LVIV.COM

Як навчитися мистецтву HR: Ірина Ємець про специфіку роботи, зарплату та курси

Ділися або не палися

Як навчитися мистецтву HR: Ірина Ємець про специфіку роботи, зарплату та курси
Павліченко Тетяна

Що означає бути хорошим ейчаром, де цьому навчають, які обов'язки цього спеціаліста, як мотивувати, підтримувати і не вигорати розповідає Ірина Ємець HR-менеджер компанії UPQODE і випускниця курсів від Lviv HR Solutions.


Партнерська публікація з Lviv HR Solutions

Про себе

Зараз я працюю в компанії UPQODE HR-менеджером. Раніше керувала департаментом якості сервісу у сервісній компанії. Тоді мене зацікавила робота ейчарів я часто комунікувала із спеціалістами, дивилась, що вони роблять. Мені подобалась організація івентів, постановка процесів, добір персоналу. І завжди було цікаво, чи я зможу теж з цим працювати. 

Та коли у тій компанії відкрилась вакансія, то я засумнівалась у своїх навичках і не подалась. Та згодом мені все ж довелось шукати іншу роботу. Тоді я вирішила, що це саме той знак спробувати себе в роботі ейчара. Потрапила в компанію UPQODE на посаду HR-generalist. Тут отримала можливість спробувати все відразу і зрозуміти, що саме з цих процесів мені більше до душі. 

UPQODE маленька компанія, і мені це подобається. Коли починаєш працювати у великій компанії, то там вже є налагоджені процеси ти просто приходиш і виконуєш роботу. А коли потрапляєш у маленьку компанію чи стартап маєш прописувати більшість процесів самостійно. Це складно, але дуже цікаво. Ти набиваєш безліч гуль, багато що не вдається. Але коли досягаєш результату, то задоволення куди більше.

IMG_4381

Хто такий HR?

HR це людина, яка створює зручні умови праці. Зокрема, вона слідкує, щоб спеціалісти ефективно працювали, були вмотивовані і задоволені роботою. Від цього компанія виграє, бо рухається далі. Для компанії людський ресурс є найважливішим. Гроші, надходження, проєкти це все треба, але якщо немає людей, то нема кому цю роботу виконувати. Зараз позиція HR є дуже важливою. Тішить, що багато компаній починають  розуміти, наскільки важливо вкладати гроші в розвиток і комфорт людей.

Чим відрізняється робота ейчара у сфері ІТ?

В ІТ інакші робочі процеси та люди. Працівники звикли до високого рівня надання послуг і внутрішнього сервісу. 

Побудова процесу роботи ІТ-компаній теж інакша, як і клієнти. Переважна більшість замовників з-за кордону, у них є свої вимоги до комунікації та рівня сервісу. Також часто доводиться підлаштовувати під їхній часовий пояс наш графік роботи. Праця з такими клієнтами показує нам, яка якість роботи з працівниками може бути. Ми зважаємо на їхні стандарти.

Специфіка роботи залежить від розміру компанії. Чим більша, тим більше ейчарів ділять між собою обов’язки. Я працюю в маленькій компанії, тому моя посада об’єднує всі процеси. 

 

Як навчитися мистецтву HR: Ірина Ємець про специфіку роботи, зарплату та курси

Які обов’язки HR?

  • пошук і підбір персоналу, співбесіди;
  • онбордінг це початок адаптації нового працівника в компанії. Щоб він зміг влитись, знав, які процеси і правила є в компанії, що можна і не можна робити, до кого звертатись, тощо; 
  • оцінка якості роботи людини. Це проміжні мітинги, one-to-one мітинги, probation мітинг, performance review мітинг;
  • розв’язування конфліктних ситуацій коли двоє людей не можуть порозумітись між собою, то потрібен рефері, який проведе аd hoc мітинг; 
  • прописування і впровадження ейчар процесів, яких немає в компанії, але вони потрібні для ефективної роботи. Також сюди відносять процеси найму, добору, адаптації працівників;
  • розвиток бренду працедавця як внутрішнього (система для надання зворотного зв'язку менеджменту компанії, корпоративні заходи, брендовані речі тощо) так і зовнішнього просування компанії у соцмережах, порталах, поширення інформації, участь у конференціях та івентах. Ці обов’язки вже більш суміжні з маркетингом;
  • оффбординг коли людина звільняється, то ейчар теж залучений в цьому. Треба зрозуміти, чому так сталось, в чому причина, чи можна вирішити і як це зробити. Якщо не можна зарадити як зробити, щоб таке більше не повторилося. І обов’язково залишити позитивні враження в людини про компанію щоб не поширювався негативний фідбек.

Які потрібні навички?

Комунікабельність це найважливіша риса для ейчара, вона складає 80% робочого часу. Також важливою є емпатія часто люди приходять зі своїми проблемами, їм треба співчувати і співпереживати. Ще важливо вміти самій не влазити у конфлікти, а їх згладжувати і вирішувати.

Що приваблює у роботі?

Різносторонність у роботі ейчара немає рутини. Організовуєш івент треба проявити креативність. Прописуєш процеси маєш бути уважним та скрупульозним.

Складне в роботі

Найбільша складність також спілкування, все крутиться навколо комунікації. Кожна людина інша, і до кожної потрібно знайти індивідуальний підхід. Іноді це буває складно достукатись, коли відкриватись не хочуть. Це емоційно важка робота ти дуже багато говориш, вислуховуєш і часто виснажуєшся емоційно. Потрібно постійно поновлювати внутрішні ресурси.

Як уникнути вигорання?

Немає універсальнішого методу для всіх, крім відпустки. А кожен вже її проводить, як подобається. Також потрібно знаходити час для відпочинку під час роботи. Трудоголізм, звісно, топ-менеджментом дуже цінується. Але треба знати, де є твоя внутрішня межа і не дозволяти за неї заходити. Дійшов до краю давай собі відпочити, не думай про роботу, перезавантаж себе.

IMG_4353

Робочий день

Кожен день не схожий на інший. Немає якогось сталого графіку роботи. Щотижня я розписую собі пул завдань, які треба зробити. Їхнє виконання займає приблизно 60% мого часу залишаю можливість для несподіваних задач або непередбачуваних ускладнень. 

Зранку я перечитую пошту й аналізую повідомлення. Потім дивлюсь, чи є якісь заплановані мітинги на день. Після цього переглядаю скоуп задач на тиждень і складніші стараюсь виконувати відразу. З досвіду знаю, що чим довше такі відкладати, тим важче їх буде виконати потім. 

Робоче місце

Ідеальне місце це щоб був окремий куточок, в якому можна відділитись від людей, але водночас мати до них постійний доступ. Якщо потрібно вийти поспілкуватись чи посидіти в кімнаті, попрацювати разом, щоб відчути, чим офіс живе. Але часто треба відокремитись, побути на самоті і зосередитись над робочими процесами.

Як навчитися мистецтву HR: Ірина Ємець про специфіку роботи, зарплату та курси

Про навчання

Коли я знайшла курси від Lviv HR Solutions, то вже працювала в компанії. Вийшло так, що мене взяли без досвіду роботи на посаді ейчара і я відчувала, що мені бракує структуризації інформації по роботі. Спочатку я приходила на “Сніданки з HR в ІТ” протягом тижня Lviv HR Solutions організовували сніданки або з ейчарами, або з рекрутерами, які працювали в ІТ-компаніях. 

Потім дізналась про курси, які охоплювали і рекрутинг, і HR. Мені це підходило, бо на той момент вагалась між цими напрямками. Також дуже важливим були практичні кейси від викладачів я мала можливість поспілкуватись з людьми, які вже працюють і перейняти їхній досвід. Навчання тривало чотири місяці.

Одночасно і працювати, і навчатись було для мене великим плюсом я відразу випробовувала вивчене. Як домашні практичні завдання, які нам давали на курсах, я брала вже реальні кейси з роботи. Так я отримувала одночасно виконане домашнє завдання, зроблену частину роботи і фідбек від досвідченої людини. Мої домашні завдання це як чернетки, які допомагають виконувати роботу швидше і краще.

Так я прописала кілька робочих процесів, знайшла через LinkedIn рекрутера для компанії та отримала основу для подальшого оцінювання роботи людей.

Курси дуже допомогли мені стати більш відкритою. Вони дали мені можливість бути більш впевненою у своїх знаннях та діях. Також допомогли розвинути комунікабельність раніше я була більш флегматичною людиною, трохи інтровертом. 

Скільки заробляє ейчар?

В середньому ейчар з досвідом роботи від двох-трьох років отримує приблизно $800. Та часто сума більша, бо професія недооцінена. Іноді зарплата доростає до $1500 - $2000 - це стосується посад Senior HR.


Якщо тебе цікавить робота в HR і не знаєш, з чого почати, чи вже працюєш, але хотілось би прокачати навички — реєструйся на курси від Lviv HR Solutions Посилання на FB подію знайдеш тут.

Фото: Юлія Лоу

Зараз читають