LVIV.COM

Як успішно пройти ІТ курси – приклад EPAM

Ділися або не палися

Як успішно пройти ІТ курси - приклад EPAM
LVIV.COM

З якихось причин тобі захотілося в айті. Ти не проти вчитися, але не знаєш з чого почати, скільки часу воно займе і чи вдасться, зрештою, влаштуватися на роботу. І навіть, якщо ти студент і вибрав "правильний напрямок", іноді тобі здається, що в універі вчать тільки теорію - тобі ж хочеться реального коду. До кого йти за допомогою? І так ще бажано - за безкоштовною.


Матеріал створено спільно з EPAM Systems.

З чого починати?

Переконайся, що програмування (чи що б ти там не вибрав) - справді те, що тобі треба. Не зарплата в доларах, не "печеньки", не спортзал у офісі. Звісно, буде непогано, коли на додачу до цікавої роботи в тебе все це буде, але починати треба з усвідомлення, що ти готовий викладатися.

Непогано буде, якщо відразу знатимеш англійську, як мінімум В1 (Intermediate). Ще краще, якщо й математику. А найкраще, якщо ти ще й вмієш комунікувати, критично мислити та ставити правильні запитання.

Куди йти?

Коли ти врешті розумієш, що достатньо вмотивований, щоб присвятити час цій справі - можеш спробувати зовнішні навчальні програми від бізнесу.

Розглянемо таку можливість на прикладі проекту EPAM University programs. Це безкоштовно, але щоб потрапити - треба ще пройти тестування та співбесіду. Не подавайся на всі напрямки одразу в надії, що кудись тебе та й візьмуть. Так тебе, скоріш за все, не візьмуть нікуди. Якщо не знаєш, чому саме хочеш присвятити себе й чи взагалі воно тобі треба - повертайся до першого пункту. А якщо все-таки вибрав - то від навчання на базі ІТ-компанії тебе відділяє лиш кілька тестувань та інтерв'ю.

Як успішно пройти ІТ курси - приклад EPAM "Потрапити сюди дуже просто - головне мати бажання і розуміти, що це дійсно тобі потрібно. Я стараюся дивитись, в першу чергу, не на технічні знання, а на те, чи горять в людини очі. Це завжди дуже сильно видно."

Євген Лисяков, Software Engineering Manager, FrontEnd

 

 

Як успішно пройти ІТ курси - приклад EPAM

«Під час інтерв’ю нам важливі реальні приклади: наскільки швидко може людина вчитись, наскільки вона креативна. Під час запитання на креатив ми дивимось на те, наскільки швидко кандидат здається, перебираючи можливі варіанти. Також нам важливо знати, чи були життєві виклики, як з ними боровся та досягав мети».

Максим Залецький, Software Engineering Manager, Intelligent Automation

IMG_3677

Як не злетіти?

Якщо тебе взяли на один з курсів від EPAM University programs - вітаю. Тепер 2-3 рази на тиждень в будні дні на вечір нічого не плануй - ходитимеш на заняття. Тут для тебе викладатимуть іноді викладачі з університетів, але здебільшого - представники компанії. Здавалось би - все круто, але ще не час полегшено зітхнути.

Читай уважно. Це найперша і найважливіша порада: розуміти, що від тебе вимагається - перший крок до успіху.

 

Як успішно пройти ІТ курси - приклад EPAM

"Останній раз, коли ми робили набір, ми скинули презентацію, у якій розповідалося, як буде виглядати навчання, які правила комунікації, вимоги до домашнього завдання - словом, уся необхідна інформація про курс. Після цього зробили тест з п'яти питань, які були сформульовані слово в слово як у презентації. Двісті одинадцять людей відповіли правильно із п'ятиста."

Євген Лисяков, Software Engineering Manager, FrontEnd

 

Роби домашку. Завдань даватимуть багато, але ти роби. Якщо конче хочеться вечорами тусити, а не кодити - повертайся до першого абзацу цієї статті та подумай, чи справді воно тобі треба. Якщо ж готовий потерпіти якийсь час - все вдасться. Комусь потрібні місяці, щоб вивчитись, комусь роки. І запам’ятай: не вчитель зацікавлений в твоїй домашній роботі, а ти маєш прагнути показати набуті вміння.

Як успішно пройти ІТ курси - приклад EPAM

"Нам дуже важливо бачити наполегливу працю під час навчання. В нас практикується студентами робота у вихідні, де вони можуть між собою обговорити або вирішити всі питання по домашках, або навчальних проектах. Теорія – вивчиться, а ось уміти застосувати її на практиці - це вже зовсім інша справа».

Сергій Волощенко, Team Leader, Automated Testing.

Як успішно пройти ІТ курси - приклад EPAM

Колупай. Якщо вмієш докопуватися до суті, ставлячи правильні питання - ціни тобі тут не буде. Не обмежуй свої знання тільки презентаціями на курсах.

Як успішно пройти ІТ курси - приклад EPAM

 

 

"Вгризайся в знання. Не виконуй програму мінімум, яку дають на заняттях – копай глибше! Поліруй свій функціонал, пиши якісний код – скільки б це часу не зайняло".

Максим Залецький, Software Engineering Manager, Intelligent Automation

 

Як успішно пройти ІТ курси - приклад EPAM

 

"Твій проект будуть оцінювати інженери, які співпрацюють з EPAM. Ще під час курсів ти отримуєш прекрасну можливість проявити себе, показати, що крім того, що всі функціональні вимоги до завдання виконані, проект зроблений із дотриманням практик написання чистого коду, з використанням додаткових підходів, технологій (які більш оптимальні або нові), про які не згадували під час навчання, а це і показує власне твоє бажання бути одним з кращих в своїй сфері. "

Оксана Нитребич, Senior Software Test Automation Engineer

Покажи їм, що вмієш працювати в команді. Робота в айті - це не тільки сидіння цілими днями перед монітором, треба спілкуватися з клієнтами чи колегами.

Як успішно пройти ІТ курси - приклад EPAM

 

"Ми цінуємо людей, які хочуть допомагати, які приходять на проект з меседжом до своїх майбутніх колег "чим я можу вам допомогти?" Також допомагати іншим під час навчання. Допомагати писати код під час розробки проекту. Має бути видно, що людина напружується не заради власного результату, а заради перемоги усієї команди".

Максим Залецький, Software Engineering Manager, Intelligent Automation

 

Ну і на останок порада - не забувай читати літературу, пости, статті англійською мовою, нехай на початку це буде і дуже важко. Бо лише тоді тобі не буде проблематично зрозуміти своїх колег, коли вони скажуть: "Пофіксай багу, яку я на тебе заасайнив" або "Смоук тест знайшов багу, треба валідно все описати, реквайременти знайди в сторі #24".

Як успішно пройти ІТ курси - приклад EPAM

Чи дадуть роботу?

І хоч ІТ - сфера, куди постійно приходять нові люди, хороших спеціалістів бракує всюди. Якщо ним станеш - у тебе буде робота, повір. Дуже часто учасники не встигають завершити програму, а їм вже пропонують співпрацю з компанією. Це зумовлено появою певних позицій на проектах, які можна закрити джуніорами.

Як увійти в ІТ і не розчаруватись 🤷‍♀️🤷‍♂️

Чим все це круто?

Тебе навчатимуть практикуючі експерти, які знають набір стандартних проблем, що виникають у розробці програмного забезпечення, й мають досвід їхнього вирішення. Якщо тобі й справді здається, що в університеті тебе вчать щось не те - тут допоможуть зрозуміти, для чого всі ці знання і чому базова вища освіта все ж необхідна. А ще тобі покажуть реальні кейси, реальні проекти, реальний код. Ти можеш думати "нащо мені той матаналіз?" і справді - можливо, не будеш його використовувати, але з тих зв'язків, які він проклав у твоєму мозку, може прийти розв'язок проблем, що виникатимуть в роботі.

Як успішно пройти ІТ курси - приклад EPAM

 

"Ми підходимо до кожного персонально, допомагаємо вибрати стратегію навчання, скласти план, поставити цілі. Намагаємось підтримувати суто з людської точки зору, мотивувати".

Володимир Вергун, експерт з навчання, EPAM

 

 

Що в планах?

EPAM University programs запускає безкоштовні онлайн-курси з різних напрямків. Якщо ти студент, чи в тебе є досвід роботи і ти працюєш повний день – ти зможеш навчитися, наприклад, бізнес-аналізу. Чи стати спеціалістом з Intelligence Automation. Це дозволить не бути залежним від графіку, транспорту, погоди чи власного настрою.

Можна в будь-який момент зареєструватись на онлайн-курси, пройти тест і потрапити на наступний етап. Але практичні знання дуже важливі – тому запропонують пройти буткемп і навчитись найкращих інженерних практик.

Стати учасником програми можна незалежно від попереднього досвіду роботи та віку. Серед слухачів є й такі, що приходили вчитися в 50 - і досі співпрацюють із компанією.

Готовий/ва спробувати? Ось тобі корисний лінк на курси проекту EPAM University programs. Успіхів!

Фото:Юлія Лоу

Зараз читають