LVIV.COM

Як вони жили: 5 фільмів про реальних вчених, які ти захочеш переглянути

Як вони жили: 5 фільмів про реальних вчених, які ти захочеш переглянути

Чому теорія про походження видів зруйнувала відносини Чарльза з його дружиною, як жилося відомому математику Джону Форбсу Нешу з шизофренією, як вдалося Дайан Фоссі заслужити довіру горил, чому переслідували Алана Тюрінга, і як хлопчик без можливості навчання у вузі занурився у математику з головою? Твій Бро зібрав для тебе найцікавіше.


Походження

Paul Bettany in Creation (2009)

Чарльз Дарвін назавжди змінив світ своєю великою теорією «Про походження видів». Але цей його працю, що ставила під сумнів існування Бога, зіштовхнула його з суспільством і зруйнувала відносини з дуже побожною дружиною.

Ігри розуму

beautiful mind

Джон Форбс Неш — відомий математик. На його рахунку революційні досягнення в галузі квантової механіки та теорії ігор. Йому належить Нобелівська премія в галузі економіки 1994 року. Однак фільм не про математику, а про страшну хворобу, яка розмиває межу між ілюзорністю та реальністю — шизофренію.

Горили в тумані

Sigourney Weaver and John Alexander in Gorillas in the Mist: The Story of Dian Fossey (1988)

20 років Дайан Фоссі терпляче 1 постійно ризикуючи життям намагалася зробити так, щоб горили прийняли її у свою зграю. Зрештою, вона перемогла, була прийнята, поодинці жила серед цих могутніх звірів, вивчала їхні повадки, навички і, як би дивно це не звучало, – культуру. Вона несамовито захищала їх від браконьєрів.

Гра в імітацію

Як вони жили: 5 фільмів про реальних вчених, які ти захочеш переглянути

Американський історичний трилер 2014 року про британського математика, логіка, криптоаналітика та батька сучасної інформатики Алана Тюрінга, який був ключовою фігурою в розшифруванні нацистського коду Енігми, що допомогло Антигітлерівській коаліції перемогти у Другій світовій війні, а пізніше зазнав кримінального переслідування за свою гомосексуальність.

Людина, яка пізнала безкінечність

Як вони жили: 5 фільмів про реальних вчених, які ти захочеш переглянути

Срініваса Рамануджан ще в школі виявив якісь неймовірні здібності до математики. Наприклад, в 14 років він відкрив формулу Ейлера про синус і косинус і був дуже засмучений, дізнавшись, що вона вже опублікована. А в 16 років в його руки потрапив двотомний твір математика Джорджа Шубріджа Карра «Збірник елементарних результатів чистої і прикладної математики», написаний майже за чверть століття до цього. У ньому було 6165 теорем і формул майже без доказів і пояснень. Хлопчик, який не мав можливості навчатися у вузі, занурився в цю книгу, розібрався в ній і склав в собі особливий спосіб мислення та свій своєрідний стиль доказів.

Bro LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають