LVIV.COM

Як встигати більше – 11 порад з особистої ефективності від Богдана Же

Ділися або не палися

Як встигати більше - 11 порад з особистої ефективності від Богдана Же

Бро, якщо ти прагнеш підвищити особисту ефективність, в мене для тебе приємні новини! На платформі обміну знаннями Diprella, яку розробляють у Львові, якраз вийшов курс на цю тему. Ми попросили його автора Богдана Же поділитися ключовими ідеями. 


Матеріал створено спільно з Diprella

Що за курс?

Щодня ми стикаємося із запитанням: "Як мені це все встигнути?" або "Як встигати більше?". В перевантаженому інформацією світі важко бути сконцентрованим, спокійним та чітко виконувати поставлені перед собою завдання.

Дисципліна - це свобода. Такий підхід дозволяє змінити погляд на звичні речі, організувати свої справи у чітку структуру, яка буде працювати для нас щодня і створювати менше стресу.

В курсі "Особиста ефективність" розглянуто систему GTD, створену Девідом Алленом і адаптовану під сучасні потреби. Ця система дозволяє керувати потоками вхідної інформації так, щоб в потрібний момент мати до неї доступ та нічого не забувати.

Кінцевою ціллю роботи над власною ефективністю є задоволення від життя, адже немає сенсу в плануванні заради планування.

Робити те, що любиш, вкладатися в терміни, знаходити час для близьких - ось те, в чому ми будемо розбиратися.

Хто такий Богдан Же?

Богдан Же - дизайнер та підприємець. Кілька років тому Богдан створив успішну дизайн-студію Miff Manufacture, чиї записники можна зустріти ледь не у кожного другого з кола вашого спілкування.

Богдан активно викладає на теми тайм-менеджменту, особистої ефективності та ораторської майстерності - як індивідуально, так і для великих та малих компаній.

Як встигати більше - 11 порад з особистої ефективності від Богдана Же

11 китів особистої ефективності від Богдана Же:

 1. Все, що не написане - не існує. Не варто змушувати свою голову носити списки справ. Для цього є кращі рішення - блокнот чи телефон (планшет, комп'ютер).
 2. Усі справи повинні бути виписані. Акцент на слові УСІ. Адже якщо частину справ вести, наприклад, у блокноті, а частину тримати в голові, система не буде себе виправдовувати і ми відмовимося від неї.
 3. Чистіть взуття увечері. Підготовлений план чи то стратегія дня увечері попереднього дня дозволять вранці швидко включитися в гру і не втрачати дорогоцінний час вранці.
 4. Починай день із роботи над довготерміновими проектами. Термінову роботу й так доведеться зробити, однак навіть маленький крок в сторону великої цілі вранці стане великим досягненням, якщо його робити регулярно.
 5. Світом володіє той, хто рахує, або те, чого ти не рахуєш, того й не контролюєш. Прорахований час на заплановані справи чи аналіз часу вже зроблених справ вбереже тебе від самообману і зайвого безпідставного оптимізму.
 6. У моменті абсолютного завалу і стресу спробуй зупинитися і все знову спланувати. У грі немає поразки, є лише невірно вибрана стратегія.
 7. Сконцентрованість на одній справі перемагає багатозадачність. В моменті вибору між багатьма справами одразу чи по одній справі за раз, віддай перевагу другому варіанту.
 8. Багато залежатиме від твого настрою. Це твій внутрішній світ, яким варто володіти. Приділи час вранці роботі із настроєм: послухай драйвову музику, займися спортом, почитай, помедитуй чи просто домовся з собою - "сьогодні має бути фантастичний день!"
 9. Будуючи план на день чи тиждень, відштовхуйся від кіневої цілі, враховуй глобальні пріоритети, а не локальні пожежі, які треба гасити. Зробивши сотню мілких справ ти, звісно, розвантажиш голову, однак відчуєш, що вкладаєш багато сил, а великого результату немає.
 10. Маленькі стреси щодня робитимуть тебе сильнішим. Ризикуй потрохи кожного дня.
 11. В кінцевому результаті, ефективна людина - це ресурсна людина. Фінансовий, емоційний і часовий ресурс - це те, що в комплексі буде робити тебе сильною особистістю. Наявність тільки часу, але відсутність грошей не дадуть тобі бажаних результатів. Наявність грошей, але неволодіння собою не зроблять тебе задоволеним життям. В глобальному сенсі, балансуй між трьома ресурсами, вивільнивши якийсь один, спрямуй сили на добір іншого.

Пройти курс

Про Diprella

Як встигати більше - 11 порад з особистої ефективності від Богдана ЖеDiprella - це платформа для створення онлайн-курсів. Завдяки своєму функціоналу та широким можливостям, вона дозволяє кожному стати лектором або студентом, розвинути свою команду чи цілу компанію, організувати продуктивне внутрішнє корпоративне навчання. Реєстрація на платформі проста та безкоштовна.

Зараз читають