LVIV.COM

Як альтернативна медицина вбиває нас, але не вбиває рак – історія колишньої онкопацієнтки Юлії Балан

Як альтернативна медицина вбиває нас, але не вбиває рак - історія колишньої онкопацієнтки Юлії Балан
Мар'яна Федина

Lviv.сom потрапив на подію Insparation Day. Onco talk Lviv і занотував для своїх бро найцікавіше з лекції колишньої онкопацієнтки Юлії Балан “Просто додай соди: як альтернативна медицина вбиває нас, але не вбиває рак”.


Знайомство

Мене звати Юлія Балан. Я колишня онкопацієнтка. І, коли ви здригаєтеся від слова онко, я розумію, що знайшла ще одного канцерофоба. Канцерофобія (онкофоб) – це панічний страх захворіти раком. Нею страждають безліч людей, тому разом з подругою я створила проект Cance(r)L, мета якого – психо-емоційна підтримка онкоодужуючих та боротьба з канцерофобією. Попри те, що рак – поширена хвороба, від неї багато людей виліковується, але через малу кількість людей, котрі діляться позитивними історіями одужання, ми все ще вважаємо, що від раку тільки помирають. Готова розвіяти цей міф – ні, онкохворі виживають і я цьому приклад. Але моя історія про інше, тому якщо готовий читати, то запасись терпінням та чаєм, буде повчально.

Я маю подвійний діагноз з онкології. Перший – мультицентричний рак товстого кишківника 4 стадії. Другий діагноз я отримала вже під час лікування.

Як альтернативна медицина вбиває нас, але не вбиває рак - історія колишньої онкопацієнтки Юлії Балан

Дія 1. У мене рак

Моя історія почалась у 2014 році. У серпні звернулась до лікаря через велику слабкість та температуру 37,5. Хвала Богу, мій терапевт виявилась компетентним лікарем і на протязі двох тижнів я вже мала встановлений діагноз – рак товстого кишківника, на той момент, 2-гої стадії. Виявили дві пухлини і поліпи по всій довжині кишківника, що звуться “сімейним аденоматозним поліпозом”. Мені одразу запропонували операцію і я почала шукати хірурга. Усі лікарі на консультаціях говорили одне і те ж: повне видалення товстого кишківника та виведення ілеостоми на передню черевну стінку, а потім – хімія. Ця інформація шокувала, я не могла змиритися з тим, що у 25 років окрім того, що втрачу волосся, буду з калоприймачем на животі. Я злякалась та вирішила, що спробую зробити усе можливе, щоб цього не допустити. Так почався період самолікування тривалістю 8 місяців.

За цей час я спробувала велику кількість методів, які змогла знайти в інтернеті, та які мені радили “добрі люди”. Для початку відмовилась від м’яса та риби – стала веганом, відмовилась від цукру у будь-якому вигляді, кожного дня пила фреші і смузі із зелені. Приймала дорогі американські БАДи. Пила соду, приймала настоянку гриба “Веселка”, самотужки збирала чистотіл, давила з нього сік та робила настоянку на перваку (по рецепту одного травника). Пила настоянку Боліголова та Аконіту, робила соляні перев’язки, пила “царську горілку” (це, до речі не горілка, а назва однієї з “настоянок від раку”). Також практикувала холотропне дихання, медитувала на пухлини, молилась і розмовляла зі своїм тілом, дякувала йому за те, що воно у мене є, говорила, що ми справимося та виженемо цей рак із себе. Робила суміші трав, котрі купувала у спеціальної жінки, котра сама їх збирає у Карпатах та у Грузії, дрібнила їх, змішувала у потрібних пропорціях, заварювала по рецепту і пила по конкретних годинах. Ходила до гадалок знімати порчу, качала ляк, ходила до екстрасенсів та астрологів – я робила все це і чітко була впевнена, що на правильному шляху. Звичайно, у той період я почала вірити у всесвітню змову, що рак – спеціально виведена хвороба і вона зроблена для того, щоб лікарі та фармацевти збагачувались. Нікому не цікаво лікувати людей. Я вірила, що ресурси організму безмежні і все можна побороти за допомогою природних засобів.

Через 8 місяців такого “лікування” я пішла на обстеження, щоб перевірити його ефективність.

Дія  2. У мене все ще рак

Думаєте, мене лікарі обрадували інформацією про ремісію? Ні, все стало значно гірше. Окрім збільшення пухлин у кишківнику, котрі, за словами лікаря, на протязі місяця зроблять мені повну непрохідність кишківника, у меня виявили ще два новоутворення – у сальнику та на яєчнику. Тоді мені повідомили, що це схоже на метастази, тому тепер моя стадія виросла з 2ї до 4ї.

Як альтернативна медицина вбиває нас, але не вбиває рак - історія колишньої онкопацієнтки Юлії Балан

Я зрозуміла, що далі так продовжувати не можна і почала збирати кошти на лікування. В Україні від мене відмовлялися вже всі лікарі, оскільки не давали шансів на одужання, тому було вирішено їхати до Ізраїлю.

Лікування тривало 3,5 роки, я отримала 15 курсів хіміотерапії, пройшла три операції з видалення кишківника, яєчників та метастазу, між операціями та хіміями у мене був рецидив, наразі з грудня 2017 року я в ремісії. Після основної операції по видаленню кишківника та яєчника, гістологія показала, що на яєчнику у мене був не метастаз, а окремий рак 1А стадії.

Ось такі наслідки лікування нетрадиційними методами.

Дія 3. Чому ми так любимо соду

Чому люди взагалі звертаються до альтернативних методів лікування?”, – запитуєте ви. З власного досвіду я вивела чотири причини, чому любов до соди у нас більша, ніж до лікарів і доказової медицини.

1 Страх.

Причина – канцерофобія. У нашому суспільстві щодо раку є багато стереотипів і тим більш щодо його лікування. Що ми знаємо про рак? В основному, що це хвороба, на яку витрачають купу грошей і помирають. Через брак інформації, через брак людей, котрі публічно діляться своїм позитивним досвідом одужання, люди бояться взагалі усього, що пов’язано з онкологією.

2. Нестача коштів.

Усі ми знаємо, що лікування раку – це дорого, а сода, трави, гриб “Веселка” і.т.і. – доступно. Ця проблема пов’язана з тим, що в Україні не існує безкоштовної медицини у тому вигляді, у якому вона має бути. Я, наприклад, за все лікування, котре коштувало близько 100 тис. доларів, безкоштовно отримала тільки один укол перед хімією для підняття лейкоцитів, все інше – від шприців та вати – я купувала сама. Тому навіть якщо людина розуміє, що потрібно лікуватись традиційними методами, вона не може собі цього дозволити через брак коштів.

Вихід – звертатись до благодійних організацій та волонтерів за допомогою у зборі коштів.

3. Сором.

Сором афішувати свою хворобу. Людина не має змоги публічно попросити фінансової допомоги на лікування і лікується тим, що доступно. Якщо у вас виникають питання щодо цього пункту, я поясню. Це наслідок тієї ж канцерофобії і стереотипного сприйняття хвороби. Мабуть, ви чули таке твердження, що рак потрібно “заслужити”, є багато припущень: від психосоматики, віри в те, що людина сама причина власної хвороби через глибокі невирішені образи до переконання, що рак – кара Божа через неправильний образ життя. Відповідно, онкоодужуючі бояться говорити про власний стан через страх засудження.

Наше завдання – ламати ці неправдиві стереотипи, поширюючи інформацію, що рак – це захворювання, котре виникає не з провини людини.

4. Недовіра традиційній медицині, лікарям та фармацевтам.

Усі ми знаємо про відомих людей, котрим не допомогла навіть наявність великих коштів для боротьби з раком. Вони помирали, а ми зневірювалися.

Тут я хочу звернути вашу увагу на таку деталь, як локалізація раку та стадія. Звичайно, є види раку, котрі об’єктивно погано піддаються лікуванню. Але рак, котрий виявляють на 1-ій або 2-ій стадії, при правильно підібранному протоколу, піддається лікуванню майже на 100%, тому треба боятись не рак, а пізнього його виявлення.

Основний вид профілактики раку будь-якої локалізації – це регулярне обстеження усього організму.

Як альтернативна медицина вбиває нас, але не вбиває рак - історія колишньої онкопацієнтки Юлії Балан

Дія 4. Заключна

Щоб вберегтися від раку потрібно одне – проводити регулярні обстеження організму. Не боятися лікарів та віднайти свого єдиного, коханого, улюбленого медика на все життя. З яким – в вогонь і в воду, і навіть на аналізи та вакцинацію.

Онкоодужуючим слід лікуватися виключно традиційними методами та за допомогою доказової медицини. Бо я – приклад того, як нетрадиційні методи лікування шкодять.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають