LVIV.COM

Куди поїхати відпочити недалеко від Львова

Куди поїхати відпочити недалеко від Львова

Якщо хочеш поїхати відпочити, але в тебе не так багато часу, пропоную тобі кілька дуже красивих місць недалеко від Львова.


Заліщики

Куди поїхати відпочити недалеко від Львова

Локація: Тернопільська область, Заліщицький район

Відстань від Львова: 250 км

Заліщики розташовані у глибокому яру Дністра на південно-західному Поділлі. Якщо вибратись на гору напроти моста, можна побачити дивовижну панораму — виглядає так, наче місто розташоване на півострові. Окраса міста — старовинний заповідний Нижній парк над Дністром, де зростають понад 400 унікальних дерев. У північно-західній частині міста є Верхній парк.

Колочава

Куди поїхати відпочити недалеко від Львова

Локація: Закарпатська область, Міжгірський район

Відстань від Львова: 253 км

Колочава є одним з найбільших сіл на Закарпатті, його населення становить близько 8 тисяч осіб. Воно входить до складу національного природного парку “Синевир”, де розташоване однойменне озеро. Окрім цього, в селі розташовано близько 10 музеїв та 20 пам’ятників. Деякі з них — унікальні.

Куди поїхати відпочити недалеко від Львова

Долина крокусів в музеї “Старе село”, фотограф: Roman Mikhailiuk

Через Колочаву проходять популярні гірські туристичні маршрути, адже поряд розташовані хребти Красна та Квасний Верх. Також існує маркований маршрут до села Усть-Чорна, доступний для пішоходів, велосипедистів та позашляховиків.

Тунель кохання

Куди поїхати відпочити недалеко від Львова

Локація: Рівненська область, м. Клевань

Відстань від Львова: 201 км

Тунель кохання — це зелений тунель у лісовому масиві, утворений через рух потягу до/від деревообробного заводу в Оржеві. На своєму шляху через ліс потяг збивав гілки дерев та кущів, внаслідок чого утворився щільний коридор точної аркової форми. Його довжина – 4 км.

До 2017 року (доки подібний не відкрили в Китаї) він не мав аналогів у світі.

З цим місцем пов’язано багато легенд та повір’їв. Кажуть, якщо закохана пара поцілується у Тунелі кохання, то буде нерозлучною усе життя. А молодята часто саджають тут квіти, що символізують їхні почуття.

Жовква

Куди поїхати відпочити недалеко від Львова

Локація: Львівська область, Жовківський район

Відстань від Львова: 30 км

Це місто збудоване за принципом “ідеальних міст” доби Ренесансу. Тут можна побачити добудову історичної Ринкової площі (сучасна площа Вічева) із замком, костел Святого Лаврентія, Васильківський і Домініканський монастирі.

З 1994 року Жовква має статус Державного історико-архітектурного заповідника, адже тут знаходиться близько 55 пам’яток архітектури, в тому числі світового рівня. Наприклад, в костелі збереглися дві надгробні роботи автора монументів у Берліні та Кенігсберзі – Андреаса Шлютера.

Бакота

Куди поїхати відпочити недалеко від Львова

Локація: Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район

Відстань від Львова: 310 км

Після будівництва Днітсровської ГЕС у 1981 році село Бакота та три інші села, які знаходились на цьому місці, затопили. Так і виникла Бакотська затока. Її з усіх сторін оточують скелі, тому тут сформувався особливий мікроклімат, характерний для південних широт.

У цих місцях є три джерела, які в народі вважають цілющими: Північне, Південне і Найпівденніше. Кажуть, Найпівденніше лікує хвороби очей. А в одній зі скель, збереглися залишки Михайлівського чоловічого монастиря.

Ворохта

Куди поїхати відпочити недалеко від Львова

Локація: Івано-Франківська область, Яремчанська міська рада

Відстань від Львова: 226 км

Ворохта входить до складу Карпатського національного природного парку. Це селище майже з усіх сторін оточене горами та лісами, і саме звідси можна розпочати підкорення найвищої української гори Говерли (2061 м).

За часів Австро-Угорщини у 1894-1895 роках полонені італійці збудували тут чотири залізничні мости-віадуки. У 2000 році біля двох найбільших через Прут і Парочин звели по одному сучасному віадуку. Зараз ці мости не функціонують, а от інші два працюють і надалі.

Також тут є пам’ятки гуцульської дерев’яної архітектури – церква Різдва Богородиці та дерев’яний будинок Данила Галицького.

Джерело фото та тексту: Вікіпедія

Марина Романцова LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають