LVIV.COM

Як трансформувати свій дім за допомогою японської філософії дизайну

Ділися або не палися

Як трансформувати свій дім за допомогою японської філософії дизайну
Anya Dzina

Літо добігає кінця, а це означає, що ми все більше часу проводитимемо у приміщенні. Саме час потурбуватися, щоб твоє приміщення не було просто складом для хламу та пилюки, а затишною домівкою, де можна відновити сили і просто відпочити. 


На заході ми поділяємо непереборну потребу у віднайденні спокою у цьому хаотичному та виснажливому соціоекономічному кліматі — щось, що можна помітити у тому, як ми чіпляємося за обіцянку подарувати умиротворення від людей, подібних до гуру порядку Марі Кондо, й у нашій ностальгії за утилітарною красою модерністської архітектури, руху, який наслідував багацько своєї естетики та структури від Японії через таких архітекторів, як Дзюндзо Сакакура та Куніо Маекава, які тісно співпрацювали з самим Ле Корбюзьє. Ритуалістичний дизайн і фокус на соціальній функціональності можна простежити у традиційному плануванні японських домів, які зараз сприймаються багатьма, як зразок для наслідування. 

Для японської культури центральними є простота, автентичність та вічна культурна усвідомленість. Наступні п’ять принципів, засновані на цих цінностях, допоможуть трансформувати твою домівку.

1. Мінімізуй деталі

 Під час облаштування свого дому обережно обирай один або два основні матеріали, які мають саме ті естетичні і практичні характеристики, які потрібні тобі найбільше. Це впорядкує простір і створить цілісне, збалансоване оточення. 33 види кахлю та три відтінки деревини, може, і покажуть усім сусідам, що в тебе нормальна зарплатня, але очі скоро втомляться від цього різноманіття.

Як трансформувати свій дім за допомогою японської філософії дизайну

2. Простота та витонченість — ключ до усього

Дуже легко піддатися спокусі перестаратися з яскравим декором, але для того, щоб дійсно змусити його виділятися, необхідно надати пріоритет лише одному елементу на кімнату і дозволити спокійному фону підкреслити його.

Як трансформувати свій дім за допомогою японської філософії дизайну

3. Less is more

Різноманіття, звичайно, робить життя цікавішим, але коли збираєшся жити в одному середовищі щодня, ключ до спокою це врівноваженість та витривалість. Простішою мовою, обирай багатофункціональні предмети з мінімалістичним дизайном, який зможе вписатися у будь-яке оточення. Зверни увагу на модульні меблі, які не тільки матимуть багато місця, щоб ховати твій хлам, але і даватимуть можливість трансформувати їх у щось нове, коли стане нудно.

Як трансформувати свій дім за допомогою японської філософії дизайну

4. Купуй місцеве

Облаштовуючи домівку, можна бути впевненим, що хтось неподалік створює меблі, тканини та декор, надихаючись навколишнім середовищем. Обирай їх і будь впевненим не тільки в унікальності власної оселі, але і в якості та практичності речей, що були створені з місцевих матеріалів. А до того ж додається й ачівка за свідомий консюмеризм. 

5. Адаптуй своє середовище

Японія, як і Швеція, має обмежений вибір природних ресурсів, що змушує місцевих бути креативними для того, щоб жити комфортно. Чи не через це обидві країни прославилися своїм підходом до дизайну осель (так-так, я зараз про Ікею)?

А секрет у тому, що унікальні природні умови країн напряму вплинули на тенденції в облаштування. Крихітна Японія змушує своїх жителів економити місце і двічі думати, чи загромаджувати свою домівку зайвою статуеткою з курорту, а холодна і похмура Швеція - обирати світлі тони для стін, щоб компенсувати нестачу світла. 

 

Як трансформувати свій дім за допомогою японської філософії дизайну

У Львові ти можеш об’єднати обидва підходи, бо ж квартири тут невеликі, а сонце з’являється раз на три роки і то зникає через дощ. Як казав Беар Гріллз, improvise, adapt, overcome, і тоді спокій буде і вдома, і в голові.

Зараз читають