LVIV.COM

Як у Startup Depot Lviv вирощують ідеї та до чого тут йога – чий офіс кращий

Ділися або не палися

Як у Startup Depot Lviv вирощують ідеї та до чого тут йога - чий офіс кращий
Таня Павліченко

У Львові є місце, де можна обігнати Ілона Маска і попрацювати на Марсі. Або Сатурні - все залежить, яку кімнату обрати в Startup Depot Lviv.

Як створити правильну атмосферу для роботи і що потрібно для успішного старту і вдалого розвитку стартапу - все це і багато іншого знає команда коворкінгу. Про те, як на двох поверхах живуть ідеями та до чого тут йога - розповідаємо у #чий_офіс_кращий про Startup Depot Lviv Business Incubator.


Партнерська публікація

IMG_6115
IMG_6317
IMG_6223
IMG_0624

Хто це?

Startup Depot Lviv Business Incubator - це симбіоз коворкінгу та бізнес-інкубатору. У Львові функціонує з 2013 року. Засновники - Іван Дмитрасевич, Степан Веселовський та Максим Лисак. 

Startup Depot працює у двох напрямках. Перший -  бізнес-інкубатор із трьома школами та акселераційною програмою. Другий - зручний коворкінг для фрілансерів та невеликих компаній.

Що в офісі?

Startup Depot знаходиться на вулиці Весняній, 4. Розташування має свої переваги - з одного боку це невелика затишна бокова вуличка, де немає трафіку, і, відповідно, немає шуму. З іншого - до центру автівкою всього 10 хвилин, зручне транспортне сполучення.

Ще з дороги видно синьо-помаранчеву будівлю, яка вирізняється на фоні інших будинків. Перед офісом є доволі велике подвір’я - його резиденти часто використовують не тільки для прогулянок та перерв, а й для занять (коли тепло) та спільних івентів.

IMG_0681
IMG_0686
Як у Startup Depot Lviv вирощують ідеї та до чого тут йога - чий офіс кращий

Приміщення має два поверхи. Коли заходиш в будівлю, спершу потрапляєш на рецепцію - там зазвичай тебе зустріне ком’юніті-менеджер, який допоможе з усіма питаннями, що стосуються організації та умов роботи.

IMG_0697
IMG_0680

Біля рецепції, за вікном є кухня. На ній можна зберігати в холодильнику та розігрівати собі їжу у мікрохвилівці. Є все необхідне для чаю чи кави. У Startup Depot відмовились від одноразового посуду і закупили багато стаціонарного. Посудомийка швидко дає раду брудним чашкам і тарілкам. Також на стіні висить дошка для оголошень - там можна дізнатись про всі івенти, які проводитимуть у Startup Depot. Кухня невелика і дуже затишна - там комфортно як обідати, так і проводити каво-перерви.

Як у Startup Depot Lviv вирощують ідеї та до чого тут йога - чий офіс кращий

Ще на першому поверсі є три мітінг-руми - в них можна проводити співбесіди чи наради. А всі події відбуваються в оупен-спейсі - тут за раз можна помістити 40-50 людей.

IMG_0613
IMG_0637
IMG_0696
IMG_0617

Між першим і другим поверхом стоїть стінка для вправ - там можна попідтягуватись чи просто повисіти, щоб розтягнути спину.

Як у Startup Depot Lviv вирощують ідеї та до чого тут йога - чий офіс кращий

Другий поверх - це ще один оупен-спейс. Всі, хто тут перебуває, можуть користуватись скриньками для зберігання речей, бібліотекою та іншим обладнанням.

Як у Startup Depot Lviv вирощують ідеї та до чого тут йога - чий офіс кращий

Потрібна тиша для кращої концентрації? Поруч є окремі кімнати, які можна орендувати на тривалий час. Вони закриваються на ключ, що гарантує безпечне зберігання обладнання та матеріалів.

Як у Startup Depot Lviv вирощують ідеї та до чого тут йога - чий офіс кращий

Якщо треба ще більше усамітнитись - до твоїх послуг дві скайп-кімнати. Вони невеличкі, мають диван та стіл.

Завдяки партнеру Partner Polska Pomoc у Startup Depot недавно зробили ремонт. Новий дизайн коворкінгу має космічну тематику. Тепер кожна окрема кімната називається, як одна з планет Сонячної системи. А милі космо-коврики у скайп-кімнатах додають шарму атмосфері.

Резиденти можуть користуватись авто- і велопарковкою. Вся територія постійно охороняється.

IMG_0660
IMG_0622

Особливості і традиції

Окрім зручних меблів, інтернету, чистого приміщення і охорони, резиденти Startup Depot можуть безкоштовно відвідувати всі заходи, які відбуваються в коворкінгу.

А щоб краще познайомитись із сусідами по офісу, команда організовує колективні бранчі. Під час спільної обідньої перерви кожен може коротко розповісти про себе і свою компанію: чим займається і чого прагне чи шукає.

Також всіх резидентів коворкінгу вітають з днем народження - дарують невеличкі сувеніри. Та на цьому подарунки не закінчуються: перед зимовими святами можна стати для когось секретним Сантою. Щоб не промахнутись у виборі подарунка, кожен пише три речі, які його цікавлять і які хотів би отримати.

Любителі спорту не обмежуються стінкою між поверхами - двічі на тиждень Андрій Сазонов (співзасновник компанії FishermenLabs) для всіх бажаючих проводить безкоштовні тренування з йоги.

У Startup Depot підтримують екоініціативи - на кухні стоять контейнери для сортування паперу і пластику. Зібрану сировину віддають на утилізацію та переробку.

Як у Startup Depot Lviv вирощують ідеї та до чого тут йога - чий офіс кращий

Для кого це все?

Якщо ти:

  • фрілансер, якому набридло працювати вдома чи тинятись по кафе;
  • маєш класну ідею для стартапу і команду, щоб втілити задум;
  • починаєш свій бізнес і поки не можеш виділити гроші на оренду окремого офісу,

у Startup Depot на тебе чекають всі умови для плідної і активної роботи.

Загалом коворкінг може помістити 100 резидентів.

Як у Startup Depot Lviv вирощують ідеї та до чого тут йога - чий офіс кращий

Що тут пропонують:

  • затишне робоче місце і доступ до нього 24/7;
  • програми навчання і розвитку;
  • пільгові умови оренди для стартапів;
  • послуги бухгалтера, юриста та рекрутера;
  • парковка, кімнати для переговорів, зустрічей, івентів та дзвінків.

В середньому компанії перебувають у Startup Depot від двох-трьох місяців до півтора-двох років.

Щоб переконатись, чи справді це місце буде зручним, можна забронювати собі тестовий день - він безкоштовний.

Програми розвитку

У Startup Depot є три школи та своя акселераційна програма. Найпершою була “Стартап-школа” - її запустили для проектів, які знаходяться на ранній стадії розробки. На ній учасники можуть перевірити свої ідеї на життєздатність, навчитись проводити інтерв’ю з клієнтами, побудувати бізнес-модель, дізнатись основні моменти з ІТ-права, продажів та маркетингу. Та зараз цю школу перепрофілювали для студентів. Проект Startup School University Edition реалізовується за підтримки Polish aid та Krajowy Instytut Polityki Przestrzennej i Mieszkalnictwa

Два інші навчальні напрямки - це Digital Marketing School та школа для продакт-менеджерів. Цими програмами Startup Depot закриває всі компетенції, які необхідні успішній справі.

Як у Startup Depot Lviv вирощують ідеї та до чого тут йога - чий офіс кращий

Окремо існує акселераційна програма Unicorn Me. Її започаткували у 2018 році, триває три місяці. Сюди запрошують стартапи, які мають перші прототипи свого продукту та, можливо, перших клієнтів. Працює за такою схемою:

  • перший місяць - це MVP (команди повинні дуже добре пропрацювати прототип продукту, щоб його можна було віддавати користувачам);
  • взаємодія з користувачами (клієнтами) і переробка чи підлаштовування продукту під конкретні потреби.

На час участі в акселераційній програмі стартапери безкоштовно займають робочий простір у коворкінгу.

Також для всіх резидентів періодично проводять відкриті безкоштовні лекції та воркшопи. Тематика різна - від продукування реклами у соцмережах до виготовлення дерев’яних іграшок.

Як у Startup Depot Lviv вирощують ідеї та до чого тут йога - чий офіс кращий

 

Іван Дмитрасевич, СЕО Startup Depot

Розкажу про двох резидентів, які все ще в нас перебувають.

Перша історія - про Андрія Сазонова, співзасновника FishermenLabs. Він у нас проводить йогу. Спершу Андрій працював у коворкінгу як фрілансер, постійно сидів в опен-спейсі. Та якось закордонний партнер запропонував відкрити в Україні свою гілку компанії, яка займається VR i AR. Для роботи йому була потрібна окрема кімната через специфічне обладнання - різні VR-штучки. Андрій не мав можливості відразу платити повну суму за перебування у кімнаті. Ми без проблем домовились про перехідний період. Тому на початку в Андрія оплата була дуже мінімальною з поступовим зростанням. Команда росла (це тривало десь півроку), роботи і прибутків більшало. В результаті маємо ситуацію win-win: з одного боку сприятливі умови для росту конкретної справи без значних початкових вкладень, а з іншого - Startup Depot має дуже класного резидента, який робить круті проекти.

 

Як у Startup Depot Lviv вирощують ідеї та до чого тут йога - чий офіс кращий

Ще один такий приклад - це компанія kasper.kau. Вони займаються розробкою авторських ігор. Історія дуже схожа: засновник компанії - іноземець, який приїхав до Львова і захотів розвивати центр розробок саме в цьому місті. Причина - порівняно менша вартість оплати праці спеціалістів, які їм потрібні. Поки Каспер набирав штат та починав працювати, ми пішли йому назустріч і надали пільгові умови для перебування. Зараз це невелика компанія із семи людей, які хочуть рости далі.

 

Як у Startup Depot Lviv вирощують ідеї та до чого тут йога - чий офіс кращий

Євлах Вікторія, маркетинг-менеджер Plann Ads

Наша компанія працює над створенням реклами (Google AdWords і Facebook). Ми складаємо маркетинговий план для замовників,проводимо аудити і будуємо маркетингові стратегії. Особисто я працюю тут вже 5 місяців, в липні 2018 стала першим стаціонарним працівником.

Plann Ads знаходиться у Startup Depot, бо поки нам незручно орендувати великий офіс. Чудово, що є такі місця, де можна винайняти робочий простір або окрему кімнату для невеликої команди - це зручно. Тут є всі умови для роботи - інтернет, туалети, кухня, на якій можна собі щось розігріти, кондиціонери.

 

Мені тутешня атмосфера дуже подобається - тут є багато якихось маленьких компаній і поодиноких фрілансерів, і кожен займається чимось своїм. Завжди цікаво поговорити з іншими людьми, дізнатись,чим вони займаються. Можна і для себе почути якісь нові ідеї, взагалі дізнатись, що у світі відбувається. Багато цікавих людей в одному місці - це дуже круто.

До речі, саме завдяки тутешній Digital Marketing School я почала займатись маркетингом. Пройшла її минулого року - якраз потрапила в перший набір. Тоді було шість різних напрямків, які пов’язані з маркетингом. Було цікаво, бо нам давали не просто теорію, а багато різної практики. Всі викладачі були практикуючими маркетологами. Вони розповідали трошки теорії, а потім ми виконували різні кейси і завдання. Також була добра група - там були люди з різних сфер діяльності. Хтось на той час вже був маркетологом і хотів покращити свої знання, а хтось просто прийшов дізнатись щось нове для себе. Мені дуже сподобалось, і ця школа дала можливість зараз займатись маркетингом.

Сазонов Андрій, співзасновник FishermenLabs

Я працюю в Startup Depot з 1 лютого 2018 року. Це місце вважаю дуже символічним: на вулиці Весняній, 4 ( а весна - це завжди початок чогось нового) є місце, де кожен може спробувати почати щось нове.

Попри роботу, я тут двічі на тиждень проводжу безкоштовні заняття з йоги. Сам нею займаюсь з 2011 року. Думаю, що людям, які працюють у Startup Depot, йога корисна не тільки як вид фізичної активності. Йога - це насамперед стимулювання творчості, переосмилення себе і своєї роботи, пошук правильних рішень та ідей. А підтягнуті м’язи, здорова спина і добрий метаболізм - це вже додаток, бонус. Всім, хто приходить на заняття, щоразу даю невеличке завдання в кінці: поспостерігати за собою ввесь день. Така вправа дозволяє краще себе пізнати і часто знайти цікаві рішення питань, що турбують.

Як у Startup Depot Lviv вирощують ідеї та до чого тут йога - чий офіс кращий
Як у Startup Depot Lviv вирощують ідеї та до чого тут йога - чий офіс кращий

Ярослав Назар, проектний менеджер у Львівському ІТ-кластері

На роботу я їжджу автівкою. І особисто мені подобається те, що у моєму офісі є класна парковка, яка охороняється. У Львові це важливо. У Startup Depot легко доїхати, це місце досить близько до центру міста. Мільйон закладів харчування навколо.

Один з найбільших бенефітів Startup Depot відчувається літом. Тут є своя територія, подвір’я, де ти можеш проводити різні оупен-ейр події, вокршопи, зустрічі - та все, що завгодно. Навіть просто працювати на лежаку в затінку дерев - це офігенно. Момент отакого релаксу є дуже цінним.

Startup Depot збирає людей з ідеями. Жити в такому середовищі дуже круто, ти маєш постійне джерело натхнення. Тут сидять ті, хто реально впливає на життя людства. Це офігенне відчуття - коли ти серед осіб, які справді змінюють світ на краще. Це змушує тебе рости - ти вчишся в інших. Тут ти можеш відразу отримати і круте оточення, і атмосферу, і знання.


Забронювати тестовий день у Startup Depot можна за цим посиланням.

 

Фото: Юлія Лоу та Startup Depot

Зараз читають