LVIV.COM

Як проводити вибухові публічні виступи – 7 порад від Романа Дереги

Ділися або не палися

Як проводити вибухові публічні виступи - 7 порад від Романа Дереги

Платформа для обміну знаннями Diprella запустила курс "Вибухові Публічні Виступи". У ньому Роман Дерега (CEO & Founder у "The Movers - академія публічних виступів") розповідає про те, як публічні виступи можуть стати новим ефективним інструментом просування вашої компанії та особистого бренду. А зараз 7 фішок, які вже допоможуть тобі стати крутим спікером. 


Матеріал підготовлено спільно з Diprella

Що найбільш заразне у світі?
- Вірус, бактерія...
- Ні! Ідея.
Це один з діалогів фільму «Початок». Хто не бачив - фішка в тому, що головні герої проникають у підсвідомість жертви і вселяють туди якусь ідею.

Мені це дуже нагадує ораторське мистецтво. Задача спікера - вселити в мозок слухачів якусь ідею. І якщо це буде сильна ідея, то ми станемо свідками якихось змін, руху, дій.

А тепер давайте розглянемо 7 фішок за допомогою яких ми зможемо це зробити!

1. Використовуйте «Портал»
Фішка в тому, що коли ви тільки виходите на сцену, люди очікують побачити цікавого і харизматичного спікера. Тобто це просто егоїзм, ніхто не хоче витратити час даремно, тому в першу хвилину-дві за вас будуть вболівати. Ця особливість – це портал просто до серця вашого слухача. Тому детально продумайте вступ, захопіть увагу з першої секунди.

2. Використовуйте «Прецедент»
Коли ви використовуєте аргументи у своєму виступі, хтось може поставити їх під сумнів. Але якщо ви розказуєте про щось, що вже реально трапилось, з цим буде важко посперечатись. Якщо у вас є прецедент, підкріплюйте ним свої аргументи.

3. Використовуйте принцип «Волдеморт»
Гаррі Поттер, як і кожна гарно написана книга, не обходиться без проблеми, драми, конфлікту, злодія.
Вводьте якусь проблему або конфлікт, як Дж.К. Роулінг вводить Волдеморта в історію. Таким чином ви дасте причину слухати вас.

Взагалі готувати виступ потрібно наперед розуміючи певну проблему, щось, що можна покращити. Тоді, розкриваючи розв'язання цієї проблеми ви справді дасте користь.

4. Використовуйте принцип «Жирафа»
Коли ми йдемо в зоопарк і хочемо з рук погодувати жирафу - ми думаємо про те, що любить жирафа і несемо їй морквочку. Але якщо б ми думали що цікаво нам - ми б несли стейк і жирафа не захотіла би його їсти.
Думайте яку інтелектуальну та інформаційну їжу захочуть з'їсти ваші слухачі.

5. Використовуйте піцу "4 сири"
Серйозно. Перед важливим виступом запросіть друзів на піцу. Коли вони запитають навіщо, відповідайте незрозуміло та заплутано. Коли прийдуть - нагодуйте, дайте пити. А навзаєм попросіть послухати ваш виступ. Отримайте фідбек.

6. Використовуйте хрін.
Люди, які сидять в залі завжди ставлять собі запитання - ЯК те, що говорить спікер стосується мене???? Тобто ЯКОГО ХРІНА мені тут сидіти?!
Тому
- в думках посадіть себе в зал перед самим собою
- подумайте - чи те, що ви розказуєте, стосується людей, які вас слухають? Чи можуть вони винести якусь КОРИСТЬ чи ВАЖЛИВІСТЬ для СЕБЕ?
- якщо так - добре, якщо ні - готуємось далі!

7. Кайфуйте.
Ставтесь до виступу як до стрибка з банджі. Страшно, але, бляха круто!!!

Пройти курс

Про Diprella

Як проводити вибухові публічні виступи - 7 порад від Романа ДерегиDiprella - це платформа для створення онлайн-курсів. Завдяки своєму функціоналу та широким можливостям, вона дозволяє кожному стати лектором або студентом, розвинути свою команду чи цілу компанію, організувати продуктивне внутрішнє корпоративне навчання. Реєстрація на платформі проста та безкоштовна.

Зараз читають