LVIV.COM

5 способів допомагати просто. Як львів’яни допомагали дітям з інвалідністю у 2020 році

Ділися або не палися

5 способів допомагати просто. Як львів'яни допомагали дітям з інвалідністю у 2020 році

Благодійність — це не завжди про великі гроші. Допомогти можна по-різному: пробігти марафон, зібрати макулатуру, стати волонтером чи взяти участь у лотереї. Розповідаємо, як львів’яни допомагали Центру Джерело у 2020 році, як долучитись до благодійності сьогодні та чому навіть найменший внесок цінний.


Партнерська публікація

Що таке Центр Джерело?

Джерело це навчально-реабілітаційний Центр, що вже понад 27 років надає послуги денного догляду та реабілітації дітям та молоді з інвалідністю та дітям з групи ризику. У Центрі працює потужна команда професіоналів, завдяки чому Джерело стало однією з найбільш ефективних благодійних організацій в Україні. Починаючи з 2008 року послуги у Джерелі надають у партнерстві з Управлінням соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради, понад 75% щоденних видатків установи у 2020 році профінансовано коштом бюджету міста.

Джерело сьогодні це: 

  • Команда зі 120 фахівців, які щоденно працюють із 260 дітьми та молоддю з інвалідністю;
  • Супровід 400 сімей, які виховують дітей з інвалідністю у Львові;
  • Джерело на Сихові та 4 філії у різних районах міста щодня приймають молодь та підлітків з інвалідністю на послуги денного догляду;
  • 7 спеціально обладнаних джерельних бусів привозять вихованців на програми Центру щодня;
  • Понад 100 навчальних сесій для фахівців та партнерських організацій зі всієї України щорічно.

Основна мета Центру — допомогти людям з інвалідністю інтегруватися в суспільство та забезпечити підтримку їхніх сімей.

5 способів допомагати просто. Як львів'яни допомагали дітям з інвалідністю у 2020 році

Аня Осадчук, координаторка фандрейзингових проєктів:

«Нашою глобальною метою є допомагати якомога більшій кількості людей. Центр працює для людей з інвалідністю, але людей з інвалідністю більше, ніж клієнтів або вихованців Джерела. Тому розвиток Центру масштабна частина нашої діяльності. 

Усі наші соціальні проєкти створені для того, щоб Центр міг продовжувати свою діяльність. Частину фінансування Джерело отримує з бюджету міста (наприклад, торік майже 75%). Це величезна сума грошей, але навіть 25% потрібно якимось чином зібрати. Тому більша частина наших активностей має в собі фандрейзингову мету. 

Серед основних потреб Центру: покращення умов у будівлі та відкриття осередків у місті та околицях. Ми хочемо бути ближчими до громади та зробити все можливе, щоб людям з інвалідністю було простіше добиратися до нас».

Як допомогли львів’яни

Щедрий вівторок із Люкс FM

5 способів допомагати просто. Як львів'яни допомагали дітям з інвалідністю у 2020 році

Одна з потреб Центру Джерело сьогодні покращення умов у будівлі на проспекті Червоної Калини. Потрібно зробити гідроізоляцію фундаменту, відремонтувати дах тощо. Будівля стара, тому у зимовий період є величезні тепловтрати, що позначається на вартості комунальних послуг. 

Аня Осадчук: «Фундамент будівлі та частина комунікацій проклали ще в радянський період, а нам на початкових етапах діяльності бракувало досвіду, коштів і технічної підтримки, щоб виправити усі помилки чи передбачити можливі ризики. Тому зараз ми стикаємося з наслідками висока вологість на цокольному поверсі, нерівномірний обігрів приміщень, високі тепловтрати, проблеми із системами каналізування, водопостачання та вентиляції тощо». 

У 2020 році на ці потреби кошти збирало Радіо Люкс FM у рамках акції #ЩедрийВівторок. 

5 способів допомагати просто. Як львів'яни допомагали дітям з інвалідністю у 2020 році

Михайло Безпалько, програмний директор Люкс FM Львів:

«Для Центру Джерело ми проводили акції двічі у 2019 та 2020 роках. Перший раз ми задались амбітною метою зібрати 25 тис. грн в результаті зібрали 35 тисяч. Другий раз поставили мету 200 тис. грн і майже її досягли. 

У 2020 році провели радіомарафон, до якого залучили партнерів. Між всіма, хто вніс пожертву, розіграли смартфон. Вхід в лотерею був невеликий всього 20 гривень. Цікаво, що смартфон виграв хлопець, який колись волонтерив у Джерелі. Карма до нього повернулась :)

Дуже круто, що до акції долучилось багато слухачів. Суми були різні від 20 грн і до 5 тисяч. Звичайно, не обійшлось і без негативу: часто в соцмережах писали, мовляв, на такі проєкти потрібні мільйони, а ми зберемо якісь копійки, які нічого не змінять. Але навіть найменший внесок є цінним. Адже разом ми змогли зібрати аж 175 тисяч гривень.

До акції долучились і працівники Люкс FM. Вже традиційно на Щедрий Вівторок ми віддали свою денну зарплату на потреби Центру.

Я хотів би подякувати всім нашим слухачам, які долучились до акції. Ви зробили класну справу і це не забудеться». 

Бігти для Джерела

5 способів допомагати просто. Як львів'яни допомагали дітям з інвалідністю у 2020 році

Центр Джерело часто влаштовує бігові акції для залучення коштів на різні потреби. У 2020 році кошти з цієї акції залучили для покриття витрат на антисептики та засоби особистого захисту, адже це не було передбачено у бюджеті Центру.

Аня Осадчук: «У 2020 році ми дуже переживали, чи нам вдасться зібрати кошти. Це мав бути квітневий марафон, до якого всі готувались. Але через карантин його скасували.

Втім, добрі справи скасувати неможливо :) Тому наші бігуни продовжили тренуватись та організували локальні акції самостійно. Таким чином із задекларованих 50 тисяч гривень зібрали усю суму».

Наталія Прокопенко стала однією з тих, хто самостійно організував збір коштів для Джерела. Разом зі своїм другом Романом вони пробігли 42 км на двох. 

5 способів допомагати просто. Як львів'яни допомагали дітям з інвалідністю у 2020 році

Наталія Прокопенко:

«До теми інклюзії, людей з інвалідністю та їхнього життя я ставлюсь дуже трепетно. В мене є друзі які пересуваються на інвалідному візку. Вони вмотивовані, цікаві та розумні люди. Тому я вважаю, що це класно, що є організації, які підтримують таких людей.

Ми з моїм другом Романом домовились пробігти по 21 км (тобто 42 км на двох). Нашою метою було зібрати 21 тисячу гривень. Я ніколи не дружила з соцмережами та не була публічною людиною, однак пригадала, що на наших сторінках у Facebook є багато друзів та колег, які часто лайкають наші фото. Мені здалось, що вони будуть зацікавлені в тому, щоб підтримати наш з другом марафон. 

Ми ділились короткими дописами, розповідали про наші плани та мету. І коли після публікації першого посту почались надходження, ми зрозуміли, що все не дарма. Це нас дуже надихнуло.

Забіг відбувся 24 серпня. Ми бігли віддалено: я у селі під Львовом, звідки я родом, а Роман у Харкові. У цей день я навмисно встала раніше, щоб пробігти та записати відео. Коли люди лише прокинулись, вони побачили мій пост про те, що марафон подолано :)

Усю заплановану суму ми зібрали до 7 вересня. Неможливо передати, наскільки сильними є емоції від усвідомлення досягнутої мети. А мета була не лише подолати 21 км та зібрати гроші, а й привернути увагу до інклюзії та Центру, де допомагають людям з інвалідністю. 

Усім, хто хотів би повторити подібний забіг, можу порадити одне не боятись і робити :) Треба поставити мету та вірити у її досягнення. А якщо чогось не знаєте звертатись та запитувати. У Джерелі дуже відкриті та комунікабельні працівники, які завжди порадять та допоможуть». 

Купуй рукавичку — допоможи дітям

5 способів допомагати просто. Як львів'яни допомагали дітям з інвалідністю у 2020 році

Ця акція проводилась спільно з мережею магазинів «Рукавичка». У 2020 році її провели вдруге. На касах магазинів мережі у Львові та Львівській області можна було придбати особливу наліпку за 10 гривень. Усі зібрані кошти передали на потреби Центру Джерело. 

Аня Осадчук: «У 2019 році ця акція проводилась лише в межах Львова. У 2020 році географію розширили: залучили “Рукавички” не лише у Львові, а й у Львівській області. Нам вдалось зібрали 150 тисяч гривень, що дуже класно, адже означало, що 15 тисяч людей віддали свої гроші на підтримку Центру. 

Цей проєкт мав велике соціальне значення для нас, адже окрім збору коштів ми інформували людей про діяльність Центру. Це дуже важливо, адже дає батькам зрозуміти, що вони не самі. Є й інші люди з такими ж життєвими ситуаціями та є Центр, в якому таким сім’ям допомагають. Тому вони не повинні залишатись із почуттям самотності та втраченості». 

Завдяки коштам, зібраним на цій акції, у Джерелі змогли заправити 7 мінібусів з підйомниками, що організовують доїзд понад 100 дітей на заняття та реабілітацію. Ці діти переміщаються здебільшого за допомогою колісних крісел та, на жаль, не мають інших альтернатив доїзду до Центру. 

Влітку 2021 року Центр Джерело планує втретє провести цю акцію та дати покупцям мережі магазинів долучитись до добрих справ не відходячи від каси.

Збір макулатури та волонтерство

5 способів допомагати просто. Як львів'яни допомагали дітям з інвалідністю у 2020 році

Збір макулатури давній проєкт Центру, що стартував у 2016 році. Це хороший спосіб зробити дві добрі справи: віддати зайвий папір на переробку та познайомитись з діяльністю Центру. Акція проводиться постійно.

5 способів допомагати просто. Як львів'яни допомагали дітям з інвалідністю у 2020 році

Макулатуру можна привозити до Центру Джерело за адресою пр. Червоної калини, 86а або до контейнерів на АЗС ОККО за наступними адресами:

▪️ пр. Чорновола, 14;

▪️ вул. Рудненська, 1;

▪️ вул. Володимира Великого, 58а;

▪️ вул. Наукова, 2;

▪️ вул. Дж. Вашингтона, 12.

Крім цього, допомогти Центру можна й волонтерством.

5 способів допомагати просто. Як львів'яни допомагали дітям з інвалідністю у 2020 році

Аня Осадчук: «Найбільша потреба у волонтерах є влітку. У нас гектар території, на яку діти виходять на прогулянки. І в деяких групах (наприклад, у яких діти на візках) співвідношення вихователь-дитина має бути 1 до 1, щоб усі діти мали можливість проводити час на свіжому повітрі.

Також є велика потреба у волонтерах-перекладачах, дизайнерах, копірайтерах. Якщо бажаєте допомогти звертайтесь :)

Але благодійність це не лише про час і гроші. Важливо навіть просто пам’ятати про Центр Джерело. Перед святом Миколая ми отримали велику суму допомоги 1000 доларів. Виявилось, що вона надійшла від київської компанії у рамках їхньої внутрішньої доброчинної акції. У цій компанії працює львів’янин, який, почувши про акцію, запропонував за мету Центр Джерело. Він став нашим амбасадором, адже знав про роботу Центру».

Будинок підтриманого проживання

5 способів допомагати просто. Як львів'яни допомагали дітям з інвалідністю у 2020 році

У 2020 році Центр Джерело почав великий амбітний проєкт Будинок підтриманого проживання.

Це перший у Львові міський будинок для дорослих з інвалідністю, які втратили батьків чи опікунів або прагнуть проживати окремо від них. Такі будинки гідна альтернатива психоневрологічним диспансерам та геріатричним центрам. 

5 способів допомагати просто. Як львів'яни допомагали дітям з інвалідністю у 2020 році

Зореслава Люльчак, директорка Центру Джерело: 

«Будинок підтриманого проживання структурно і функціонально нагадує дім. Його мешканці матимуть можливість жити в комфортних умовах, отримати контроль над власним життям, а отже — краще інтегруватися у місцеву громаду. Такі умови повинні стати новою моделлю проживання дорослих з інвалідністю.

Ми прагнемо, щоби Будинок підтриманого проживання став взірцем нової моделі включення дорослих з інвалідністю в життя міста. Адже інклюзивні програми, заходи та обговорення розвиватимуть культуру прийняття у Львові». 

ЛМР та львів’яни підтримали проєкт: місто виділило будівлю на вул. Пасічній, а понад 4500 людей віддали свій голос на Громадському бюджеті. Таким чином проєкт № 149 отримав 1 місце серед великих проєктів в категорії «Інші» та 4 місце серед усіх великих проєктів.

На втілення проєкту Центр Джерело отримав 3 млн грн в рамках Громадського бюджету та ще 1,5 млн грн з бюджету розвитку міста. Та це надмасштабний проєкт, загальною вартістю понад 20 млн грн, тож попередньо запуск планують у 2023 році. Будинок рахуватиметься на балансі міста: життя людей в ньому не залежатиме від пожертв чи доброї волі благодійників, адже фінансування надходитиме з бюджету міста. Таким чином люди з інвалідністю отримають шанс на гідне самостійне життя.

Як допомогти Центру?

Станьте Другом Джерела ❤️ 

Протягом понад 27 років у Центрі Джерело отримали послуги реабілітації близько 7 500 дітей та молоді з інвалідністю. Центр став моделлю для розвитку подібних установ і в інших містах України. Тут створюють можливості для кращого майбутнього кожної людини з інвалідністю та їхніх сімей. 

Для підтримки роботи Центру створено проєкт Друзі Джерела. Це можливість зробити великі зміни на краще, адже сума, що дорівнює вартості однієї чашки кави зможе забезпечити роботу Центру Джерело. 

Це ще один відновлений візок для дітей, день роботи реабілітолога, вихователя чи навіть звичайний набір розвивальних матеріалів. Однак саме це зробить вихованців Центру Джерело щасливішими. Адже благодійність це не про великі гроші. 

5 способів допомагати просто. Як львів'яни допомагали дітям з інвалідністю у 2020 році

Євгенія Мазуренко, директорка благодійного фонду Zagoriy Foundation: 

«Місія нашого фонду — розвиток культури благодійності в Україні. Ми прагнемо, щоб бажання допомагати стало частиною життя кожного, а також виступаємо за системний підхід до благодійності. Проєкт "Друзі Джерела", що став переможцем грантового конкурсу від Zagoriy Foundation, покликаний розвивати спільноту благодійників. Чим більше людей долучається до вирішення суспільних викликів, тим швидше відбуваються позитивні зміни. Проєкт єднає людей навколо бажання робити добрі справи. Це відповідає цінностям, які промотує наша команда».

 

 

Долучайтесь і ви! Станьте Другом Джерела!

Проєкт «Друзі Джерела. Розвиваємо спільноту благодійників» впроваджується за фінансової підтримки Zagoriy Foundation.

Благодійний фонд Zagoriy Foundation був створений у 2015 році Глібом, Катериною та Володимиром Загоріями для реалізації благодійних проєктів. Zagoriy Foundation системно впроваджує накопичений поколіннями сім’ї Загорій досвід благодійництва, що дозволяє робити винятковий внесок в розвиток України. 

Фонд на довготривалій основі підтримує важливі для українського суспільства ініціативи та бере участь у заходах, які спрямовані на популяризацію благодійної діяльності. Пріоритетним напрямом діяльності Фонду є розвиток культури благодійності. В цьому напрямку Фонд системно впроваджує сталі проєкти й окремі активності.

 

Текст: Марина Романцова

Фото надані Центром Джерело та взяті з соцмереж героїв

Зараз читають