LVIV.COM

Ділися або не палися

Я - Delivery Manager
Марина Романцова

Як стати Delivery Manager? Чи правда, що ця менеджерська позиція - всього лише гарно "загорнутий" Рroject Manager? Про те, як захоплюватися своєю роботою і знаходити час на особисте життя, ми поговорили з Назарієм Поповим, Senior Delivery Manager в компанії EPAM.


Матеріал створено спільно з EPAM Systems.

Я - Delivery Manager

Назарій Попов, Senior Delivery Manager та Head Delivery у EPAM (Львів)

Початок

Я працюю в ІТ з 2007 року - на той час я ще вчився в університеті. Починав з РНР (скриптова мова для розробки веб-ресурсів). В ті часи поїхати зимою у Карпати ставало трендом, тому відкривалось багато готелів, на кшталт: "У Тараса", "У Світлани". Я спеціалізувався на сайтах-візитівках для таких готелів.

Коли закінчив навчання, пішов працювати у невелику ІТ-компанію, яка була заснована у Львові, на посаду розробника. Ця робота допомогла мені багато чому навчитися: я спробував себе у різних проектах, згодом - очолив свій відділ і започаткував стартап.

Компанія дуже вірила у концепцію стартапів. Вони не побоялись і вклали гроші, щоб ми з командою змогли реалізувати ідею. Я був СТО, написав більшу частину коду. Стартап був досить результативним, з'явились клієнти.

Після цього я вирішив трохи змінити діяльність - пішов у business development. Втім, старався не забувати і свій технічний бекграунд. Але з часом зрозумів, що business development - це не моє і я хочу більше працювати з кодом. Тому я переїхав у Київ, де працював на посаді директора і відповідав за тестування.

Через 2 роки я зрозумів, що час повертатись до Львова. Так я приєднався до EPAM як DM.

Я працюю Delivery Manager у компанії EPAM (7)

Хто такий Delivery Manager

Ця позиція - щось середнє між класичним PM та архітектором. DM має розуміти теорію, вміти приймати технічні рішення, говорити з замовником на технічні питання та розуміти суть матерії.

Водночас, треба бути хорошим ментором. DM повинен вміти керувати людьми, відстежувати ризики, контролювати роботу команди. Якщо коротко - DM це комбінація хорошого менеджменту та технічної бази.

DM-а можна описати трьома словами: витримка, холоднокровність та великий ступінь залученості. В тебе має бути відчуття відповідальності: якщо ти взявся за проект, маєш його завершити.

Я працюю Delivery Manager у компанії EPAM (16)

Особисто мене зацікавила ця робота, адже в ЕРАМ звертали особливу увагу на технічні деталі. Я це зрозумів ще на етапі співбесіди: проектна частина була дуже короткою, тоді як технічній частині присвятили три фази інтерв'ю.

Інші компанії вкладали в позицію DM дуже красиво завернутого PM-a. Мені це не підходило, бо класичний менеджмент мене не цікавив. Я хотів не лише керувати проектами, але і зберегти контакт із технічними процесами.

Я працюю Delivery Manager у компанії EPAM (11)

Як працює Delivery Manager

Я працюю близько 8-10-ти годин на день. Мій робочий день, як і у більшості менеджерів, починається не на роботі.

Зранку я перевіряю пошту, особливо від тих замовників, які працюють не в нашому часовому поясі. Потім приходжу в офіс та проводжу зустрічі з командою.

Чим особлива специфіка роботи саме DM – окрім менеджменту задач, є безпосередня взаємодія з розробниками. Я беру активну участь у технічній стороні менеджменту проекту.

Я працюю Delivery Manager у компанії EPAM (3)

Робоче місце DM

Особисто мені для роботи потрібен лише паперовий блокнот та ноутбук. В блокноті я виписую задачі, які потрібно зробити - якщо не запишу, є велика ймовірність, що про завдання я забуду.

Також, в мене є власний кабінет, але я віддав його для мітінг руму. Не розумію, як можна бути менеджером і не спілкуватися зі своєю командою. Саме тому ми разом працюємо в open space. Вирішив сісти так, аби всі бачили мій монітор та те, чим я займаюсь.

Вважаю, що це розумний вчинок, бо менеджер має сидіти зі своєю командою.

Я працюю Delivery Manager у компанії EPAM (13)
Я працюю Delivery Manager у компанії EPAM (15)

Як балансувати між особистим життям та роботою

Я стараюсь чітко відмежувати роботу та відпочинок. Вважаю, що відпустка - це не менш важливо для продуктивної роботи. Якщо вчасно не відпочивати, можна дуже швидко “вигоріти” та втратити інтерес до роботи.

Є правило: вихідний - це вихідний. Ми або працюємо, або відпочиваємо. У свій вихідний я не беру роботу додому, а в робочий день не йду з офісу раніше.

Я вже давно так живу і не знаю, як по іншому. Це спосіб життя :)

Також обов’язково потрібно мати хобі. Не варто перетворювати себе на робота, який тільки йде на роботу, приходить додому, читає і спить.

Моє хобі – робототехніка. До переїзду в Київ я був асистентом кафедри в Політехніці, викладав робототехніку. Також, я затятий лижник.

Влітку люблю активний відпочинок. Довго валятись на пляжі мені не вистачає терпіння :)

Я працюю Delivery Manager у компанії EPAM (10)

Про мотивацію

Коли я тільки прийшов у ІТ, це не була настільки популярна та прибуткова справа. Моя зарплата становила всього 50 доларів.

Напевно, це поклик душі, адже і я, і мої батьки маємо технічний склад розуму. Якби я не пішов у ІТ, то займався би чимось дотичним - наприклад, ремонтував техніку.

Я вважаю, що професію, яку ти обираєш, потрібно любити. Це як у художників та співаків – в ІТ треба йти за потягом душі. Мені подобається те, чим я займаюсь, тому в мене ніколи не було особливих проблем з мотивацією.

Я працюю Delivery Manager у компанії EPAM (12)

Скільки заробляє Delivery Manager

Добре заробляє :) Треба розуміти, що є спеціалісти різних рівнів. Наприклад, в ЕРАМ є 4 рівні Delivery.

Справді хороших DM-ів не так вже й багато. Їх прибуток залежить від розміру проекту та кількості людей у команді. Проте, сума завжди значно вища, ніж середня зарплата Project Manager-а на ІТ ринку. Ця цифра обмежується лише тим, скільки готовий заплатити замовник.

Що цікаво, замовники часто сумніваються, чи потрібен їм певний технічний спеціаліст. Але вони ніколи не сумніваються, чи потрібен їм хороший DM і готові платити за його роботу.

Я працюю Delivery Manager у компанії EPAM (6)

Як стати Delivery Manager?

Якщо людина планує стати DM-ом, їй потрібно зробити крок назад і вибрати для себе технологічний стек (наприклад, Java або .NET). Потрібно вміти кодити хоча би на рівні Middle. DМ обов'язково повинен мати розуміння, як пишеться код, бути обізнаним у структурі та архітектурі, знати основні патерни, стадії розробки тощо. Згодом - поступово зміщуватись в архітектуру.

Якщо узагальнити, основне правило - потрібно весь час вчитися, щоб актуалізовувати свої знання та орієнтуватися в сучасних тенденціях.

Хочеш бути Delivery Manager? EPAM шукає спеціаліста! Деталі за ->посиланням.

Фото: Юлія Лоу

Я працюю Delivery Manager у компанії EPAM
Зараз читають