LVIV.COM

5 історій про людей і команду Lviv Ruby Heroes

5 історій про людей і команду Lviv Ruby Heroes

Ruby — мова програмування, яка чудово підходить для швидкого підйому стартапів. Через стартапність цієї мови команди, які на ній пишуть, є переважно малими й складаються з кількох людей. Історії про великі та злагоджені команди на Ruby — здебільшого рідкість. Одна з них – це львівська команда з тридцяти тіммейтів у SoftServe.


Партнерська публікація з SoftServe

Розповідаємо особисті історії та секрети команди Lviv Ruby Heroes.

Віталій Костирка, Software Engineer

Як я часто жартую — одна вагітність вплинула на те, що я пишу на Ruby. На третьому курсі я шукав роботу як Python Developer. Одна компанія залишила комент до своєї вакансії — «можна зі знаннями Python». З цієї компанії мені й прислали запрошення, а ось з іншої сповістили, що рекрутерка пішла у декретну відпустку, й тому вакансію заморозили на місяць. Згодом вони захотіли відновити роботу, але я вже з головою поринув у Ruby.

Хоча Ruby on Rails створена, щоб швидко підіймати стартапи, мені дуже приємно, що існують великі проєкти в цьому напрямку. В команді ми багато комунікуємо, навіть перебуваючи на ремоуті. Маємо традицію раз у два тижні в п’ятницю збиратися на бір тайм і говорити про котів, собак і жизнь собачу.

5 історій про людей і команду Lviv Ruby Heroes

Нещодавно я міг доторкнутися до того, що колись здавалось неймовірним: мав можливість розробляти частину архітектури, яку пізніше затверджували архітекти з США. Мені це дуже сподобалось. Я захищав демку, доказував чому саме мій варіант кращий, дискутував.

Діма Семчук, Project Manager 

Не те щоб я сильно хотів бути менеджером. Це штука стресова, зі всіма треба балакати й воно теж виїдає мозок, але в мене це виходить просто краще, ніж все інше.

5 історій про людей і команду Lviv Ruby Heroes

Чому в команді все круто? Бо команда збілджена і тому я готовий з ними до будь-чого. В нас немає такого, що клієнт сказав і ми б’ємо лобом в стіл. Ні, ми себе поважаємо і маємо власну думку. До речі, після 19:00 ми не працюємо, незалежно від тайм зон. Це золоте правило.

До своїх людей ставлюсь максимально позитивно. В них найкраща техніка, яку вони хочуть, години роботи, які хочуть і вихідні, коли треба. Якщо в людей є запит, що їм щось цікаво ми стараємось допомогти, бо можемо себе мотивувати тільки тим, чим хочемо займатися. Наприклад, наш QA світчнувся на ВА буквально за місяць і зараз закриває цілий продукт, бо він хоче. Тому всередині команди можна взагалі поміняти кар’єру.

У нас добрі взаємини, попри те, що всі в команді є дуже різними. Так побудована наша культура.

Адам Дубницький, Software Engineer

До свічу на Ruby були буремні часи роботи з такими технологіями, як PHP, JS/backbone framework.

В команді ми маємо класний ритуал регулярно обговорюємо стандарти та найкращі практики між командами. Організовуємо простір для дискусій та обміну знаннями. В планах наповнювати наші зустрічі техтоками. Я в команді розвиваюся органічно, бо завжди є бажання знати більше, копати глибше, а відповідно з’являється можливість.

Думаю, що крута атмосфера зберігається завдяки людям і відкритості.

Олена Нємова, Software Engineer

SoftServe це перша моя компанія. До цього я навчалася у Львівській Політехніці, проходила курси, шукала можливості для роботи та те, що мені подобається.

Про Ruby я дізналася на навчальній практиці, почала вчити, пройшла курс в ІТ Академії та отримала свій перший офер.

5 історій про людей і команду Lviv Ruby Heroes

PM намагався зібрати таких людей в команду, з якими було б комфортно працювати. Тому в нас класні люди, які мають крутий досвід і їм є що розказати. Та й сам процес комунікації добре налагоджений. Маємо класну традицію не мати дейліка з замовниками в п’ятницю (якщо це можна назвати традицією).

Мене особисто дуже мотивує зворотний зв’язок від клієнтів, бо ти розумієш, що робиш щось дійсно важливе для кінцевих користувачів.

Максим Герасевич, Software Engineer

В мій перший день в компанії якраз і стартував проєкт. Я віз ноутбук додому, приїхав і потрапив одразу на перший кол з тіммейтами. Тоді нас було лише четверо і PM Діма. Ми одразу відкрито комунікували, радились, робили навзаєм ревю. Зараз ми виросли і тому поділились на підкоманди, але цей тренд спілкування підтримується.

Я відчуваю, що весь час вчусь новому, бо коли нормальний проєкт, то і розвиток буде завжди. Пишеш фічі вчишся новому, розбираєшся в цьому, а відтак і набираєш досвід.

Я вважаю, що найбільше наше досягнення це те, що п’ятеро людей, які працювали з початку, й досі розвиваються в команді.

5 історій про людей і команду Lviv Ruby Heroes

Щоб приєднатися до команди, тицяй сюди. 

 

Автор матеріалу: Олексій Федак

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають