LVIV.COM

3 причини, чому у Львові змінили нумерацію тролейбусів

3 причини, чому у Львові змінили нумерацію тролейбусів

Минули 15 днів з дня зміни нумерації тролейбусів. Для чого, тролейбус №2 перенумерували на №22, №9 став №29, №13 став №33?


1️⃣ У нашому місті впроваджують єдину систему транспорту.

2️⃣ Такі зміни потрібні, щоб були маршрути, а не види транспорту. Наприклад, НЕ нормально, коли є 9 трамвай, 9 тролейбус і 9 автобус має бути 9 маршрут, на якому курсує конкретно визначений вид транспорту. Тому від №1 по №19 будуть номери трамвайних маршрутів, від №20 по №39 маршрути для тролейбусів, від №40 відповідно — автобусні.

3️⃣ Це допоможе поміняти, прикладом, трамвай на час ремонту колії автобусом з тим самим номером. Так люди розумітимуть, що приїхав той маршрут, який їм потрібен попри те, що трамвай не їздить, через ремонт.

◾️ Як було в совку? ◾️

У радянських містах, в тому числі і у Львові кожен вид транспорту розвивався окремо, незалежно один від одного. Містобудівники не задумувались про швидкі і зручні персадки між видами транспорту. Основні транспортно-пересадкові вузли були сконцентровані навколо залізничних станцій, що для Львова не зовсім доречно, тому що місто не має великої агломерації.

◾️Як має бути?◾️

Звичайно практика розвинених міст свідчить, що совковий підхід неефективний і транспорт має працювати в системі, як одне ціле.

Система транспорту: це

– коли види транспорту не конкурують між собою;

– коли в основі лежить трамвай та тролейбус, які доповнюються автобусом;

– коли пішохід, пасажир громадського транспорту і велосипедист на верхньому щаблі транспортної системи;

– коли пасажири можуть зручно оплачувати проїзд.

◾️Досвід◾️

З мого досвіду, на зупинках у більшості країн Європи не можна побачити великої кількості транспорту. Є просто декілька маршрутів загального міського перевізника, які їздять дуже часто кожні 5-10 хвилин та не дублюють одне одного. Наприклад, в Стокгольмі чи Відні, поділу на приватних перевізників, комунальні автобуси та електротранспорт (як у нас) не існує.

Весь транспорт — одна система, одне підприємство.

Чи вірите ви що у Львові може бути така зручна та ефективна система громадського транспорту?

Автор: Цибух Юрій

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають