація;
 • гемофілія;
 • гострі запальні захворювання у гострій стадії;
 • наявність захворювань шкіри - спершу вилікувати, а потім займатись корекцією.

Підготовка до процедур:

 • потрібно пройти основні мазки (цитологія, флора) - щоб викинути з переліку основні захворювання. При потребі це може бути кольпоскопія (це дослідження шийки матки) та УЗД органів малого тазу, дослідження молочних залоз;
 • вибрати період не під час менструації. Найкраще після неї - щоб період реабілітації закінчився до наступних місячних.

Як часто потрібно проводити процедури?

Звісно, круто було б, якби ти раз прийшла з проблемою і після однієї безболісної процедури її вирішили раз і назавжди. Та нажаль, цей варіант можливий тільки в декількох випадках.

Тому перед тим, як наважуватись на зміни, пам’ятай:

 • філери в середньому тримаються від півроку до року. Тут все залежить від твого способу життя. Якщо любиш спорт і активне статеве життя, то готуйся, що поновлювати філери потрібно буде частіше;
 • інтимний пілінг -все залежить від препарату. Можна взяти препарат, який за одну процедуру відбілить, а можна використати слабший пілінг, який треба буде повторити і ще додатково брати домашній догляд;
 • біоревіталізація робиться комплексно (4-5 процедур), повторити потрібно приблизно через рік.

Скільки в середньому триває реабілітаційний період після процедур?

Середня цифра - два тижні, якщо процедура була інвазивною.

При цьому не можна:

 • займатись сексом;
 • відвідувати сауну, басейн;
 • займатись інтенсивними видами спорту.

Що обов’язково треба знати\пам’ятати перед процедурою інтимної пластики?

Інтимна пластика - це не класична гінекологія. Тут важливо пам’ятати, що реальні результати можуть бути не такими вражаючими, як очікувалось.

Перша проблема, яку спеціалісти часто спостерігають під час практики - це те, що жінки соромляться обговорювати з гінекологом проблеми у сексуальному житті чи те, що їм не подобається у своїх органах. Пам’ятай це абсолютно проста і звичайна тема, яку потрібно обговорювати з лікарем-гінекологом. Цього не треба соромитись. Бо такі прості на перший погляд речі, як аноргазмія, відсутність сексуального задоволення, в процесі сімейного життя призводять до більших проблем.

Друге - часто пацієнтки не знають, що гінекологи займаються такими питаннями. Багато жінок вважають відсутність оргазмів і задоволення від сексу за норму - як і болючі місячні. Вони приймають обезболюючі таблетки роками і думають, що так у всіх і це нормально. Насправді ні. Болючі місячні чи\і відсутність оргазмів - це тривожні сигнали, які спонукають сходити до спеціаліста.

У світі інтимна пластика дуже активно розвивається. І це не дивно - якщо є методи, які допоможуть тобі почуватись комфортніше, більш впевнено і взагалі краще, то чому б ними не скористатись? Процедури інтимної пластики не бачить ніхто, але такі корекції додають впевненості у повсякденному житті. Зробити інтимну пластику, виправити дефект, який тебе давно турбує - це як купити і носити гарну спідню білизну: її бачить мало хто, але ти почуваєшся круто.

Якщо хочеш дізнатись більше про те, як піклуватись про своє інтимне здоров'я та отримати поради класних спеціалістів, записуйся на прийом. У клініці "Новодерм" це можна зробити онлайн на їхньому сайті.

Ілюстрації від zhrvchk

Ілюстрації від mr.zhuravchik.

Зараз читають