LVIV.COM

12 книг про бізнес, які повинен прочитати кожен стартапер

12 книг про бізнес, які повинен прочитати кожен стартапер

Якщо задумуєшся про власний бізнес — тримай топ must read книжок, які тобі допоможуть.


«Стартап без бюджету», Майк Міхалович

12 книг про бізнес, які повинен прочитати кожен стартапер

Від автора: “Ця книга для тих, у кого немає за плечима ангела з серйозною фінансовою підтримкою. Вона для тих, хто починає свою справу з вкрай обмеженими ресурсами. Для тих, кому першим офісом служить кав’ярня в центрі міста. Ми самі так колись починали наш видавничий бізнес.

Ця книга незамінна для тих, хто вирощує стартап, для тих, хто збирається запустити стартап і мучиться сумнівами, і для всіх, хто хоче, щоб їх компанія зберігала свій драйв”.

«Стартап на $100. Як перетворити хобі на бізнес», Кріс Ґільбо

12 книг про бізнес, які повинен прочитати кожен стартапер

Утекти зі світу офісних працівників і зайнятися своїм проектом значно легше, аніж здається. Аналізуючи досвід успішних підприємців, які розпочинали бізнес зі 100 доларами в кишені, Кріс Ґільбо вчить отримувати прибуток з улюбленої справи. Автор не просто дає поради й ділиться рецептами успіху, а на реальних прикладах доводить, що можна працювати лише на себе, перетворюючи власні ідеї на дохід.

«Стартап на 100 доларів» — путівник для тих, хто прагне не залежати від обставин, мріє творити нове майбутнє, маючи при цьому пристойний заробіток та яскраве життя.

«Rework», Джейсон Фрайд, Дэвид Хайнемайер Хенссон

12 книг про бізнес, які повинен прочитати кожен стартапер

Ця книжка для:

 • підприємців, які відчувають себе природженими створювати, очолювати й перемагати
 • власників малого бізнесу, які шукають виходу за усталені рамки
 • тих, хто поки лише мріє про власну справу

Настав час відкинути традиційні уявлення про ведення бізнесу! Довідайтеся, як започаткувати справу чи вдосконалити власний бізнес. Автори крок за кроком навчать вас, як почати справу, пояснять, чому вам треба менше, ніж ви думаєте, порадять, як зробити так, щоб про вас дізналися, порекомендують, кого і коли варто взяти на роботу, а також як з усім цим упоратися.

«Від хорошого до величного. Чому одні компанії здійснюють прорив, а інші ні», Джим Коллінз

12 книг про бізнес, які повинен прочитати кожен стартапер

У цій книзі Джим Коллінз аналізує діяльність та структуру компаній, яким вдалося здійснити прорив у вищу лігу бізнесу. Він відібрав фірми, які попри всі кризи п’ятнадцять років поспіль показували кращі результати у своїй області. Як Gillette, Kimberly-Clark, Philip Morris і іншим вдалося взяти таку високу планку? Джим Коллінз вивів формулу — дев’ять кроків, які дозволять розкрутити маховик успіху до швидкості, яка приносить величезні прибутки.

«Дилема інноватора», Клейтон Крістенсен

12 книг про бізнес, які повинен прочитати кожен стартапер

На початку кожної великої ідеї — не менше натхнення. Яким був би наш світ без падіння яблука на Ньютона? Тепер складно сказати. Але сьогодні нам би точно не вистачало технологій Apple, автомобілів Tesla та товарів з Amazon.com. До появи цих речей має відношення книга «Дилема інноватора», що одного разу потрапила до рук Джобсу, Маску, Безосу та багатьом іншим видатним людям, ідеї яких сьогодні задають темп і напрямок світу.

«Мудакам тут не місце», Роберт Саттон

12 книг про бізнес, які повинен прочитати кожен стартапер

Хто такі мудаки та що вони роблять на вашій роботі? Як виявити мудака і поставити його на місце? Саттон наводить результати досліджень, які свідчать про те, що мудаки на робочому місці не просто принижують колег, негативно впливають на їхню самооцінку, а ще й приносять компанії фінансові збитки. Як запровадити правило «мудакам тут не місце» у вашій компанії і як самому не перетворитися на покидька — просто і лаконічно розповість автор.

«Від нуля до одиниці», Пітер Тіль

12 книг про бізнес, які повинен прочитати кожен стартапер

Книга стане пусковим механізмом для тих, хто прагне мислити категоріями стартапів і створювати нове, а не копіювати відпрацьовані шаблони. Автор переконує: роблячи те, що ми вже знаємо, ми рухаємо світ від 1 до 0; проте щоразу, коли ми створюємо щось нове, ми ступаємо від 0 до 1. Акт творення одиничний, як і мить творення, а його результат — щось нове і незвичайне.

Пітер Тіль доводить, що сучасний світ живе в епоху технологічної стагнації, і якщо американські компанії не інвестуватимуть у нелегку справу творення нового, вони приречені. Тіль покроково описує дієвість експоненціального закону у світі стартапів, таємниці роботи із венчурним капіталом, а також інноваційні ідеї майбутнього, які змінять життя людей до невпізнаваності.

«Ніколи не їжте наодинці», Кіт Феррацці

12 книг про бізнес, які повинен прочитати кожен стартапер

«Ніколи не їжте наодинці», — одна з порад, яку Кейт Феррацці дає у своїй книзі, що стала бестселером 2005 року за версією The New York Times. Ставитися до знайомств як до соціального капіталу, який поліпшить ваше життя, але найголовніше — будувати стосунки щирі, відверті та не боятися дати більше, ніж можеш отримати, — таке перше правило нетворкінгу. Як будувала свою політичну кар’єру Гілларі Клінтон та як Катерина Ґрехем зі звичайної домогосподарки перетворилась на успішну редакторку Washington Post, як навчання на власних помилках зробило Авраама Лінкольна президентом, а величезне коло особистих контактів Вернона Джордана — найуспішнішим чорношкірим адвокатом Америки? Кейт Феррацці навчить спілкуватися, а спілкування — перетворити на успіх.

«Сім звичок надзвичайно ефективних людей», Стівен Кові

12 книг про бізнес, які повинен прочитати кожен стартапер

Ця книга — світовий супербестселер, що змінив долі мільйонів людей. Білл Клінтон — один із них — радить мати її кожному, хто прагне досягти успіху! Вона допоможе вам чітко сформулювати для себе життєві пріоритети й цілі, максимально реалізувати закладений у вас потенціал, стати кращим у професійній діяльності та вибудувати гармонічні взаємини з оточенням.

«Стартап без помилок», Ерік Рис

12 книг про бізнес, які повинен прочитати кожен стартапер

Сьогодення вимагає припинити даремно витрачати свій і чужий час і почати змінювати світ на краще, зокрема й у галузі бізнес-технологій. Саме завдяки книжці «Стартап без помилок» навчитися створювати власний прибутковий бізнес зможе будь-хто. Безумовно, читачі відчують неабияке натхнення, ознайомившись із концепцією Еріка Райза — успішного підприємця, викладача Гарвардської школи бізнесу, консультанта з розвитку стартапів.

«Scrum. Навчись робити вдвічі більше за менший час», Джефф Сазерленд

12 книг про бізнес, які повинен прочитати кожен стартапер

У надшвидкому та гіперконкурентному світі ХХІ століття немає місця для марнування — часу, зусиль, ресурсів. Та навіть якщо ви зробите те, що планували, коли планували та вкладетеся в бюджет, може виявитися, що клієнт уже потребує чогось іншого. Адже умови змінюються з небаченою раніше швидкістю… Унікальна методика Scrum руйнує стереотипи старої методики управління проектами. Її основа — команда, що має надзвичайне почуття мети, самоорганізовується та самокерується, а навички її учасників підсилюють одна одну навіть без зусиль з їхнього боку. І, якщо, зробивши крок у нову еру під назвою Scrum, ви не зробили вдвічі більше за половину часу, вам потрібно лише ще раз уважно перечитати цю книгу!

«Пошук бізнес-моделі», Джон Маллінс, Ренді Комісар

12 книг про бізнес, які повинен прочитати кожен стартапер

Основні ідеї книги:

 • У бізнесі рідко досягають успіхів, реалізуючи початковий бізнес-план. Якщо план А не спрацював, переходьте до плану Б, В чи навіть Г.
 • Підприємцям-початківцям варто навчитись здійснювати цей перехід безболісно. Беріть приклад з «аналогів» – компаній, подібних до вашої, – а досвід «антиподів» підкаже, чого робити не варто.
 • Розробляючи iPod, Apple розглядала в якості аналогу плеєр Sony Walkman і музичний сервіс Napster.
 • Вивчивши досвід антиподів, eBay зуміла значно підвищити валову маржу.
 • Побудова бізнесу неможлива без врахування своїх нічим не підкріплених «внутрішніх переконань» і збору даних, котрі підтвердять чи спростують їх.
 • Зведіть основні показники бізнесу в єдину «Інформаційну панель».
 • Експлуатуючи лише одну модель авіалайнера, авіакомпанія Ryanair змогла скоротити свої операційні витрати до мінімуму.
 • Оборотний капітал Costco має від’ємне значення: вона отримує гроші від клієнтів до того, як надходить час платити постачальникам.
 • Сервіс Skype був запущений з мінімальними початковими інвестиціями завдяки досвіду його засновників в галузі пірінгових технологій.
Марина Романцова LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають