LVIV.COM

Для чого ЕРАМ видає новачкам карту і тримає в приміщенні справжні дерева – чий офіс кращий

Ділися або не палися

Для чого ЕРАМ видає новачкам карту і тримає в приміщенні справжні дерева - чий офіс кращий
Марина Романцова

У львівського EPAM-у є два офіси. Коли заходиш до першого, одразу помічаєш довгі коридори, широкі ерії та таємні кімнати, куди доступ мають не всі. У другому - цікаві назви мітинг-румів, чудовий вид на залізницю і стилізовану під це кухню. Новачкам зазвичай видають карту, аби не заблукали, а якщо потрібно побути наодинці - є капсульні кімнати, де можна зачинитися від всіх. То як воно, працювати у такому великому офісі? Сьогодні у чий_офіс_кращий компанія EPAM


EPAM (53)

Хто це?

EPAM - це американська ІТ-компанія, заснована у 1993 році, тобто 25 років тому. Перші офіси відкрили у США та Білорусі, але вже сьогодні компанія працює у 27 країнах світу та налічує понад 25 тисяч співробітників.

Компанія займає 12 місце в списку Forbes "25 найбільш швидкозростаючих публічних технологічних компаній" та 1 місце серед постачальників ІТ-послуг в списку Fortune "100 найбільш швидкозростаючих компаній".

EPAM (55)

В Україні EPAM працює вже 10 років. Офіси компанії є у найбільших українських містах: Львові, Харкові, Вінниці, Києві та Дніпрі. З компанією співпрацює близько 6000 людей, що робить ЕРАМ найбільшою IT-компанією за кількістю спеціалістів.

У Львові є два офіси - у колишньому приміщені "Електрону" на вул. О. Степанівни:

EPAM (22)
EPAM (11)

Та у бізнес-центрі на вул. Шевченка:

IMG_6873
IMG_6875
IMG_6879
IMG_2601
IMG_6876
IMG_6880

Загалом, у львівському ЕРAМ працює 1400+ людей.

Епам

Чим займається EPAM

Команда ЕРАМ об'єднує консультантів, архітекторів, дизайнерів, розробників та інженерів по всьому світу. Вони допомагають клієнтам вирішувати їхні бізнес-завдання в найрізноманітніших доменах, використовуючи інноваційні технології і передову експертизу.

Технологічні розробки компанії є майже у всіх сферах життя:

 • Банки та фінанси;
 • Телекомунікації та медіа;
 • Торгівля та дистрибуція;
 • Високі технології;
 • Подорожі;
 • Медицина та біотехнології;
 • Енергетика.
IMG_2604

Про навчальний центр

EPAM має свій навчальний центр, де майбутні ІТ- спеціалісти можуть безкоштовно прокачати свої скіли. Зазвичай, беруть на навчання студентів 2-3 курсу технічних спеціальностей, але тут часто можна зустріти і тих, хто вирішив змінити професію.

Програми різні:

 • Test Automation
 • FrontEnd
 • DevOps
 • Java
 • .NET
 • DWBI
 • PHP
 • QA
 • BA
 • UXD

Минулого року навчання у центрі закінчили 350 студентів. Найкращих запрошують до співпраці з компанією.

EPAM (14)

"Великий" офіс

Перший офіс ЕРАМ-у розташований на вул. Олени Степанівни, 45. Це колишнє приміщення "Електрону" з лабіринтами коридорів та широкими просторами. На рецепції зустрічають та видають перепустку - без неї в офіс не потрапити.

Всюди на стінах є вказівники. Втім, тут дійсно можна загубитись - саме тому новачкам видають спеціальну мапу.

EPAM (46)
EPAM (111)
EPAM (10)
EPAM (39)
EPAM (38)

Робоче місце

Спеціалісти сидять у еріях - великих опен-спейсах. У кожного є свій особистий робочий простір, відділений панелями. Характерно те, що менеджери сидять у ерії разом зі всіма - якщо є якесь запитання, не потрібно шукати керівництво в окремому кабінеті.

Усіх розсаджують за проектами. Немає окремої групи дизайнерів чи розробників - команда, яка працює над проектом, сидить разом і постійно комунікує.

EPAM (54)
EPAM (16)
EPAM (7)
EPAM (17)

Якщо потрібна тиша - є спеціальні кімнати-бокси де можна закритись і побути наодинці.

EPAM (62)
EPAM (61)
EPAM (20)

Таємні кімнати

В офісі є свої "таємні кімнати" - сек'юріті ерії, куди можна зайти лише маючи допуск. Їх використовують, якщо проект, над яким працює команда, вимагає певної секретності.

EPAM (48)

Побут

В офісі є кілька поверхів. За стандартами компанії, на кожному поверсі є своя кухня, вбиральня та душова кімната. На двох найбільших кухнях працює кейтеринг - є можливість купувати готову їжу. Втім, якщо приносити обід з дому, його можна розігріти у мікрохвильовці.

На кожній кухні є автомати, де можна зробити каву. Також, в офісі працює кафе - є можливість купити каву, приготовану барістою.

EPAM (4)
EPAM (36)
EPAM (28)
EPAM (30)

В одній з ерій стоять справжні повнорозмірні дерева.

EPAM (53)
EPAM (12)

Поруч із офісом є своя вело- та автостоянки.

EPAM (63)

А біля кабінету адміністративного директора зробили простір для дітей. Якщо терміново потрібно залишити дитину - можна дати іграшки чи розмальовки і завершити свої справи.

EPAM (57)

В офісі є свої релакс-ерії. Там можна зібратися і поговорити, провести тренінг, пограти у кікер чи просто відпочити.

EPAM (25)
EPAM (23)
IMG_6780

Спорт

В офісі є спортзал, куди в кінці робочого дня можна прийти і позайматися. Є спортивні ком'юніті - бокс, йога, волейбол тощо. Якщо немає можливості зробити умови для занять в офісі, компанія покриває спортзал чи заняття в секціях.

Про бізнес-офіс

Другий офіс ЕРАМ-у знаходиться у бізнес-центрі на вул. Шевченка. Займає два поверхи - 5-й та 7-й.

IMG_6873
IMG_6889
IMG_6880
IMG_6887

Дизайн цього офісу робили так, щоб по максимуму оптимізувати весь можливий простір. Також, вирішили цікаво назвати мітинг-руми - за періодичною таблицею Менделеєва.

IMG_2581
IMG_2577

А після робочого дня тут любить збиратися на репетицію своя музична група - для її потреб навіть купили інструменти.

IMG_6897

З перших вуст

Для чого ЕРАМ видає новачкам карту і тримає в приміщенні справжні дерева - чий офіс кращийЗаліщук Святослав, Lead Software Engineer 

З EPAM я вже більше шести років. Починав як Middle Developer, але зараз виконую роль менеджера.

Попри те, що це велика компанія, тут зберігається стартап-структура. Кожен проект живе своїм життям і є багато різноманітностей. Це четверта компанія з якою я співпрацюю, і порівнюючи з іншими компаніями, тут завжди є щось нове, що спонукає до розвитку.

ЕРАМ - це глобальність. Оскільки компанія міжнародна, той масштаб задач, який доводиться виконувати в межах компанії доволі великий. А в атмосфері стартапу є можливість спробувати себе в нових ролях, які інколи не передбачені позицією в компанії. Я, наприклад, спробував себе в ролі ВІ і QA-менеджера. Тобто, якщо є проблема, яку потрібно вирішити і ти хочеш себе в цьому спробувати - тобі дають таку можливість.

Компанія підтримує бажання розвиватись. Ні для кого не секрет, що ЕРАМ інвестує багато грошей в освіту своїх співробітників. Компанія запрошує цікавих спікерів та тренерів, тому ти завжди можеш піти на тренінг/програму та покращити свої софт- чи хард-скіли.

Для чого ЕРАМ видає новачкам карту і тримає в приміщенні справжні дерева - чий офіс кращий

Анна Яровенко, Associate UX Designer

Я співпрацюю з ЕРАМ вже півтора роки. Особисто мені тут дуже комфортно. Звичайно, є багато челенджів, однак, це лише спонукає до розвитку. Компанія досить багато років на ринку і це дає можливість розвивати процеси. Набагато легше працювати, коли ти знаєш, що є на кого покластися - завжди можна звернутися до людини, яка пояснить те, чого ти не розумієш.

В моєму випадку, коли я починала свій дизайнерський шлях, мені було важливо, аби поруч був хтось, хто зможе направити. Адже коли ти починаєш, дуже важко зорієнтуватися, що робити. Коли я приєдналась до команди ЕРАМ, компанія допомогла зрозуміти, в якому напрямку потрібно рухатись.

Крім цього, у ЕРАМ є дуже багато внутрішніх порталів з професійною літературою. Тому, насправді, якщо є бажання - можливостей для розвитку дуже багато.

Для чого ЕРАМ видає новачкам карту і тримає в приміщенні справжні дерева - чий офіс кращийАндрій Трофімов, директор Software Engineer, Head Location

Оскільки ЕРАМ - це паблік-компанія світового рівня, з нами співпрацюють як великі компанії, так і невеликі стартапи. Саме тому не можна сказати, чого в ЕРАМ нема. У нас можна знайти проект будь-якого напрямку.

Чим це добре для спеціаліста - завжди є можливість подивитися на різні проекти та порівняти. Можна як поговорити з колегами та дізнатись щось нове, так і спробувати свої сили, виконуючи різні задачі.

Що завжди подобалось в ЕРАМ особисто мені - це можливості. Якщо я поставлю собі будь-яку мету - професійну, проектну, територіальну, всього можна досягнути. Наприклад, якщо є бажання жити та працювати в іншій країні, офіси компанії є по всьому світі. Все можливо, якщо є бажання.

Шукаєш роботу?

В ЕРАМ відкриті вакансії! Якщо хочеш дізнатись деталі, клікай тут.

Фото: Juliya Low

Зараз читають