LVIV.COM

Мелодії Всесвіту: дивні звукові хвилі, отримані з космосу

Мелодії Всесвіту: дивні звукові хвилі, отримані з космосу

Зібрали для тебе 5 саундтреків, які слухає… Всесвіт. Серйозно. Drone, який ти почуєш в цій підбірці, написали такі відомі музиканти як Сатурн, Юпітер, зорі та чорні діри. 


1. Зловісний шум Сатурна

Запущений до Сатурна в 1997 році апарат Cassini-Huygens на відстані ще 377 млн км від планети зафіксував радіохвилі, що виходили з областей полярного сяйва на полюсах. Звуки планети відрізняються складною структурою й великою кількістю висхідних і низхідних тонів, безліччю змін частоти і часу звучання.

2. Тривожний спів Міранди

А ось так звучить Міранда – найближчий і найменший серед п’яти великих супутників Урана, записаний апаратом Voyager-2. Послухай до кінця, там стає аж трохи кріпово.

3. Таємниче гудіння Юпітера

Цю пісню в 1996 році на Землю передав космічний апарат Galileo. На думку вчених, джерелом цих страхітливих звуків є заряджені частинки, які скупчуються в магнітосфері супутника Юпітера – Ганімеда.

4. Так розмовляють зорі

Частоти зміни яскравості кривих блиску зірок, записані обсерваторією Kepler, дуже нагадують звукові частоти, невловимі для нашого вуха. Дослідники використовували так зване перетворення Фур’є і довели ці частоти до звуків, що можна чітко почути.

5. Звуки чорної діри

Цю пісню відтворив Едвард Морган з Массачусетського технологічного інституту. Для цього йому знадобилися дані найбільшою чорної діри зоряної маси в Чумацькому Шляху – в зоряній системі GRS 1915 + 105, що в сузір’ї Орла. Ця чорна діра важча за Сонце приблизно в 14 разів і знаходиться в 36 тис. світлових років від нас. Висловлюючись мовою музики, радіошум, який видає це місце, відповідає ноті сі-бемоль, але знаходиться на 57 октав нижче, ніж нота «до» третьої октави. Люди ж здатні почути лише 10 октав. Звук чорної діри – найнижча нота, зафіксована у Всесвіті на сьогоднішній день.

Тобі може бути цікаво:

Sci-bro: Найкоротший урок астрономії від львівського вченого Богдана Мелеха

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають