LVIV.COM

5 жінок в науці, які змінили світ

5 жінок в науці, які змінили світ
Поліна Шерегій

Сьогодні, у міжнародний жіночий день, розповімо тобі про жінок-науковиць, які змінили світ.


1. Дороті Кроуфут-Ходжкін

Image result for дороти кроуфут-ходжкин

Дороті стала третьою жінкою в світі, яку нагородили Нобелівською премією з хімії та першою жінкою, яку прийняли в Лондонське королівське товариство. І все ж найбільшу популярність принесли професорці роботи з розшифрування будови молекули вітаміну В12.

2. Хеді Ламарр

Image result for хеді ламарр

Голлівудська кіноакторка Хеді Ламарр з львівським корінням не тільки збудувала успішну кар’єру, але й запатентувала технологію «частотного сканування», що дозволяє на відстані керувати торпедами. Цей винахід ліг в основу GPS і фактично зробив її прабабцею стандартів Wi-Fi і Bluetooth. 9 листопада, у день народження Хеді Ламарр в німецькомовних країнах відзначають як День винахідника.

3. Розалінд Франклін

Image result for Розалінд Франклін

Всі ми знаємо, що таке ДНК. Однак мало хто знає, що фактично відкрила ДНК англійська вчена Розалінд Франклін. Зауважимо, довгий час вона залишалася в тіні, всі заслуги приписували її колегам: Френсісу Кріку і Джеймсу Ватсону. Вона отримала зображення ДНК завдяки рентгену. Власне на основі її досягнень колеги-чоловіки вивели гіпотезу структури подвійної спіралі ДНК.

4. Ада Лавлейс

Image result for ada lovelace

Аду Лавлейс, яка жила в 1815-1852 роках сміливо можна назвати першим програмістом. Вона вивчила машину Беббіджа, описавши, зокрема, алгоритми обчислення на ній числа Бернуллі. По-суті, це була перша програма, яка могла бути реалізована на машині Беббіджа, величезному калькуляторі. Ввела у вжиток терміни «цикл» і «робоча комірка».

5. Ліз Майтнер

Image result for Ліз Майтнер

Уродженка Відня займалася фізикою під керівництвом провідних європейських світил. У 1930-х роках жінка займалася питанням створення трансуранових елементів, в 1939 році вона зуміла пояснити розщеплення атомного ядра, за 6 років до атомних бомбардувань Японії. Майтнер разом з колегою, Отто Ганом, проводила дослідження, довівши можливість розщеплення ядра з виділенням великого об’єму енергії. Однак результати дослідів не вдалося розвинути, тому що в Німеччині склалася важка політична ситуація.
Bro LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають