LVIV.COM

7 популярних наукових міфів, у які досі вірять

7 популярних наукових міфів, у які досі вірять

Перевір себе та своїх друзів, чи вірите ви хоча б у один з наведених нижче “фактів”.


1. Ми використовуємо мозок лише на 10%

Image result for brain

Ноуп. Мозок споживає масу енергії (близько 20% від всієї нашої енергії), тому зливати стільки корисного харчування даремно не мало б ніякого біологічного сенсу – еволюція так не працює. У будь-який момент часу ми обробляємо так багато інформації, що нейрони й синапси запалюються по всьому мозку майже нескінченно.

2. Блискавка ніколи не вдарить двічі в одне місце

Image result for lightning

Та певно! Вдарить, ще й як. Деревам й висотним будівлям часто дістається від блискавок, які не особливо переймаються про те, куди бити. Наприклад, Національна метеорологічна служба США свідчить про те, що в Емпайр Стейт Білдінг блискавка б’є 25 разів на рік. Одного разу під час грози вона отримала вісім ударів блискавок за півгодини.

3. Полярна зоря – найяскравіша на небі

7 популярних наукових міфів, у які досі вірять

Та ні, Сіріус же! Полярна навіть не входить в топ-10 за яскравістю (хіба в топ-50, займаючи 46-те місце). Просто ми звикли орієнтуватися на Полярну зірку в історичному аспекті.

4. В космосі без скафандру тіло моментально вибухає й перетворюється в лід

Image result for body in space

Поведінка людського тіла в космосі – окремий список міфів. Ні, людське тіло не вибухне і не перетвориться в крижинку за лічені секунди, а кров не скипить. Секунд через двадцять людина втратить свідомість через нестачу кисню, а смерть настане через півтори-дві хвилини. Та якщо бідолаху вчасно врятувати – у нього є хороші шанси вижити.

5. Нервові клітини не відновлюються

Image result for neurons

Старий міф про те, що в дорослих людей нейрони припиняють ділитися – дурниця. Клітини мозку продовжують рости й змінюватися протягом усього життя.

6. Велику Китайську стіну видно з Місяця

Image result for великая китайская стена

Цей міф увірвався в популярну культуру в 18 столітті – ще до того, як люди вирушили в космос насправді – але обчислення показали, що намагатися розглядати стіну з Місяця – це як намагатися розгледіти людську волосину з трьох кілометрів. Простягаючись на понад 20 000 кілометрів, Велика Китайська стіна має ширину всього шість метрів, тобто занадто тонка. Астронавти, які говорили, що бачили стіну з космосу, просто сплутали цей об’єкт з річкою, зокрема, з Великим каналом Китаю.

7. Хамелеони можуть забарвитись у будь-який колір

Image result for хамелеон

Хамелеон, звісно, має надзвичайну здатність змінювати колір, але цей колір здебільшого залежить від настрою ящірки, зміни температури тіла або з метою спілкування, а не від оточення. Наприклад, вони здатні стати білими під прямими сонячними променями, щоб відбивати тепло, або ж стати темними в холодну пору, щоб поглинати світло, а кольоровими візерунками самець може прикрасити себе, сигналізуючи про готовність до спаровування.

 

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають