LVIV.COM

Мої діти вчаться у приватній школі – особистий досвід

Ділися або не палися

Мої діти вчаться у приватній школі - особистий досвід
Марина Романцова

Як це - вчитись у приватній школі? Чи дійсно тут пропонують інноваційний підхід, завдяки якому діти люблять навчання? Про це поговорили з Русланою Римарською, яка спочатку обрала державну школу, але вже за кілька років вирішила перевести дітей до КМДШ.


Матеріал створено спільно з КМДШ - Креативною Міжнародною Дитячою Школою

Мої діти вчаться у приватній школі - особистий досвід

Руслана Римарська, мама шестикласника Дарія та третьокласниці Яни

Приватна vs державна

"Ми не одразу обрали приватну школу - перші 2 роки син вчився у державній.

У державній школі не було індивідуального підходу до навчання. Класи великі, по 32 дитини, тому вчителька не могла якісно приділити увагу кожному. Якщо дитина хворіла, не завжди була можливість наздогнати матеріал, адже додатково з нею вчителі не займались.

Крім цього, оскільки ми з чоловіком працюємо, нам довелось найняти няню та водія, а це добряче відбивалось на сімейному бюджеті. Тому ми почали шукати альтернативу і дізнались про КМДШ.

IMG_3378

Що це?

КМДШ - це ліцензована приватна школа з поглибленим вивченням англійської мови. Тут практикують зовсім новий підхід до навчання, побудований з урахуванням індивідуальних особливостей кожної дитини. В першу чергу тут вчать вчитись та надають перевагу практичним речам, які знадобляться в житті.

З вересня 2020 року школа розташовуватиметься за адресою: вул. Угорська, 14 (в районі Нового Львова).

Про умови в школі

До школи дітей потрібно привозити о 8:40, а забирати - до 19:00. Це школа повного дня і такий графік виявився дуже зручним для нашої сім'ї.

Мої діти вчаться у приватній школі - особистий досвід
Мої діти вчаться у приватній школі - особистий досвід

Адаптація

Спочатку я дуже переймалася, як зміна школи вплине на психологічний стан дитини. Чи правильний вибір ми зробили? Але мені сподобалось, що адаптація проходила поступово: сина не завалювали зайвою інформацією, вчителі вивчали його здібності та допомагали виявити таланти. Тому, коли настав час Яні йти до школи, ми віддали її одразу до КМДШ.

До речі, щодо виявлення талантів – на жаль, не в кожній школі таке зустрінеш, тому раджу батькам цікавитися даним питанням на самих початкових етапах. Діти насправді дуже творчі, і якщо не давати їм можливості розкриватися та шукати себе – ефективність навчання зведеться до 0. Творча складова у школі – те, на що потрібно звертати увагу на рівні з поглибленим вивченням мов.

KMDS_506

Організація навчання

Класи невеликі - до 20 дітей. Таким чином у вчителів є можливість приділити кожній дитині стільки уваги, скільки потрібно.

У школі немає форми: діти змалечку можуть самовиражатися за допомогою одягу. Так вони розвиваються як особистість та вчаться розуміти, хто вони насправді.

З меншими дітьми одночасно займаються вчитель та тьютор - людина, яка виконує функції класного керівника. Це дуже круто, адже діти в такому віці вимагають більшої уваги, а спільна робота вчителя і тьютора дозволяє підібрати індивідуальний підхід до кожного.

Зі старшокласниками працює ментор - старший друг та порадник. Він допомагає координувати розклад та контролює час, щоб діти вчасно пішли на секції та зробили домашнє завдання. Діти в школі мають багато свободи, а ментор допомагає їм триматись в рамках та вчить дотримуватись графіку.

IMG_3459

Безпека

У школі працює охорона, тому ніхто чужий сюди не зайде. Крім цього, тут заборонено користуватись гаджетами. Щоранку діти мають здавати їх охороні - забрати можна після 18:00, коли чекаєш батьків. На мою думку, це дуже добре, адже дитина не витрачає зайвого часу на гаджети та не відволікається на уроках.

Коли мої діти в школі, я спокійна, навіть не маючи з ними постійного зв'язку. Я завжди знаю, як проходив їх день. У нас є група на Facebook, де тьютор щодня викладає фотографії та пише коротке рев'ю про те, чим діти займались сьогодні.

Крім цього, я завжди можу зателефонувати адміністрації та дітей покличуть. Натомість у звичайній школі діти завжди мають носити телефон з собою, а це не дуже безпечно: у племінників бували ситуації, коли телефон крали.

IMG_3353
IMG_3377
IMG_3458
IMG_3376

Харчування

Діти у школі харчуються - є другий сніданок та обід. Якщо в когось особливі умови харчування, можна приносити їжу з дому.

Тьютор постійно опікується дітьми та слідкує, щоб вони поїли. Тому я можу не перейматись, що діти залишаться голодними, навіть якщо вони "малоїжки".

KMDS_587
IMG_3365
IMG_3366
IMG_3412
IMG_3387
Мої діти вчаться у приватній школі - особистий досвід
Мої діти вчаться у приватній школі - особистий досвід
Мої діти вчаться у приватній школі - особистий досвід

Навчальний процес

Методика навчання у КМДШ має суттєві відмінності від державної школи. Для молодших класів тут практикують "хвильове занурення": щомісяця обирається тема, яка наскрізно опрацьовується на усіх предметах.

Наприклад, в 2 класі у Яни була тема "Органи чуття". Весь місяць діти готувались до зустрічі із незрячими дітьми: робили подарунки, готувались прийняти їх у своїй школі, потім поїхали до них. Таким чином зачепили тему інклюзивності.

Також, 3-4 рази на рік дітям влаштовують екскурсії. Нещодавно в рамках хвильового занурення клас Яни їздив у фортецю та бункер на Закарпатті. Це класно, адже вони мають можливість разом кудись поїхати та побачити щось нове.

IMG_3428

В середній школі у КМДШ навчають розуміти себе та визначати власні схильності. Вчать вчитись і знайомлять з тими навичками, які потрібні у житті. Не знаю, наскільки діти це розуміють, але мені здається, що в майбутньому це точно дасть свої результати.

Наприклад, в 4 класі їх навчали, як будувати стосунки між собою. Такого я не зустрічала в звичайній школі. Щовечора діти робили коло зворотного зв’язку – сідали та ділились тим, що сподобалось, а що не сподобалось. Таким чином їх навчали бути відвертими одне з одним і не замовчувати, якщо є дискомфорт.

TAR08710
KMDS_048

Позашкільне навчання

Після обов'язкових загальноосвітніх уроків діти мають змогу обрати ті гуртки, які їм подобаються. Наприклад, Яна спочатку записалась на айкідо, але потім зрозуміла, що їй більше подобається творчість, тому змінила гурток. А Дарій обрав футбол. Круто, що все це є на території КМДШ і дитину не потрібно возити.

thumbnail (4) (1)
pasted image 0

Після секцій у дітей є час виконати домашнє завдання - для цього у школі облаштовані коворкінг, бібліотека та комп'ютерні класи. Діти не беруть домашнє завдання додому і все встигають зробити в школі. Таким чином, коли ми всі збираємось вдома, то можемо провести час не за уроками, а один з одним.

IMG_3444
IMG_3446

Зворотний зв'язок

Для мене цінним є те, що у школі спілкуються з батьками та чують пропозиції. Для цього проводять опитування: пам’ятаю, одного разу я написала, що було би добре навчити дітей фінансової грамотності, а на другий рік цей предмет з’явився. Таким чином ми також можемо брати участь у вихованні дітей - хоч і більшість свого часу вони проводять у школі.

Також є батьківська кава – щось схоже на батьківські збори. Ти можеш обрати викладача та поспілкуватись з ним щодо того, як допомогти дитині краще вчитись.

IMG_3345

Про різницю у підходах

В 4 класі у Дарія виявили дислексію. Через це йому досить складно вчитись. Але мені дуже подобається, що в школі одразу почали піклуватись про те, щоб він не відчував цієї проблеми та допомагають розвивати його інші сильні сторони.

Деякі вчителі не знали, що у сина дислексія. Якось я зустрілась з вчителем математики, все йому пояснила, а він: “Я ж думаю, що коли я читаю задачу усно, він її швидко вирішує, а коли контрольна і треба писати – затримується і не встигає”. Тепер це врахували: домовились, що для того, аби Дарій не почувався незручно перед іншими, вчитель перечитуватиме задачі вголос, ніби це так потрібно. Такий делікатний підхід.

Не знаю, як би було у державній школі, але я щаслива, що навіть не зважаючи на дислексію, для моєї дитини створені всі умови, щоб не почуватися "білою вороною".

Мої діти вчаться у приватній школі - особистий досвід

Як діти ставляться до школи

Діти школу люблять та йдуть із задоволенням. Є бажання вчитись. Думаю, річ у тому, що їхні вчителі змогли створити правильну атмосферу в колективі. І в Яниному класі, і в класі Дарія діти дуже здружені між собою.

Пам'ятаю, коли ми говорили, що можливо доведеться переїхати до Києва, Дарій мені сказав: “Що хочеш, мамо, але я свій клас ні на що не проміняю”.

IMG_3455
IMG_3451

Як обрати найкращу школу для дитини

Я б радила поспілкуватись із працівниками школи, адже від того, наскільки професійні вчителі, залежить, наскільки успішним буде навчання. Можна поцікавитись досвідом інших батьків та дітей.

Варто зрозуміти, чи резонують цінності школи із тим, чого ти хочеш для своєї дитини. В нашому випадку мені подобається ком'юніті, створене школою та те, наскільки дружними є не лише діти, але і батьки.

У КМДШ є стратегія, тому я розумію, що ця школа за рік-два нікуди не пропаде. Тут є розуміння кінцевої мети та вкладені капітальні інвестиції. Школа розвивається: добудовують нові приміщення, роблять ремонт, шукають цікавих викладачів. Це дає відчуття безпеки".

 

Хочеш, щоб твоя дитина вчилась у КМДШ? Заповнюй форму реєстрації :)  

IMG_3417

Фото: Юлія Лоу, КМДШ та Руслана Римарська

Зараз читають