LVIV.COM

Гамселить 2019: на експериментальну романтику до файного міста

Гамселить 2019: на експериментальну романтику до файного міста
Юлія Криваль

До літа ще треба трохи перекантуватись, але фестивальна пора вже потрохи починає проводити саунд-чек. Якщо ти давно обіцяєш собі поїхати в Тернопіль (вперше чи вкотре), то от тобі ще одна причина (крім озера, повсюдного таксі за мінімалку і дешевої піци) купувати квитки на квітень.


У різноманітті і якості фестивальної культури Києва вже давно ніхто не сумнівається, не кажучи вже й про кількісний показник подій: від більш прижитих і масово імплантованих Atlas Weekend, ГОГОЛЬFEST та UPark, до більш альтернативного електронного цвіту типу Brave! Factory, Strichka чи Ostrov. Саме по собі явище фестивалю як масового дійства непогано представлене у нас і в регіонах країни: у кожного з нас є хоча б одна грішна карематно-палаткова історія з Zaxidfest, Шипота чи Бандерштату, яку ми солодко уникаємо в розмовах про забуті молодецькі ресурси. В принципі, жалітись, ніби, нема на що.

Гамселить 2019: на експериментальну романтику до файного міста

І хоча в областях менш людяно і часом не вистачає попиту столичності, все досить непогано склалося з бажанням експериментувати і з переосмисленням рейву як колективного (не)свідомого, як еклектичної практики, а не просто сухого двіжу. Де промо події намірено не спрямовано всеохопно, а селективно і точково: щоб на захід прийшов не натовп, а «своя» (суб)культурна публіка. Де закладена культура оголошення виконавців – пошарово, в дечому по-просвітницьки, щоб показати аудиторії, що стоїть за кожним іменем і чому привозять саме його/її, бо це не просто позиції в лайн-апі – це вибір, це відбір, просочений філософією команди організаторів, а не рандомом і гнилістю комерції. Де центром є не стільки музика, скільки її органічне злиття з іншими формами естетики в стихійну лімінальність фестивалю. Де відвідувач є не джерелом прибутку, а джерелом атмосфери, одночасно постачальником і користувачем емоційного і тілесного переживання. Таке собі ритуальне дійство.

А до чого тут Гамселить?

У руслі децентралізації культури і альтернативного підходу до крос-мистецької ідеології росте і організація фестивалю Гамселить. Подія, організована лейблом Pincet (представники якого нерідко фігурують у львівських підвальних лайн-апах) та мистецьким об’єднанням Коза, зовсім не нова, вже восьма по рахунку, проте незмінно інша кожного разу. Файне місто таки має перевірену фестивальну базу – і не тільки «Файним містом», тому ось кілька свіжих причин не вагатись і їхати.

Гамселить 2019: на експериментальну романтику до файного міста

Ну а в чому фішка?

Якщо в двох словах, то в самому форматі. “Гамселить” – це не тільки про музику, а й про медіа-арт. Окрім вечірок та концертів, на території фестивалю розгортаються тематичні галереї, інсталяції і візуальний супровід музичної складової. Буде що послухати, буде на що подивитись. Незмінним генеральним партнером є Jägermeister.

Ага, добре, а коли і де буде?

18-21 квітня в Тернополі.

У кращих традиціях всього виклично-альтернативного, фест буде проходити у недобудованій бібліотеці в центрі міста. Незавершеність покинутого простору і віддушина радянського модернізму тільки додає ритуальності дійству. Деякі галереї, лекції та вечірки проходитимуть у закладах неподалік.

Гамселить 2019: на експериментальну романтику до файного міста

Ок, а шо там з  музикою?

Лайн-ап балансує в собі як міжнародні імена, так і вітчизняний талант. Сцена, як вже згадувалось, – електронна, тому готуйте свої вуха і тіла до techno, IDM, industrial, ambient, noise тощо. Серед виконавців:

Bedroom Talks (UA)

Trzecia Fala showcase (PL)

Potreba (UA)

Ma-gooch (UA)

Kojoohar (UA)

Screaming It (DE)

ZAVOLOKA (UA/AT)

Kotra (UA/AT)

Batacat (UA)

Komitet (UA)

Clasps (UA)

Motoblok (UA)

Юрій Булка (UA)

Однак їхати гамселити варто не лише заради імен, а заради атмосфери. Детальніше про виконавців та програму можна прочитати на сайті або з події на фейсбуці.

Гамселить 2019: на експериментальну романтику до файного міста

Ясно, а по чому вхід?

Абонемент на усі 4 дні фестивалю – 350 грн. Квиточки можна отримати, заповнивши цю форму. Також на сайті вказано ціни на окремі вечірки, якщо немає можливості відгамселити на повну. Денні квитки можна буде придбати на вході.

Гамселить 2019: на експериментальну романтику до файного міста
Ну, я подумаю. А як добратись?

Для прихильників народної класики: наразі нарахувала 12 потягів на день зі Львова в Тернопіль станом на 18 квітня (115-140 грн. в один бік).

Для любителів псевдо-комфорту і попутних історій: БлаБлаКар (65-110 грн. в один бік).

Гамселить 2019: на експериментальну романтику до файного міста

Для решти, якщо така залишилась: є навіть кілька рейсових автобусів з автовокзалу на Стрийській (110-130 грн. в один бік).

Культура рейву, як і будь-яка інша культура, потребує культивації і підтримки, особливо на рівні локальному. Нехай вас не лякає той факт, що це буде передостанній тиждень посту (і баську встигнете посвятити, і на виборчу дільницю заскочити), бо хто ж буде любити ближнього і підтримає сусідське, якщо не львів’яни, які живуть за 2 години від Тернополя?

Усі фото з попередніх років надані організаторами фестивалю.Гамселить 2019: на експериментальну романтику до файного міста

Юлія Криваль LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають