LVIV.COM

Як виховувати собаку з притулку – власний досвід

Як виховувати собаку з притулку – власний досвід
Вікторія Дяченко

Хвостатий бро, забраний із вулиці чи від волонтерів, нічим не гірший від купленого у заводчиків. Розповім тобі з власного досвіду, як це: жити з колишнім безпритульним собакою.


Вибрати собі друга мені поталанило з другої спроби. В притулку “Милосердя” пропонували хворого цуцика, а волонтерка Анна Олійник запропонувала трьохмісячне щеня – метис вівчура. Як я зрозуміла, що він – мій? Дуже просто: щойно він розправив свої розкішні великі вуха, серденько тьохнуло. 

Що треба знати перш ніж підписувати заяву про “усиновлення” собаки?

Насамперед ти маєш розуміти, що щеня і дорослий собака потребують різного підходу. У дорослого пса можуть бути психологічні травми, тож їх треба позбуватись із собачим психологом або кінологом. Не шкодуй грошей на фахівця, якщо хочеш мати здорового песика. Наприклад, мій Граф не може спокійно реагувати на сміттєві пакети: гавкає і ховається. А все тому, що в дитинстві його і його братиків та сестричок добрі люде душили в сміттєвих пакетах. 

Тому запасись терпінням і любов’ю до брата свого меншого. Готовий/а? Можемо приступати.  

  • Спочатку купи ошийник, повідок та адресник. Останній краще робити залізним і вибити на ньому два контактні номери. Для собаки великої породи купи ще упряжку.  Мій бро успішно її зжер, тому привчай до повідочка поступово.
  • Запасись контактами ветеринарів і знай, де у твоєму районі цілодобові ветклініки. (Підказка: ЛКП “Лев” на Промисловій працює цілодобово).
  • Вдома вже мають чекати мисочки з водою та їжею. Перші два місяці шлуночок щенятка не зможе перетравлювати кості й зупу, тому не шкодуй молочка чи кефіру. Краще звісно привчати до спеціалізованого корму, особливо якщо собака старший і має стешені зуби.  Крім того, виділи йому окреме місце. Для цього підійде стара диванна подушка чи дідів бушлат з минулого століття. Можна ще купити окрему лежанку, але мій вухатий Бро її не одобрив.
  • З усіх аптек в околиці скупи одноразові пеленки. Поки привчатимеш песика до туалету на вулиці, вони знадобляться на найближчі два місяці.
  • Тримай контакт із волонтерами, у яких забрав собаку: регулярно надсилай фото- і відеозвіт. Добросовісні волонтери зазвичай просять це робити.
  • Роби прививки, якщо не хочеш попрощатися з хвостатим другом через ентерит чи чумку. Для цього заведи ветпаспорт – у ветклініці у нього вклеюватимуть наліпки від вакцин.
  • Вдома тримай аптечку і знай, як нею користуватися. Ось моя.

Дексаметазон. Гормон. При алергічній реакції: вкусила бджола, з’явилися пухирі на мордочці. Ампула внутрішньом’язево. Також це протизапальний засіб. 

Якщо алергія слабша, умовно, пухирі є на лапах , тулубі, тоді спочатку вколоти супрастин.

Магнію сульфат. З цим препаратом потрібно поводитися обережно. Швидко і ефективно знижує артеріальний тиск. Протинабряковий. Може зняти напад судом при отруєнні. Для собаки вагою від 30кг, я би почала при необхідності з 2мл. внутрішньом’язево ( коли судомить).

Лоратадин. Якщо алергічна реакція купована в/м введенням вищевказаних препаратів, залишається тримати її під контролем, ще мінімум 5-7 днів. Від 30 кг одна таблетка лоратадину зранку.

Левоміцетин. Кишковий антибіотик. При отруєнні харчовому, з проносом, блювотою, те, що потрібно. Діє не так швидко, як фталазол, але і має менше побічних ефектів. Поєднувати, краще з сорбентом (біле вугілля) . Різниця між прийомами одного і другого має становити мінімум 2 години.

Вітамін B6. Якщо в собаки судоми – не думати і не чекати. Вколоти внутрішньом’язево і терміново везти до лікаря. 

Очні краплі “Офтальмодек” – якщо в песика загноєння в оці чи почервоніння. 

Це перелік найнеобхідніших ліків, які допоможуть виграти час і відвести до вета. Свого попереднього песика я втратила через отруту і банально не знала, що робити, поки він помирав у судомах в мене на руках. 

Тому краще мати їх під рукою й оминати рожеві,червоні та фіолетові плями на снігу. Це не фарба, як ти собі можеш подумати, а небезпечна отрута. 

  • Іграшки. Їх має бути достатньо. Желатинові кісточки і тканинні канатики, поки ріжуться зубки, можуть врятувати твої руки від подряпин. (Хоча кого я обманюю, подряпини все одно будуть😉). Підійдуть також ґумові м’ячики.
  • Знайди контакти кінологів. Ти мусиш навчити хвостатого Бро найелементарніших команд: фу! До мене! Поряд! Решту можеш довірити кінологам. Свого Графуся я навчила давати дві лапи, подавати голос, відповідати на “Слава Україні!” і показувати, “як пес балдю робить”. 
  • Подружися з такими ж, як і ти, собачниками. Ще краще, якщо ви дружите “зі щенят”. Вони попередять і про можливу трутку в районі, і порадять кінологів та ветлікарів. У ФБ можеш долучитися до Спільноти Собачників Львова.

Наостанок тримай імена перевірених у Львові волонтерів й організації, які опікуються безпритульними тваринами.

ЛКП “Лев”

Орест Залипський і Домівка врятованих тварин

Притулок “Милосердя”

Оксана Давидяк та Ігор Сайко

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають