LVIV.COM

Ася Казанцева про “гормони щастя”

Ділися або не палися

Ася Казанцева про гормони щастя
Детективиця Бро

Для чого нам відчувати задоволення? Чому наркотики роблять нас веселішими? Звідки взялися гормони і чи є серед них такі, які можна назвати "гормонами щастя"?


Коли щось незрозуміле відбувається з нашим настроєм, ми шукаємо причини як ззовні (хлопець-козел, бос-мудило, погода-відстій) так і всередині (здоров'я, втома, стрес, гормони тощо). "Побільше мені ендорфінів, будь ласка!" — може здатися єдиним біологічно правильним рішенням позбутися небажаної журби. Це ж "гормони щастя"! Але ні.

Ендорфіни помилково називають гормонами щастя, тому що пов'язують їх з відчуттям ейфорії. Хоча насправді тут не все так просто, і не в одних ендорфінах справа. Ейфорію викликають куди сильніші процеси та взаємодії кількох нейромедіаторів, серед яких ендорфіни — не найважливіші.

То що ж тоді коректно буде назвати "гормоном щастя"? Чи існують гормони щастя взагалі?

Говоримо з Асею Казанцевою — науковою журналісткою, біологинею за освітою, яка вміє підбирати найзрозуміліші слова і найцікавіші приклади.

(Для того, щоб переглянути комікс, клікайте на картинку)
Для тих, хто не в курсі: Ася написала дві цікаві книжечки — рожеву і жовту. У жовтій описані біологічні пастки, в які вганяє нас мозок (і у ній детальніше є про все, що ми тут обговорювали), а в рожевій — наукові дослідження дискусійних питань. Обидві книги є в перекладі українською.
 
казанцева
Зараз читають