LVIV.COM

Для чого нам квантові комп’ютери? (комікс)

Ділися або не палися

Для чого нам квантові комп'ютери? (комікс)
Детективиця Бро

Квантові комп'ютери працюють геть за іншими принципами, ніж звичайні. Вони у своїх обчисленнях використовують основі засади квантової механіки — квантову заплутаність, принцип суперпозиції та всяке таке. Ці комп'ютери здатні забезпечити нам небачені можливості у розробці штучного інтелекту, симуляції різних процесів та в прогнозуванні. 


Для початку трохи розберімося з основними термінами та поняттями:

Кіт Шредінґера

У 1935 році австрійський фізик-теоретик Ервін Шредінґер провів уявний(!) експеримент: помістив у закриту коробку кота, а в коробку вбудував механізм, що містить радіоактивне ядро та місткість з отруйним газом. Ймовірність того, що ядро розпадеться протягом однієї години, становила 0.5. За умови, якщо воно таки розпадається, місткість з газом мала би відкритися, а киця — померти. Проте, поки ми не відкриємо коробку, не дізнаємось чи розпалося ядро і чи помер кіт ми вважаємо його і живим, і мертвим водночас. Адже квантова механіка говорить нам, що якщо над ядром не проводиться спостереження — то для нас воно і розпалося, і не розпалося. Жоден кіт при експерименті не постраждав, а те, про що щойно йшла мова, називають суперпозицією і це один з основних принципів квантової механіки.

Квантова заплутаність — фізичне явище, при якому кілька квантових частинок перебувають в одному стані та не можуть бути описані окремо одна від одної, навіть якщо їх розділяє велика відстань. Визначивши квантовий стан однієї частинки, ми одразу дізнаємось про стан іншої.

Кубіт (англ. quantum bit, qubit) — квантовий аналог біта.

І нарешті,

Quman (хоча насправді це Микола Максименко) — фізик-теоретик. Микола робив дисертацію в Інституті фізики конденсованих систем у Львові, після чого останні 5 років працював в інституті Макса Планка фізики складних систем в Німеччині та в Інституті Вайцмана в Ізраїлі. Зараз Микола повернувся до Львова і поєднує фізику з прикладними R&D дослідженнями.

Нагадаю, що треба клікати на стрілочку на картинці чи просто свайпати, якщо ви з телефону:

Оксана Брошнівська

інші комікси можна глянути тут

Зараз читають