LVIV.COM

7 науково-популярних книг для тих, хто хоче знати все на світі

7 науково-популярних книг для тих, хто хоче знати все на світі

Гокінгом і Докінзом тебе, мабуть, вже не здивуєш – але на тому перелік літератури, де цікаво й доступно розповідають про складні речі, не закінчується. Тримай підбірку книг про далекі зорі, роботу мозку, наукові міфи, майбутнє людства та все, що тебе завжди цікавило.


1. Ніл Деграсс Тайсон «Астрофізика для тих, хто цінує час»

Image result for астрофізика для тих хто цінує час

Якщо любиш космос, жарти і лаконізм – тобі сюди. Відомий американський астрофізик, популяризатор науки та просто класний вусань Ніл Деграсс Тайсон написав про природу простору-часу, Великий вибух, чорні діри, наше місце у Всесвіті, кварки, темну матерію, темну енергію, інші планети та пошук життя на них. Стисло, весело, цікаво.

2. Кайя Норденген «Твій мозок — суперзірка. Використовуй на повну!»

Image result for Твій мозок — суперзірка. Використовуй на повну

Мозок – це 86 мільярдів нейронів, які постійно змінюються, що допомагає тобі прокачуватися й ставати крутішим/ою. Автор книжки Кайя Норденген – лікар-невролог, доктор медичних наук та популярний спікер, жваво та захопливо розповідає про те, як насправді функціонує ця штукенція, яка робить тебе – тобою, не оминаючи таких тем як еволюція мозку від древніх рептилій до людини розумної, торкаючись питань роздвоєння особистості, психічної складової, існування душі, пам’яті й спогадів, навігаційної системи мозку, а також чуттєвої складової, інтелекту та багатозадачності.

3. Карл Саган «Світ, повний демонів. Наука, як свічка у пітьмі»

Image result for Світ, повний демонів. Наука, як свічка у пітьмі

Посібник з критичного мислення та здорового глузду від відомого американського астронома та популяризатора науки Карла Сагана. Кола на полях, втоплена Атлантида, викрадення іншопланетянами, ясновидці та інші відомі явища розбиваються об логіку та скептицизм. Книжка, за визначенням самого автора, є найкращим керівництвом зі зняття локшини з фальшивих наукових істин, яким він протиставляє справжні відкриття.

4. Білл Брайсон «Коротка історія майже всього на світі. Від динозаврів і до космосу»

Image result for коротка історія майже всього на світі

New York Times назвав її чудовим прикладом сучасної наукової прози. Книга поділена на шість частин: перша присвячена дослідженню космосу, друга – вимірюванню розмірів і розташування Землі та її життєво важливих елементів, третя розповідає про фізику, четверта – про геофізику й вулкани, п’ята – про створення життя з найдрібніших елементів, панування мікросвіту, а шоста – антропологію та пошук втрачених елементів еволюційного розвитку людини.

5. Ювал Ной Харарі «Homo Deus. Людина божественна. За лаштунками майбутнього»

Image result for харарі за лаштунками майбутнього

Автор розповідає про те, як ми стали такими, якими є зараз, а також якими можемо бути в майбутньому: еліти за рахунок біотехнології та генетичної інженерії покращуватимуть себе і своє життя, і створивши таким чином богоподібний вид Homo Deus. Отримавши таку могутність, задовільнивши власні базові потреби й ставши панівним видом на планеті, ми ризикуємо дійти до точки, де абсолютне щастя, безсмертя і «богоподібність» не принесуть нам ніякого задоволення.

6. Деніел Канеман «Мислення швидке й повільне»

Image result for мислення швидке й повільне

На основі досліджень із когнітивної та соціальної психології Деніел Канеман розкриває таємниці роботи людського мозку, описує неусвідомлені упередження, властивості інтуїтивного та усвідомленого мислення, роль емоцій в оцінних судженнях. Без цих знань ти ризикуєш зробити неправильний вибір у магазині, інвестувати в неуспішні проекти й загалом приймати неправильні рішення. «Мислення швидке й повільне» навчить тебе ефективно користуватися обмеженим ресурсом уваги, ухвалювати рішення в умовах невизначеності й удосконалювати власні судження. Втім, книжка не є сухою інструкцією з експлуатації мозку. Це психологічна драма з двома дійовими особами у вашій голові — інтуїтивним та усвідомленим мисленням.

7. Мічіо Каку «Майбутнє розуму. Наукові спроби осягнути, вдосконалити і підсилити інтелект»

Image result for майбутнє розуму

Телекінез, пряме спілкування з комп’ютером, імплантація нових навичок безпосередньо в мозок, запис снів і спогадів, управління думками … – так, на думку Кайку та інших вчених, виглядатимуть перспективи розвитку нашого мозку. Але чи готові ми до таких змін? – пошук відповіді на це та безліч інших питань шукай у книзі футуролога.

Тобі може бути цікаво:

Про що писали українські фантасти минулого століття?

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають