LVIV.COM

Як інстаграмити так, щоб тебе лайкали: пояснюють львівські блогерки

Як інстаграмити так, щоб тебе лайкали: пояснюють львівські блогерки

Понад шість мільйонів українців зареєстровані в Instagram. Хтось щодня викладає по декілька фото, дехто використовує цю платформу для бізнесу, а майже четвертина з усіх зареєстрованих користувачів так і не завантажили жодного фото.


50 тисяч фотографій щохвилини публікують у соцмережі. Тому, щоб не загубитися серед тисяч інших однотипних профілів, зроби свій інстаграм неповторним і цікавим для інших. А допоможе тобі в цьому наш текст із порадами блогерок – львів’янок @katyaakosiv i @dari_rey.

Як зробити свій instagram популярним
1. Фото мають бути якісні.

Усі невдалі кадри відразу видаляй із галереї. Читачам твого профілю навряд чи цікаво дивитися на фотографії з пальцем у кадрі чи темне зображення, на якому нічого не видно.

Для композиції можна використовувати правило третин. Умовно розділи кадр на дві вертикальні та дві горизонтальні лінії, проведені через рівні проміжки. Пейзаж має знаходитися на одній із горизонтальних ліній, а якщо ти фотографуєш предмети, умовно розташуй їх на вертикальних лініях.

Катя Косів
Втім, не намагайся бути надто ідеальним. Окрім якості, зважай на історію фото, яку воно розповідає.
«Раніше я ніколи б не викладала відео або навіть трошки розмиті фото. Але якщо вони живі, розповідають якусь історію – то чому б ні? Профіль не має бути «вилизаний» до досконалості, набагато краще, коли він передає твою оригінальність», – розповідає блогерка, фотографиня Катя Косів.

2. Нагадуй про себе.

Якщо ти дуже рідко викладатимеш фото, вони загубляться серед сотні інших. Тому не забувай тішити своїх підписників новими історіями. За дослідженнями, найкраще викладати свої фото у певний час: о 8 годині ранку та у проміжку між 17 та 20 годинами. Фото при цьому не повинні бути однотипними.

Частота закидання постів дуже впливає на популярність акаунту: чим більше постиш гарних, естетичних фото, тим більша активність у твого профілю, – каже інстаграмниця Дарія Зубаль. – Фото для свого профілю я обираю без будь-яких принципів. Є блогери, які викладають фото в одній гамі кольорів».

Дарія додає, що найчастіше викладають до трьох фото на день. При цьому, вони всі мають бути різними, наприклад, одне предметне фото, інше – селфі або портрет, і фото міста.

Фотографуй місто

3. Розповідай про свої фото.

Хоч і Instagram – соцмережа в першу чергу для шерінгу фото, утім чи не кожне фото має свою історію. Розкажи її, не обмежуйся лише смайликами.

Катя Косів у профілі розповідає про своє життя, роботу, мотивацію та подорожі. На її думку, в українському Instagram-просторі текст – дуже важлива частина успішного профілю.

«Ми дуже відрізняємся від іноземних профілів. Зазвичай вони постять гарні фото і не пишуть тексти, а в нас текст зараз на першому місці. Люди люблять почитати корисні пости».

4. Шукай себе.

…і свій ідеальний ракурс. Працюй над власними фото, шукай нові локації, змінюй одяг, надихайся ідеями інших. Так імовірність, що ти станеш нецікавим для своїх підписників, буде мізерною.

«Я чимало витрачаю свого часу на соцмережу, довго можу просто гортати стрічку. На фотографії можу витратити цілий день. Утім, із практикою швидко вчишся робити і вдало виходити на фото. Також мені щастить із людьми, які мене фотографують, тому за одну фотосесію я маю багато красивих кадрів», – розповідає Катя Косів.

Старайся уникати однотипних фото. Розбавляй селфі кадрами міста, книг, домашніх улюбленців. І, будь ласка, перестань фотографувати мамин борщ (який би смачний він не був).

«Якщо у профілі суцільні селфі, всі однотипні і надто сильно відретушовані, тоді інтересу до такого профілю не буде. Те ж стосується і їжі: якщо ти не фуд-блогер чи дієтолог, знати про твій щоденний раціон навряд чи буде комусь цікаво. Такі фото повинні зявлятися у профілі дозовано і бути красивими, подобатися не тільки тобі, а хоча б ще твоєму другові чи подрузі», – розказує Дарія.

 

Дарія Зубаль
5. #Не #використовуй #дуже #багато #тегів

І писати кожне слово як тег також не варто. Максимальна можлива кількість тегів під фото – 30. Однак, згідно з дослідженням сайті Piqora.com, найкраще їх використовувати не більше семи. Вписуй теги, які пояснюватимуть твоє фото. Так, якщо ти виставляєш селфі, то доречно буде використати тег #selfie, а не #city. І не став тегів, що випрошують лайки або підписку – це здешевлює твій профіль.

Одне з останніх нововведень Instagram – можливість підписатися на окремі теги. Так, ти можеш переглядати фото різних користувачів на цікаву тобі тематику. Чимало блогерів також запускають і використовують власні теги: «Зараз я запустила тег #шлях_до_змін, під яким я і люди діляться своїми мотиваційними історіями», – каже Катя Косів.

6. Будь собою.

Не намагайся наслідувати інших, копіюючи чужі фото та підписи. Знайди ту нішу, в якій ти сильний, і розповідай про це. Справді люби те, що ти фотографуєш – аби це було видно без сотні фільтрів (ну, можливо, з одним-двома). Спілкуйся зі своєю аудиторією і знаходь нових друзів. Захоплюйся тим, що ти робиш – інакше ніхто тобі не повірить.

«Найкраща порада – це бути собою, як би банально це не звучало. Люди люблять особистостей, емоції, щирість. Люблять щось корисне почитати, послухати, ніж просто дивитись на гарні фото», – радить фотографиня Катя.

Блогерка Катя Косів

Горбань Марія LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають