LVIV.COM

Метеорний потік Персеїди: коли й де дивитись?

Метеорний потік Персеїди: коли й де дивитись?

Не втрать нагоди позалипати в небо в роздумах про вічне, бро! Виїжджай за місто.


Персеїди — один з найпотужніших метеорних потоків, який можна спостерігати приблизно з 23 липня до 22 серпня. Пік припадає на ніч 12-13.

Звідки взялись всі ці метеори?

Раз на 133 роки до Землі наближається комета Свіфта-Туттля (востаннє — 1992, наступного разу — в 2126), Земля щороку проходить через її хвіст. Уламки, що вилетіли з ядра цієї комети, на великій швидкості потрапляють в земну атмосферу, де згорають, спалахуючи наче зорі.

Як побачити?

Цього року прогнозують 60-70 метеорів на годину. Щоб впіймати їх, треба задерти голову до неба. Щоправда, краще виїдь перед тим кудись за Львів — світлове забруднення міста не дасть тобі побачити ту всю красу. Ну і, звісно, хмари можуть підпсувати враження. Тому пильнуй прогноз.

Метеорний потік Персеїди: коли й де дивитись?

Коли найкраще?

Цього року на пік (12-13 серпня) припадає фаза спадаючого Місяця, тому поспіши, поки наш супутник не засліпив їх там всіх. Бери спальники та каримати й втікай з міста прям на ці вихідні.

Метеорний потік Персеїди: коли й де дивитись?

Як зробити фото?

Хочеш круті фотки — бери штатив, став максимальну витримку й таймер. А щоб зорі залишалися статичними, не переборщуй з shutter speed.

Oksana Broshnivska LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають