LVIV.COM

Топ-5 найкращих фільмів Кіри Муратової

Топ-5 найкращих фільмів Кіри Муратової

Українська режисерка, сценаристка та акторка Кіра Муратова померла 6 червня в Одесі. ТвійБро радить подивитись п’ять найкращих фільмів,  які створила режисерка. 


За своє життя Кіра Муратова зняла 22 фільми і отримала за них більше двадцяти нагород.

У 2017 режисерку запросили до складу Американської кіноакадемії, яка визначає володарів премії “Оскар”.

ТвійБро вибрав серед всього творчого доробку Кіри Муратової п’ять стрічок, які тобі варто переглянути.

Короткі зустрічі, 1967

Одна з перших робіт Кіри Муратової. У мелодрамі “Короткі зустрічі” головні ролі зіграли сама Муратова, Ніна Русланова та Володимир Висоцький. За сюжетом геолога-гітариста Максима кохають дві жінки: його дружина Валентина Іванівна і проста робітниця в чайній Надя. Герой не може обрати між двома дівчатами.

Довгі проводи, 1971

Мати-одиначка Євгенія Василівна тривалий час була зайнята лише сином Сашком. Коли син підріс, у неї з’явився час і на особисте життя, до неї став залицятися Микола Сергійович. Після літнього відпочинку в гостях у батька мама помічає, що дитина змінилася. Жінка розуміє, що Саша хоче виїхати жити до батька, але не знає, як його відпустити. Не розуміючи, як їй вчинити, мати руйнує свої стосунки з сином.

Астенічний синдром, 1989

Ця драматична стрічка складається з двох начебто ніяк не пов’язаних новел.

У першій новелі жінка, яка нещодавно поховала свого чоловіка і перебуває в стані постійної депресії (а іноді й прямої агресії), стикається з такими ж, як вона, людьми, що знаходяться на межі нервового виснаження.

Герой другої новели – шкільний учитель. В результаті пережитих особистих і службових неприємностей у нього з’являється астенічний синдром – він засинає в найневідповідніших ситуаціях. Він потрапляє до лікарні для душевнохворих і розуміє, що навколо нього люди, які анітрохи не божевільніші за простих перехожих на вулиці. Вийшовши через якийсь час на свободу, учитель засинає в метро, ​​і порожній вагон відвозить сплячого в темний тунель.

Три історії, 1997

Фільм складається з трьох новел, в основі сюжету яких – кримінальні злочини, які не мають звичайних логічних мотивів. Вбивцями в кожному випадку стають люди, на перший погляд абсолютно на це не здатні.

У першій історії скромний службовець Тіхoміров убиває свою сусідку, яка заважає йому жити. У другій – службовець лікарні Офа мстить своїй матері, яка багато років тому відмовилася від неї, а в третій – маленька дівчинка приносить сусідському дідусеві склянку води з отрутою, знаючи, що після його смерті їм з мамою дістанеться його кімната.

Настроювач, 2004

Головний герой цієї мелодрами – настроювач роялів Андрюша. Він закоханий у прекрасну дівчину Ліну, яка відповідає йому взаємністю. Але він бідний, а його обраниця – розпещена донька багатих батьків. Щоб відповідати ідеалам дівчини, Андрій вирішує переступити межу і піти на зраду, крадіжки і навіть вбивство.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають