Сучасні кабінети, ігрові зони, жодної форми та дзвінків між уроками. Тут практикують передові методики навчання та індивідуальний підхід до кожної дитини. Та які умови тут створені на час пандемії? Ми вирішили дізнатись та подивитися, що відбувається за дверима КМДШ.
Матеріал створено спільно з КМДШ — Креативною Міжнародною Дитячою Школою

Хто це?
КМДШ — це ліцензована приватна школа повного дня з поглибленим вивченням англійської мови.
Тут практикують індивідуальний підхід до кожної дитини з урахуванням її схильностей та здібностей. Крім цього, у школі працюють над тим, щоб учні отримували практичні навички, які знадобляться їм у житті.
Основна мета КМДШ — дати дітям достатньо знань, досвіду та впевненості, щоб вони навчились робити вибір, приймати рішення та самостійно творити власне майбутнє.

Як відбувається навчання
Навчання починається о 9 ранку та триває до 18:00. У школі діє унікальна освітньо-формаційна програма, орієнтована на отримання учнями дієвого досвіду, розвиток компетентностей та формування цінностей.
У молодших класах практикують “хвильові занурення”. Це комплексний підхід до навчання, під час якого діти вивчають не лише те, що передбачене програмою, а й опрацьовують багато інформації, пов’язаної з темою хвилі. Завдяки цьому вони непомітно для себе в ігровій формі охоплюють увесь потрібний матеріал.
Також, окрім стандартних предметів, діти опановують фінансову грамотність, вчаться розуміти себе на курсі “Я-Особистість”, знайомляться із наукою та програмуванням, конструюють, займаються творчістю та спортом тощо.


У старших класах є можливість відвідати реальні компанії та спробувати свої сили у різних напрямках. Для цього з учнями проводять індивідуальну профорієнтаційну роботу. Таким чином діти виявляють власні нахили та самостійно визначають вектор подальшого розвитку.
В 11 класі дітей готують до здачі ЗНО та інших іспитів, які їм потрібні для вступу у ЗВО. Також підлітки набувають практичних навичок на факультетах за вибором: комунікація, менеджмент та PR, технології тощо.


Після закінчення школи діти отримують атестат державного зразка.
Крім цього, львівська КМДШ є офіційним сертифікованим центром підготовки до тестувань Кембридзького університету, тому тут діти (як учні КМДШ, так і з інших шкіл) можуть підготуватись до здачі тесту та отримати офіційне підтвердження своїх навичок.

Умови в школі
Школа розташована на вул. Угорській, 12Е. Це повністю нова будівля площею майже 8000 м², яку збудували враховуючи усі освітні потреби дітей.
Будівля має 4 поверхи: 3 наземні та один цокольний. Одночасно тут може навчатися близько 550 учнів від підготовчого до 11 класу.
Школа побудована за формою букви “П” та має 9 виходів. Коли проєкт лише планували, ніхто не міг передбачити ситуацію з пандемією. Однак у нинішніх умовах це дає можливість максимально розвести потоки, щоб діти могли безпечно заходити всередину.




Територія школи займає близько 1 га. Вона повністю закрита, тому діти можуть безпечно виходити у внутрішній дворик на прогулянки. Крім цього, у теплу погоду вчителі мають можливість вільно проводити уроки на відкритому повітрі.
Будівля розділена на кілька блоків. Це зробили для того, щоб відокремити приміщення молодшої школи від середньої та старшої. Крім цього, в окремому блоці розташований спортзал — це дуже зручно, адже шум від занять не заважає займатись дітям в інших класах.


Безпека
Вхід обладнаний системою контролю доступу. У батьків та працівників школи є спеціальні електронні пропуски, завдяки яким вони можуть заходити до будівлі. Діти покинути територію можуть лише за заявою батьків чи у супроводі дорослих.
У школі працює охорона та розташовано 50 відеокамер — у коридорах та по зовнішньому периметру.
На вході обладнана рамка температурного скринінгу. Перед початком занять кожна дитина вимірює температуру та допускається до навчання лише за умови, що вона здорова.

У школі багато світла — все завдяки правильному плануванню та великим вікнам. Вікна обладнані безпечними замками, тому відкрити їх можна лише за допомогою ключа. А підвіконня навмисно зробили пониженими, щоб діти мали можливість на них сидіти.
Крім цього, простір є безпечним для дітей з особливими освітніми потребами : в школі немає порогів, є ліфт та обладнані спеціальні санвузли.


Класи
У кожної дитини є своя індивідуальна парта. Першочерговою метою було збереження права на особистий простір, однак у ситуації з пандемією це стало необхідністю. Крім цього, кожна дитина має індивідуальну шафку, де вона зберігає особисті речі.
В молодшій школі класи обладнані проєкторами, в старшій — мультибордами.
В одному класі можуть навчатися до 20 дітей. Більшість уроків проводять у власних кабінетах, однак є і спеціалізовані приміщення — фізичні та хімічні кабінети, кабінет з шахами, комп’ютерні класи тощо.


В класах фізики та хімії є демонстраційні столи, на яких вчитель може проілюструвати навчальний матеріал. В лабораторіях є всі необхідні реактиви та обладнані столи, де діти можуть виконувати лабораторні роботи.




Для вивчення іноземної мови дітей ділять на групи, але не за кількістю, а за рівнем володіння мовою.

Навчальні матеріали
У батьків немає потреби збирати дитину до школи, адже всі підручники, зошити та навчальні матеріали забезпечує КМДШ. Дитина повинна принести лише змінне взуття та спортивну форму.
Шкільної форми також немає. Діти цілий день бігають та бавляться — в школі для цього створено багато місць для активностей. Тому у КМДШ не обмежують дітей незручним одягом. Крім цього, таким чином дитина змалку вчиться проявляти свою індивідуальність.
Екскурсії
Школа 3-4 рази на рік подорожує разом з дітьми. Усі експедиції мають навчальну чи розвиткову ціль, тому діти мають можливість вивчити щось нове на практиці.


Ігрові зони
В коридорах обладнано багато ігрових та відпочинкових зон, де діти можуть проводити час на перервах. Однак під час карантину деякі зони закрили. Відкритими залишили лише ті, які можна швидко та легко продезінфікувати.




Гуртки, студії та спортивні активності
У школі є багато студій за вибором (творчих, спортивних та інтелектуальних), які діти можуть відвідувати після уроків: танці, айкідо, акторська майстерність тощо. Студії, заняття у яких завершується до 18:00 включені у базову вартість навчання.
Крім цього, на території є два професійних спортивних поля для футболу та баскетболу, обладнаних за всіма міжнародними стандартами. Тому за потреби тут можна проводити не лише шкільні, а й професійні матчі.


Харчування
Їдальня — це велике приміщення близько 400 м². Саме тут діти харчуються під час навчального дня.
В кожного класу є свій стіл. За столами можуть сидіти восьмеро дітей, але на час пандемії залишили по 5-6 стільців за кожним столом, щоб зберегти соціальну дистанцію між класами.
У школі дуже лояльно та гнучко підходять до харчування дітей. Є чотири прийоми їжі: сніданок, обід, підвечірок, вечеря. За потреби батьки можуть замовити дво-, три- чи чотириразове харчування.






Хто викладає у КМДШ?
У КМДШ працює молодий викладацький колектив. У школі дбають про якість та професійність колективу, тому проводять регулярне навчання та сертифікацію.
Кожен клас у КМДШ має тьюторський супровід (в молодшій школі — тьютора, а в старшій — ментора). Тьютор/ментор — це людина, яка постійно знаходиться з дітьми, допомагає вирішувати будь-які ситуації, комунікує з батьками, забезпечує здоровий психологічний клімат у класі та допомагає вибудовувати індивідуальну траєкторію в навчанні.
Комунікація
У кожного класу є закрита група у фейсбуці, куди тьютор/ментор постить фотозвіти про навчальний день та іншу важливу інформацію
Крім цього, працює електронний щоденник та журнал, куди вносяться оцінки та коментарі щодо освітнього процесу. Тому батьки з будь-якого ґаджета можуть побачити, як справи у дитини в школі.
Психологічний клімат в класі
Щодня тьютор/ментор проводить із дітьми інтро (налаштування на день) та рефлексію (обговорення всього, що відбулося впродовж дня).
Звичайно, тьютор/ментор не може сказати, кому з ким товаришувати. Однак він слідкує, щоб в школі не було булінгу та “відкинутих” дітей. Тому в очах дітей тьютор/ментор — це друг, з яким вони можуть безпечно поділитися своїми почуттями та запитати поради. Завдяки цьому в кожному класі зберігається здорова атмосфера, яка дає можливість дітям безпечно самовиражатися та розвиватися.
Вибудовування індивідуального напрямку навчання
У КМДШ слідкують, щоб усі діти розвивалися та засвоювали матеріал згідно зі своїм ритмом та темпом.
У старшій школі ментор слідкує, щоб діти вчасно виконували проєкти та робили домашні завдання. Якщо потрібно — домовляється з підлітком виділити час на доопрацювання проєкту.
У молодшій школі тьютор допомагає тим дітям, яким потрібно більше часу на засвоєння матеріалу. Наприклад, якщо у 2 класі діти читають казку, вчитель з основною масою дітей розбирає та опрацьовує текст. Для дітей, які читають швидше, є окремі додаткові завдання. А ось дітям, які читають повільніше, допомагає тьютор. Таким чином в кінці заняття усі діти опрацюють та зрозуміють матеріал.


Що говорять про школу
Іванна Рижак, вчителька початкових класів
“Людина, яка вперше зайде до КМДШ, зверне увагу на інтер’єр та ремонт. Однак у школі це не найголовніше.
Основною цінністю КМДШ є взаємна повага, яку транслюють до дітей з наймолодшого класу. Вчителі — це старші друзі для дітей, які пояснюють, навчають та допомагають.
Крім цього, тут використовують передові методики навчання. Звичайно, у КМДШ працюють згідно з програмою, яка затверджена міністерством. Однак у вчителів залишається багато свободи щодо того, як подати матеріал так, що він був цікавим і зрозумілим для дітей.
Особисто я залюбки віддала б сюди свою дитину :) Тут все відкрито та прозоро, а ще — дуже хороший колектив. У КМДШ панує дружня атмосфера, немає заангажованих людей. Всі відкриті та завжди готові допомогти. На мою думку, саме це спонукає дітей вчитися та підтримує інтерес до пізнання”.
Руслана Римарська, мама шестикласника Дарія та третьокласниці Яни
"Мої діти вчаться у КМДШ вже четвертий рік.
Для мене цінним є те, що у школі спілкуються з батьками та чують пропозиції. Для цього проводять опитування: пам’ятаю, одного разу я написала, що було б добре навчити дітей фінансової грамотності, а на другий рік цей предмет з’явився. Таким чином ми також можемо брати участь у вихованні дітей — хоч і більшість свого часу вони проводять у школі.
Крім цього, тут індивідуальний підхід до навчання. В 4 класі у Дарія виявили дислексію, через це йому досить складно вчитись. Але мені дуже подобається, що в школі піклуються про те, щоб він не відчував цієї проблеми та допомагають розвивати його інші сильні сторони. Я щаслива, що навіть попри дислексію для моєї дитини створені всі умови, щоб не почуватися "білою вороною".
Діти школу люблять та йдуть із задоволенням. Є бажання вчитись. Думаю, річ у тому, що їхні вчителі змогли створити правильну атмосферу в колективі. І в Яниному класі, і в класі Дарія діти дуже здружені між собою. Пам'ятаю, коли ми говорили, що можливо доведеться переїхати до Києва, Дарій сказав: “Що хочеш, мамо, але я свій клас ні на що не проміняю”.
У КМДШ є стратегія, тому я розумію, що ця школа за рік-два нікуди не пропаде. Тут є розуміння кінцевої мети та вкладені капітальні інвестиції. Школа розвивається: добудовують нові приміщення, роблять ремонт, шукають цікавих викладачів. Це дає відчуття безпеки".
Любов Собко, директорка школи КМДШ у Львові
"В КМДШ ми створюємо всі умови для того, щоб діти могли не просто отримувати знання, а дієвий досвід. Дуже важливо дати розуміння учням, як можна застосувати знання у житті або в певній сфері професійної діяльності.
Теми у нашій школі швидше схожі на мініпроєкти, коли діти глибинно досліджують питання, працюють в командах, роблять наукові досліди та експерименти, відвідують реальні компанії. Наприклад, вже традиційно в КМДШ ми проводимо освітню симуляційну гру Модель ООН КМДШ, коли наші учні виконують ролі делегатів країн, обговорюють різні важливі питання, приймають резолюції."
КМДШ – мережа приватних шкіл з 9-річним досвідом. Тут прагнуть, щоб кожен учень мав достатньо знань, досвіду, впевненості та приймав рішення на основі цінностей для того, щоб робити власний вибір та творити своє майбутнє.
Більше про школу за посиланням.
Фото: Любомир Ворона