LVIV.COM

Я — випускник ІТ СТЕП Університету: особистий досвід

Ділися або не палися

Я — випускник ІТ СТЕП Університету: особистий досвід
Марина Романцова

ІТ СТЕП Університет — це перший університет в Україні, що спеціалізується на ІТ-освіті. Серед викладачів — практики, які паралельно працюють в ІТ-компаніях або над проєктами на фриланс-основі, а формат навчання базується на актуальних технологіях.


Партнерська публікація

Нещодавно ми розповідали що за дверима ІТ СТЕП, а зараз маємо можливість поспілкуватись з його випускниками. То чи справді базової освіти достатньо для старту в кар’єрі? Розповідають випускники.

Семен

Я — випускник ІТ СТЕП Університету: особистий досвід

Семен Оскерко, випускник бакалаврату ІТ СТЕП Університету

Про початок

«Цьогоріч я завершив навчання на бакалаврській програмі ІТ СТЕП Університету за спеціальністю “Розробка програмного забезпечення”.

Моє знайомство з університетом почалось з Малої Комп'ютерної Академії, адже саме там я зробив свої перші кроки у програмуванні. Мені сподобалось писати алгоритми та бачити, що вони працюють. Так я зрозумів, що таки варто обрати спеціальність, пов’язану з ІТ-сферою.

Я розглядав низку університетів, проте в кінцевому результаті обрав ІТ СТЕП Університет. 4 роки тому університет набирав своїх перших студентів, тому наважитись піти сюди було важко. Не було ні випускників, ні відгуків. Це була свого роду авантюра. Втім, я відвідав дні відкритих дверей, поспілкувався з викладачами та вирішив довіритись.

Зараз можу сказати, що я залишився цілком задоволений навчанням, адже досягнув всього, чого очікував. А найосновніше — вже на четвертому курсі я знайшов роботу: отримав посаду Strong Junior Full Stack Developer (.Net + React) у харківській ІТ-компанії.

Я — випускник IT Step University: особистий досвід
Я — випускник IT Step University: особистий досвід

Як відбувалось навчання

В ІТ СТЕП Університеті досить проста структура. До 2 курсу студенти навчаються за єдиною програмою: математика, мови та предмети, які потрібно знати всім у сфері ІТ. З третього курсу потік розділяють на декілька підгруп. В моєму випадку можна було обрати між цифровим дизайном та розробкою програмного забезпечення, але зараз напрямків більше: комп’ютерні мережі та кібербезпека, цифровий дизайн, web-програмування, бізнес аналіз, менеджмент та цифровий маркетинг і продажі.

Відрізняються вони колосально. Спільних предметів у нас майже не було: дизайнери вивчали цифровий дизайн та 3D-моделювання, а розробники — автоматичне тестування, мови програмування тощо. Тобто окремі предмети із заглибленням у вибрану галузь.

Також ми мали близько 7 предметів, що викладались виключно англійською. Це дало свій результат: зараз у мене В2 та вільна розмовна англійська. Мав можливість порівняти свої результати на ЗНО: цьогорічний бал є набагато вищим, ніж коли я складав екзамен у 17.

Я — випускник IT Step University: особистий досвід

Особливості ІТ СТЕП Університету

Основна відмінність, яку я помітив у ІТ СТЕП — це ставлення до студентів. Викладачі та адміністрація відкриті та лояльні. Наприклад, дуже просто потрапити до кабінету ректора чи проректора зі своїми ідеями. Всі двері завжди відчинені, всі знають, куди звертатись. Як на мене, це фактор, який допомагає студентам жити та розвиватися без перешкод.

У нас майже не було “звичайних” пар. Усі викладачі підходили до своїх предметів індивідуально: часто організовували конкурси, придумували незвичні завдання — наприклад, озвучення виступів TEDx.

Я — випускник IT Step University: особистий досвід
Я — випускник IT Step University: особистий досвід

Також було багато практики. Існував окремий предмет — практика проєктних робіт. Це дуже корисна річ для розвитку фахівця ІТ-сфери, адже дозволяє відчути, що таке працювати в команді з абсолютно різними людьми.

За 4 роки я спробував себе у різних ролях — від розробника до PM (менеджер проєктів). Це дало зрозуміти, який напрям в ІТ цікавить мене найбільше. Крім цього, було багато симуляцій мікрофірм зі створення тих чи інших продуктів, що дало розуміння того, як працює галузь та створюється продукт.

Я — випускник IT Step University: особистий досвід

Найбільше мені сподобалось, коли до університету запрошували спікерів. Це, як на мене, одні з найяскравіших моментів навчання. До нас приходили люди, які працюють у галузі та на яких хотілось рівнятися. Вони приносили з собою інсайти, які у майбутньому допомогли мені у роботі.

Наприклад, одного разу до нас пришли представники EPAM Systems. Вони запропонували студентам підготувати свої CV, а на виступі розбирали їх та пояснювали, що ми оформили не так та чи запросили б нас на співбесіду. Це був дуже корисний досвід, який допоміг мені у житті.

Також університет домовлявся щодо тестових інтерв’ю. Пам’ятаю, одного разу ми спілкувались з HR-ами SoftServe. Це була серйозна співбесіда, схожа на ті, які вони проводять для своїх кандидатів. Після цього нам надали характеристику, яка допомогла зрозуміти недоліки.

Я дуже радий, що 4 роки тому обрав ІТ СТЕП Університет. Це місце дало мені цікаві знайомства та актуальні навички для ефективного початку кар’єри.

Багато хто сприймає університет як місце, де тебе наповнять знаннями. Але на мою думку, завдання університету — створити умови, в яких людина зможе розвиватись. І, як на мене, ІТ СТЕП Університет з цим успішно впорався».

Даниїл

Я — випускник IT Step University: особистий досвід

Даниїл Чанков, випускник бакалаврату ІТ СТЕП Університету

Про початок

«Я навчався на 3-річній бакалаврській програмі ІТ СТЕП Університету. Мав таку можливість, адже завершив навчання у Малій Комп’ютерній Академії. До речі, ІТ СТЕП — це єдиний університет в Україні із 3-річною системою бакалаврату.

Я свідомо обрав цей університет. Йшов сюди за сімейністю, яку відчув. Я — чутлива людина, тому справді закохався у це місце.

Зараз я Junior Business Analyst у SoftServe. Можу сказати, що всьому, чого я зараз досягнув, завдячую саме університету.

Я — випускник IT Step University: особистий досвід

Про навчання

Основна відмінність 3-річної програми — нам або не викладали теми, які ми вже пройшли в Малій Академії, або вони одразу подавались з високого рівня. Ця програма є більш насиченою, тому вчитись за нею трішки складніше.

Викладачі завжди дуже круто подавали матеріал та стимулювали шукати додаткові знання. Крім цього, вони відкриті та готові відповідати на всі додаткові запитання.

Я — випускник IT Step University: особистий досвід

Пам’ятаю, після лекцій з програмування я зацікавився та почав самостійно вивчати матеріал. А оскільки я любив програмувати вночі, міг написати викладачу о 12 або 1 годині ночі. Я розраховував, що мені відпишуть зранку, але часто мені відповідали одразу. Це показує, що люди дійсно викладаються на повну.

Також знаковим є те, що тут можна спробувати себе у різних ролях. За час навчання я встиг попрацювати і системним адміністратором, і дизайнером, і програмістом. Університет завжди мене в цьому підтримував.

Наприклад, на 1 курсі я зацікавився DevOps. Один з викладачів дізнався про це та запропонував: “Слухай, в EPAM шукають спеціаліста, не хочеш спробувати?”. Ми разом склали резюме, надіслали, мене запросили на співбесіду. Втім, на співбесіді я зрозумів, що цей напрям — не моє і потрібно шукати себе в іншому.

На початку 3 курсу вирішив спробувати себе в дизайні. Один з наших викладачів мав проєкт — потрібно було зробити гру. Це досить великий ААА проєкт, для якого я мав можливість створювати 3D-моделі персонажів. Оскільки я навчався за напрямком розробки ПЗ, окремого курсу по 3D-моделюванню в нас не було. Але я ходив до викладачів, запитував — і мені завжди допомагали.

Я — випускник IT Step University: особистий досвід

Найзнаковішим моментом у навчанні для мене стало знайомство з Марією Поповою, Lead Business Analyst в EPAM. На 2 курсі вона викладала у нас бізнес-аналіз.

Я завжди любив говорити, виступати публічно. Тому на її парах, коли інші студенти могли відповісти за 2 хвилини, мій виступ часто затягувався на 10. І якось в один момент вона сказала мені: “Даня, тобі або в продажі, або в бізнес-аналіз”.

Після цього ми почали частіше спілкуватись, говорити про професію. Так вона стала моїм ментором та навчила всього, що я знаю зараз.

Я — випускник IT Step University: особистий досвід

Переваги ІТ СТЕП Університету

Перш за все, нас менше. І це величезна перевага. Якщо я не зрозумів матеріал, міг одразу на парі про це сказати. Викладач зупинявся, підходив та конкретно пояснював деталі. Це справді працює, адже багато важких моментів ставали одразу зрозумілими.

Друге — лояльне ставлення. Ще під час навчання я почав працювати. Поєднувати навчання та роботу було доволі складно, деколи не вдавалось приходити на пари. В такі моменти я завжди міг підійти до викладача та пояснити ситуацію. І мені йшли назустріч.

Також перевагою є наявність HR-ментора. Третій курс був для мене досить важким: я мав дві роботи, писав диплом. Відчував себе близьким до вигорання. В такі моменти я міг прийти до нашої HR і просто з нею поговорити. Вона завжди мене вислуховувала, давала поради та підтримувала.

Я — випускник IT Step University: особистий досвід
Я — випускник IT Step University: особистий досвід

ІТ СТЕП дав мені все для того, щоб успішно стартувати в галузі. Тут я отримав знання, познайомився з цікавими людьми. А найосновніше — людська складова. Тут щиро вболівають за твій успіх, а це дуже допомагає рухатись далі».

Думка викладачів

Я — випускник ІТ СТЕП Університету: особистий досвід

 

Юрій Ратушняк, керівник напряму дослідження та розробок ІТ СТЕП Університету, Data Scientist

«Навчання в ІТ СТЕП побудоване на практиці. Звичайно, є типові навчальні дисципліни, але є ще й проєктна робота. Це окрема освітня компонента, що триває цілий семестр. Я займаюсь її організацією. Така робота дозволяє застосувати на практиці знання, які людина здобула на лекціях.

Більшість наших викладачів — це спеціалісти, які паралельно мають проєкти на фрилансі або в ІТ-компаніях. Це дуже корисно, адже студенти мають доступ до актуальних практик та знань, які їм необхідні для старту в галузі. Крім цього, таким чином відбувається підвищення кваліфікації викладача, адже коли ти працюєш на реальному проєкті із замовником, то постійно вдосконалюєшся: вивчаєш нові технології, проходиш додаткові курси тощо. Таким чином наші студенти мають доступ до усіх новин у галузі.

На мою думку, практика — це обов’язковий пункт у навчанні. Потрібно, щоб студенти спробували себе в “полях” та зрозуміли, яка область ІТ їх цікавить. У нас студенти завжди можуть змінювати свою думку та шукати себе.

У мої студентські роки мені довелось доволі багато працювати самостійно та вивчати те, що є актуальним на ринку. Тут студенти мають змогу сфокусовано вивчати те, що потрібне в галузі й таким чином швидше ставати кваліфікованими спеціалістами».

 

Я — випускник ІТ СТЕП Університету: особистий досвід

 

Леся Дунявка, викладачка в ІТ СТЕП Університеті, Senior QA Engineer у компанії ELEKS

«Студенти ІТ СТЕП мають можливість витрачати свої зусилля точково та присвятити свій час та енергію тому напряму, який вони люблять. Тут немає системи “відходити, скласти іспит і забути”. Кожен предмет є певним етапом, який доповнює інші.

Такий самий підхід я використовую у викладанні. Мої лекції ніколи не мали формату “відстрілятись і піти”. Навпаки, кожного разу я маю на меті зробити висновки та дізнатись, як засвоїлись знання.

Своїм студентам я завжди говорю, що не обов’язково запам’ятовувати все — потрібно знати, як працюють ваші колеги. Навіть якщо самі ви оберете для себе інший напрям, ви все одно працюватимете в одній команді зі спеціалістами, чию роботу вивчаєте на парах.

За час мого студентства моє навчання було більш розфокусованим щодо тієї сфери, в якій я працюю зараз. Звичайно, всі сторонні предмети, які ти вивчаєш, формують тебе як людину і дають можливість розвиватись. Але дуже добре, що зараз існують вузькоспеціалізовані ліцензовані та акредитовані ЗВО, які викладають саме те, що потрібно в галузі».

Хочеш навчатись в ІТ СТЕП Університеті?
Деталі вступу за цим посиланням.

 

Текст: Марина Романцова
Фото: Марина Романцова та ІТ СТЕП Університет

Зараз читають