LVIV.COM

10 помилок в спортзалі, які знижують ефективність тренувань

10 помилок в спортзалі, які знижують ефективність тренувань

Фітнес-початківці часто припускаються помилок, які в кращому випадку знижують ефективність тренувань, а в гіршому — можуть нашкодити. Ми зібрали найпопулярніші з них.


Неправильно сформульована мета

Або її відсутність. Якщо ходити в зал, бо це модно, або поставити собі нечітку мету на кшталт “схуднути до літа”, результатів можна і не дочекатись. Чим чіткіша буде мета, тим простіше тобі буде до неї рухатись. Адже саме мета визначає напрямок тренувань.

Відсутність системи

Правильно систематизоване тренування має включати розминку, кардіо, силові навантаження та розтяжку. Якщо взятися за надто велику вагу не розігрівши м’язи, є ризик отримати травму.

Систематизувати заняття може допомогти тренер — звернись до нього за консультацією.

Нерегулярність

Хороші результати вимагають регулярності та дисципліни. Якщо пропускати тренування, результату не буде. Краще тренуватись 30 хв, але 3 рази в тиждень, ніж декілька годин, але один раз на місяць.

Зал щодня

М’язи ростуть та відновлюються під час відпочинку. Саме тому 3-4 рази — це достатня кількість тренувань на тиждень. Якщо тренуватись більше, м’язи перевтомляться та з’їдатимуть самі себе. А іншого результату, окрім втоми, не буде.

Поспіх

Виснажуючи себе дієтами та надмірними навантаженнями, єдине, чого ти зможеш досягти — це перевтоми та втрати мотивації. Окрім цього стрес, до якого організм не готовий, може нашкодити. Найкраще ставити собі реальні цілі та досягати їх поступово. Такий результат буде довговічнішим, а спорт приноситиме радість.

Недостатня кількість води

Під час активної роботи в залі ти пітнієш, втрачаючи велику кількість рідини. Якщо її не поповнювати, знизиться працездатність та погіршиться самопочуття. Найкраще пити воду під час тренування. І саме воду: чай, сік, компоти та смузі мають додаткові складові, на перетравлення яких організм витрачатиме зайву енергію.

Тренування упівсили

Щоб досягти бажаних результатів, кожне наступне тренування повинне бути трохи складнішим, ніж попереднє. Тому не потурай бажанню схалтурити!

Неправильна робота з навантаженнями

Збільшення навантаження особливо важливе для тих, хто хоче наростити м’язову масу. Однак, найчастіше новачки тренуються лінійно або різко збільшують вагу, що приносить шкоду організму. Найкраще все робити поступово — тоді м’язи стануть еластичнішими та ростимуть швидше.

Ігнорування кардіо

Тренування на біговій доріжці, велотренажері чи арбітреку тренують серце, покращують кровообіг та спалюють зайвий жир. Завдяки цьому підвищується стійкість організму, тренується витривалість та силу духу. До того ж, кардіо — це хороший спосіб розігріти м’язи перед початком тренувань.

Відсутність задоволення

Якщо тобі не подобається те, чим ти займаєшся, не варто себе силувати. Тренування мають приносити радість. Якщо тобі приємні візити у спортклуб, а тренувань ти чекаєш з нетерпінням, то і результату досягнеш швидше.

Марина Романцова LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають